Zapraszamy na bezpłatne warsztaty "Jak radzić sobie z problemami, aby uniknąć uzależnień" skierowane dla uczniów szkół średnich (III i IV klasa).

Spotkanie odbędzie sie w dniu 10 grudnia 2019 w godz. 10.00 - 12.15. w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 128. 

 

W programie:

- Co dzieje się w naszej głowie kiedy jesteśmy zestresowani?

- Reakcje fizyczne i emocjonalne w wyniku stresu

- Sposoby i techniki radzenia sobie ze stresem

- Skąd się biorą uzależnienia?

- Czym są uzależnienia  i jak z nich  wychodzić ?

 

Prowadzący:

Anna Rosiak - menedżer kierunku “Psychologia w biznesie” w WSB w Szczecinie. Ukończyła WSP TWP w Warszawie na kierunku pedagogika o specjalności doradztwo zawodowe i pedagogika  pracy.  Posiada certyfikat  coacha ACC ICF, certyfikat  coacha kryzysowego  i coacha kryzysowego w biznesie. Ukończyła studium o tematyce „Psychologii praktycznej” w Europejskim Instytucie  Psychologii i Psychoterapii. Jest absolwentką Międzynarodowej Akademii Marketingu i Zarządzania „Intercollege” w Moskwie. Obecnie studiuje na studiach doktoranckich US na wydziale Nauk Społecznych. Pracuje  jako wykładowca na studiach I i II stopnia  oraz jako  opiekun kierunku „Psychologia kryzysów i interwencji kryzysowej w WSB.

Jest właścicielką firmy „Coaching Doradztwo Anna Rosiak” Specjalizuje się w coachingu kryzysowym, prowadzi  sesje i spotkania indywidualne. Udziela porad w zakresie doradztwa zawodowego.  Wspiera  kobiety  w rozwoju w  ramach projektu „Z sukcesem Ci do twarzy”. Współpracuje z Fundacją Bio Autyzm w Szczecinie. W przeszłości pełniła funkcję prezydenta założyciela  Klubu Ludzi Sukcesu w Szczecinie , pracując z jego uczestnikami nad doskonaleniem wystąpień publicznych. Jest uczestniczką wielu szkoleń z zakresu rozwoju zawodowego i osobistego, programów radiowych  i telewizyjnych, autorką artykułów dotyczących rozwoju ścieżki edukacyjno-zawodowej, coachingu i interwencji kryzysowej.

 

Marta Ziemann -  psycholog,  specjalista terapii uzależnień, terapeuta rodzinny i par. Jest terapeutą, który od wielu lat zajmuje się pracą z osobami zagrożonymi uzależnieniami i uzależnionymi od substancji psychoaktywnych ( alkoholu, leków, narkotyków) oraz osób dotkniętych problemami z obszaru zaburzeń nawyków i popędów (jak patologiczny hazard). Posiada doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Prowadzi także konsultacje rodzinne, poradnictwo i profilaktykę uzależnień. Pracuje z osobami współuzależnionymi – rodzicami i partnerami osób uzależnionych. Prowadzi terapię indywidualną, rodzinną, diagnozę poziomu uzależnienia, terapię grupową oraz warsztaty dla rodziców i młodzieży.

Ukończyła studia w Szkołe Wyższej Psychologii Społecznej o kierunku psychologia. Od 2016 jest certyfikowanym Specjalistą Terapii Uzależnień (ukończyła specjalistyczne szkolenie podyplomowe w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od alkoholu  zgodnego z programem zatwierdzonym i certyfikowanym przez Ministra Zdrowia).  Jest w trakcie  Studiów Podyplomowych Seksuologii na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu. Systematycznie superwizuje swoją pracę.

 

Harmonogram:

9.30 rejestracja uczestników

10:00 warsztat część I

11.00 - 11.15 - przerwa

11.15 warsztat część II

12:15 zakończenie

 

Zapisów uczniów mogą dokonać nauczyciele reprezentujący daną szkołę, poprzez: formularz zgłoszeniowy  

 

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt: marketing@wsb.szczecin.pl

Tel.: 91 422 46 31 

 

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej