Opis kierunku

Chmura obliczeniowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem tak przedsiębiorstw jak i użytkowników indywidualnych. Możliwości jakie zapewnia sprawiają, że działy IT coraz częściej zwracają się ku rozwiązaniom budowanym w oparciu o chmurę obliczeniową.
Chmura obliczeniowa to wiele możliwości, ale też problemów związanych z architekturą, bezpieczeństwem, skalowaniem i niezawodnością budowanego rozwiązania czy aplikacji. Studia „Architekt rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej” mają na celu skuteczne przygotowanie specjalistów z zakresu budowy rozwiązań IT i aplikacji w oparciu o Microsoft Azure i Microsoft 365.

Dodatkowym atutem jest fakt, że zakres przedmiotów obejmuje wiedzę potrzebną do skutecznego przejścia procedury certyfikacji w obszarze budowania architektury, wdrażania i utrzymania rozwiązań IT w chmurze obliczowej Microsoft. Absolwent studiów może wejść na rynek pracy z kwalifikacjami zawodowymi udokumentowanymi międzynarodowymi certyfikatami.

Cel

Cyfrowa transformacja stała się faktem. Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z rozwiązań budowanych w oparciu o chmurę obliczeniową, a to powoduje, że popyt na specjalistów potrafiących budować rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej jest coraz większy. Proponowane studia podyplomowe mają na celu przygotowanie właśnie takich specjalistów umiejących zaprojektować, zbudować i utrzymać rozwiązanie IT w oparciu o chmurę obliczeniową Microsoft.

Korzyści

Studia podyplomowe Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej dają kompleksową wiedzę z zakresu budowania rozwiązań IT opartych o Microsoft Azure, Office 365 i Microsoft 365. Program studiów umożliwia poznanie nowych obszarów IT i zdobycie nowych, unikalnych umiejętności, obecnie bardzo pożądanych na rynku pracy. Zakres przekazywanej wiedzy jest tak przygotowany aby umożliwić zdanie egzaminów wymaganych do certyfikacji Microsoft Certified Solutions Expert: Cloud Platform and Infrastructure i/lub Microsoft Certified Solutions Expert: Data Management and Analytics. Dodatkowymi atutami studiów jest dostęp do najnowszych rozwiązań firmy Microsoft oraz szereg ciekawych i utytułowanych wykładowców z praktyczną wiedzą na temat chmury obliczeniowej.

Dla kogo?

Program studiów jest adresowany do każdego zainteresowanego rozwiązaniami chmurowymi Microsoft, a w szczególności do pracowników działów IT w przedsiębiorstwach, informatyków, administratorów infrastruktury IT, początkujących developerów, profesjonalistów, praktyków i pasjonatów technologii IT.

Praktyczny charakter studiów

Studia podyplomowe Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej charakteryzują się bardzo praktycznym podejściem do kształcenia. Zdecydowana większość zajęć pomyślana jest jako ćwiczenia i laboratoria realizujące konkretny, realny scenariusz biznesowy za pomocą rozwiązań chmurowych Microsoft. Sprzyja takiemu podejściu także dobór wykładowców, którzy są ekspertami i doświadczonymi praktykami z wieloma projektami na swoim koncie. Podczas studiów będzie można także zaadresować własny projekt w przeprowadzić go w ramach laboratoriów.

Hybrydowe studia podyplomowe

Około 80% zajęć zrealizujesz na uczelni, a 20% na platformie MS Teams, w czasie których z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Dodatkowo skorzystasz z materiałów zamieszczanych w Internecie i na platformie Moodle, w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie).

Opinie

Z analizy dostępnych raportów globalnych firm doradczych, dotyczących przyszłości rynku technologii informatycznych można zauważyć, że chmura obliczeniowa jest jednym z mocnych trendów stojących za zmianami szeroko pojętego IT. Dzieje się tak, ponieważ implementacja narzędzi biznesowych w chmurze jest dużo szybsza i tańsza niż w tradycyjnej formie. Chmura również zdecydowanie ułatwia adopcję procesów i narzędzi do coraz dynamiczniej zmieniającego się otoczenia biznesowego.

Dlatego uważam, że absolwent studiów podyplomowych „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej”, charakteryzujący się głębokim rozumieniem technologii chmurowych firmy Microsoft, będzie łakomym kąskiem na rynku pracy.

Bartłomiej Bojarski

Presales & Solution Design, Business Unit Manager, AB S.A., wykładowca kierunku

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.  

do 2 listopada
czesne już od
178 zł
miesięcznie

Zapisując się do 2 listopada, zyskujesz 700 zł: 

  • 300 zł zniżki w czesnym odliczane na pierwszym roku studiów 
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz 700 zł:

  • 300 zł zniżki w czesnym
  • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Architekt Rozwiązań IT w chmurze obliczeniowej.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Piotr Zmudziński
Michał Smereczyński

Od 2015 roku Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Microsoft Azure (jeden z 7 w Polsce i 350 na świecie specjalistów w dziedzinie platformy Microsoft Azure, odznaczonych przez firmę Microsoft tytułem MVP). Cloud Architect w firmie OMADA A/S, która jest strategicznym partnerem...

Mariusz Kędziora

Od 2007 roku pracuje w firmie Microsoft. Przez 8 lat w dziale DX - Nowych Technologii (jako Technical Evangelist) przekazywał swoją wiedzę tysiącom ludzi w Polsce (na konferencjach, w webcastach, przez artykuły w prasie). Od 2 lat pracuje w dziale Microsoft Services jako Technical Account...

Tomasz Kaczorowski

Territory Channel Manager.

W Microsoft odpowiada za współpracę z kanałem partnerskim oferującym usługi chmurowe klientom z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Bartłomiej Bojarski

Doświadczony inżynier mający szeroką wiedzę z zakresu projektowania i budowy środowisk IT dla przedsiębiorstw, łączący w swojej pracy elementy wiedzy na styku biznesu i rozwiązań zaawansowanych. Na co dzień prowadzi dział zajmujący się wsparciem inżynieryjnym i zarządzaniem...

Piotr Zmudziński

Inżynier IT od kilku lat związany zawodowo z technologiami Microsoft z zakresu chmury prywatnej, a od niedawna także publicznej. Autor oraz współautor warsztatów technicznych realizowanych przez Centrum Kompetencyjne AB, wsparcie techniczne oraz pre-salesowe dotyczące Microsoft Azure i...

Damian Mazurek

Swoją przygodę z IT i programowaniem zawodowo rozpoczął w 2007 roku. W swojej karierze brał udział w wielu projektach związanych z IoT, finansami i bankowością. Od trzech ostatnich lat zawodowo zajmuje się wyłącznie chmurą MS Azure i projektowaniem aplikacji działających z jej...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Budynek A, pokój nr 004
Młodzieżowa 31A
87-100 Toruń

E-mail: rekrutacja@wsb.torun.pl
Tel.: +48 539 520 789,+48 538 688 806 +48 539 521 622 +48 664 426 909
Infolinia: 56 6814775

Godziny otwarcia:
  • pn: 08:00-16:00
  • wt: 10:00-17:00
  • śr: 08:00-16:00
  • cz: 10:00-16:00
  • pt: 08:00-15:00
  • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF