dr. hab Anna Dziadkiewicz

Doktor habilitowana nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Pracuje na stanowisku profesora uczelni na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła studia podyplomowe w London School of Public Relations w Londynie, studia podyplomowe Menedżer Projektu Naukowo-Badawczego oraz Akademię Trenera Biznesu, a także dwuletnie studia europejskie przy Centrum Jeana Monneta. Jest właścicielem firmy doradczej. Od kilku lat prowadzi szkolenia w zakresie projektowania usług, design management oraz zarządzania procesami w organizacjach komercyjnych i non-profit. Ekspert w zakresie budowania strategii dla firm branży medycznej (była odpowiedzialna za audyty 72 placówek medycznych w woj. kujawsko-pomorskim i woj. pomorskim). Autorka książek dotyczących budowania wizerunku firm, projektowania procesów w organizacji i zarządzania w warunkach pandemicznych. Członek Międzynarodowego Instytutu Inżynierii i Technologii (International Engineering and Technology Institute) z siedzibą w Hong Kongu. Prowadzi wykłady i warsztaty w Polsce oraz zagranicą m.in. w Portugalii, Turcji, Słowacji, na Litwie, we Francji i we Włoszech. Odbyła staż w Oxfordzie i w Liege w Belgii.

prewysz
dr Piotr Prewysz-Kwinto

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Praca doktorska pt. "Rachunek kosztów docelowych w przedsiębiorstwach działających w Polsce" zdobyła I nagrodę w konkursie na najlepszą pracę doktorską organizowanym przez Radę Naukową Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor lub współautor około 60 publikacji naukowych z zakresu finansów i rachunkowości, a także podręczników dla studentów ("Analiza finansowa", "Finanse przedsiębiorstw", "Matematyka finansowa").  Uczestnik około 50 krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, kilku stypendiów i staży zagranicznych na uniwersytetach we Francji (Paryż, Montpellier, Amiens, Rennes) oraz współrealizator dwóch naukowych grantów badawczych. Aktywnie współpracuje również ze środowiskiem gospodarczym – autor ponad 100 opracowań i analiz finansowych, ekonomicznych i ryzyka, w tym dla projektów finansowanych ze środków europejskich. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz European Accounting Association. Praktyk zajmujący się od ponad 10 lat przygotowywaniem analiz finansowych, ekonomicznych i ryzyka. Twórca i opiekun merytoryczny studiów podyplomowych na kierunku analityk finansowy.

dr. Marcin Pęksyk

Posiada szerokie doświadczenie w wycenie przedsiębiorstw, wycenie aktywów niematerialnych oraz analizie projektów inwestycyjnych obejmujących różnorodne dziedziny, m.in.: przemysł energetyczny, marketing, branża turystyczna. Ponadto specjalizuje się w zakresie projektowania i wdrażania systemów zarządzania wartością firmy (Value Based Management).
Wyżej wymienione wyceny przeprowadzane były na potrzeby sprawozdawczości finansowej, fuzji i przejęć, fairness opinion, wykupów przymusowych, doradztwa przed-transakcyjnego, restrukturyzacji i reorganizacji. Doradzał wielu klientom specjalizującym się w różnorodnych dziedzinach, takich jak: motoryzacja, biotechnologia, e-marketing, budownictwo, energetyka, farmaceutyka i telekomunikacja. Siedziby wspomnianych klientów ulokowane były w różnych państwach i regionach, m.in. na Węgrzech, Łotwie w Czechach, Niemczech, Holandii, Polsce, Rosji i Wielkiej Brytanii, a także w rejonie Bliskiego Wschodu.
Przez dłuższy czas był związany z globalną firmą American Appraisal z siedzibą w Milwaukee USA, współpracując zarówno z biurami American Appraisal w Wielkiej Brytanii i w Niemczech (2006/2007). W
2009 dołączył do grupy wycen finansowych w American Appraisal Polska. W między czasie pracował w
C.HARTWIG Gdynia S.A. oraz w ENERGA-OPERATOR SA nadzorując procesy przekształceń kapitałowych w grupie.
Był także wykładowcą w Henley Management College w Wielkiej Brytanii oraz pełnił funkcję dyrektora ośrodka badawczego Henley Centre for Value Improvement. Po powrocie do Polski pełnił funkcje
asystenta i wykładowcy w kilku uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim, Szkole Wyższej Prawa i
Dyplomacji, Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Okazjonalnie prowadzi zajęcia z
zakresu wyceny aktywów w Henley Business School University of Reading, Szkole Głównej Handlowej w
Warszawie, Wyższej Szkole Bankowej, Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury oraz Krajowej Szkole
Skarbowości. Wspiera Krajową Radę Biegłych Rewidentów w przygotowaniu programu rozwijającego
kompetencje biegłych rewidentów w zakresie wyceny.
Konsultant Banku Światowego w zakresie wyceny spółek niepublicznych oraz aktywów niematerialnych.
Członek zespołu opracowującego Notę Interpretacyjną NI5 „Ogólne zasady wyceny przedsiębiorstw” obecnie Krajowy Standard Wyceny Specjalistyczny „Ogólne zasady wyceny przedsiębiorstw” .


Wykształcenie:
Uniwersytet Gdański, Magister Zarządzania
Brunel University West London/Henley Management College (2008), U.K., Doctor of Philosophy (Ph.D.).
(nostryfikacja: Uniwersytet Gdański (2009), tytuł doktora nauk ekonomicznych w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia).
Praca doktorska traktująca o uwzględnianiu ryzyka kraju przy ocenie opłacalności bezpośrednich
inwestycji zagranicznych.


Certyfikaty, świadectwa, przynależność zawodowa:

Academic Fellow of the Association of the International Accountants (Newcastle, Wielka Brytania)
Certified Patent Valuation Analyst, Business Development Academy (Princeton, USA)
Członek American Bankruptcy Institute (Alexandria, USA)
Członek Licensing Executives Society Poland, z siedzibą w Warszawie
Członek Zwyczajny Stowarzyszenia Praktyków Restrukturyzacji
Członek Założyciel Stowarzyszenia Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce