Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.  

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.
 
Kierunek, który Cię interesuje jest efektem współpracy Wyższych Szkół Bankowych i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.  Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.
 

wsb

Studia kładą nacisk na zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na efektywne tworzenie planów produkcyjnych z wykorzystaniem zaawansowanych systemów informatycznych APS. Podczas studiów zdobędziesz praktyczną wiedzę o planowaniu produkcji w systemach SAP S/4 HANA i Siemens Opcenter APS oraz zdobędziesz umiejętności niezbędne do pełnienia roli planisty. Dodatkowo nauczysz się zaawansowanej obsługi systemu SAP w zakresie planowania produkcji oraz systemu Siemens Opcenter APS w zakresie harmonogramowania produkcji.

Planowanie produkcji

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz wiedzę praktyczną o planowaniu produkcji w systemie SAP S/4 HANA.
 • Nauczysz się zaawansowanego harmonogramowania produkcji w systemie Siemens Opcenter APS .
 • Opanujesz umiejętność samodzielnego budowania narzędzi wsparcia procesu planowania i harmonogramowania produkcji z wykorzystaniem narzędzi VBA Excel.
 • Otrzymasz swoje indywidualne konto do systemu SAP S/4 HANA z możliwością logowania 24 h na dobę, abyś mógł szkolić się i uczyć także w domu. Logowanie będzie możliwe poprzez zainstalowanie programu SAPlogon lub przez SAP FIORI. 
 • Otrzymasz dostęp do nowoczesnego narzędzia harmonogramowania Siemens Opcenter APS, abyś mógł szkolić się i uczyć w domu.
 • W czasie zajęć główny nacisk kładziemy na zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na efektywne tworzenie planów produkcyjnych z wykorzystaniem zaawansowanych systemów informatycznych klasy APS.

Certyfikaty

Po ukończeniu studiów otrzymasz nieodpłatnie certyfikaty / uprawienia:

 • SAP S/4 HANA wydany przez WSB we Wrocławiu we współpracy z SAP UA oraz SAP Next - Gen
 • Siemens Opcenter APS 
 • VBA MS Excel

Dla kogo?

 • Osoby, które chcą pogłębić wiedzę związaną z planowaniem produkcji z systemem SAP.
 • Osoby, które są zainteresowane pogłębieniem wiedzy o planowaniu produkcji w przedsiębiorstwach przy wykorzystaniu systemów IT klasy APS.
 • Osoby zajmujące się planowaniem produkcji zamierzające nabyć umiejętności zaawansowanej obsługi systemu SAP oraz Siemens Opcenter APS w zakresie harmonogramowania i planowania produkcji.
 • Osoby zajmujące się planowaniem produkcji zamierzające nabyć umiejętności zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji z wykorzystaniem systemu Siemens Opcenter APS.
 • Osoby planujące rozwój swojej kariery w środowisku zaawansowanych narzędzi planowania i harmonogramowania produkcji.
Paweł Woźniak

Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku na rynku zadebiutowało oprogramowanie klasy MRP II, które wykorzystywane było głównie do planowania i przygotowania produkcji. System SAP ERP, będący rozwinięciem standardu MRP II, jest kompleksowym narzędziem wspomagającym pracę planisty. Duża ilość i złożoność danych przetwarzanych w procesach planistycznych i produkcyjnych wymaga użycia systemów informatycznych. S/4 HANA – najnowszy system firmy SAP integruje dane z obszarów zaopatrzenia, magazynów, produkcji, dystrybucji i finansów. Pozwala przygotowywać dokładne plany produkcyjne, monitorować ich wykonanie, efektywnie zarządzać zasobami produkcyjnymi i optymalizować stany magazynowe.

Paweł Woźniak

Wykładowca kierunku | Senior konsultant SAP PP

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
SAP University
Sap next gen
mg4
Siemens

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 31 lipca
700 zł
taniej

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 700 zł: 
•    300 zł zniżki w czesnym rozliczane przez cały okres studiów 
•    400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem:

 • Twoja zniżka w czesnym wyniesie 500 zł i będzie rozliczana również przez cały okres studiów.
 • Jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku planowanie produkcji – nowoczesne narzędzia: SAP, SIMATIC IT Preactor APS

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 160
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Paweł Woźniak
Marek Gurak
Wojciech Kapeliński
Ireneusz Kuterek
mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania...

Marek Gurak

Menadżer, praktyk gospodarczy, przez ostatnie lata w różnych branżach gospodarczych zarządzał wieloma obszarami biznesu. Głównym obszarem zainteresowań jest optymalizacja procesów biznesowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Realizował projekty budowy dedykowanych algorytmów...

Wojciech Kapeliński

Absolwent wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej w specjalności organizacja produkcji. Stopień doktora uzyskał na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących Zarządzania Łańcuchem Dostaw, Planowania i Sterowania Produkcją, a w...

Ireneusz Kuterek

Architekt rozwiązań systemów planowania produkcji. Absolwent Politechniki Gliwickiej. Wdrażał SAP ERP, największy projekt to 2500 użytkowników na starcie rozwiązania. Doświadczenie zdobywał, jako konsultant realizując ponad 20 projektów z różnych dziedzin w tym kilka polegających...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF