Marcin Lewandowski

Jestem prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Związany z rynkiem nieruchomości od 2007 roku. Pośrednik w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawca majątkowy.
Absolwent CCIM Institute Chicago, stanowiacego "doktorat" rynku nieruchomości komercyjnych.
Aktywny inwestor, zarówno na rynkach tradycyjnych jak i alternatywnych.
Od 2018 roku entuzjasta i ewangelista nowych technologii (bitcoin i technologia blockchain).
Ambasador na rynek Polski największej giełdy kryptowalut na świecie- Binance (od 2020 roku)
Wieloletni wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu
Założyciel Lewandowski 公司 firmy będącej łącznikiem świata kryptowalut jako alternatywnej formy inwestowania.
Biegle włada językiem angielskim, francuskim, chińskim.
Tata, podróżnik a przede wszystkim-szczęśliwy człowiek.

dr Michał Sopiński

Inwestor rynków nieruchomości, wykładowca, menedżer. Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w ekonomicznych aspektach obsługi rynków nieruchomości, inwestycjach kapitałowych, metodach oceny ich efektywności. Wykłada na studiach podyplomowych dla kandydatów na doradców inwestycyjnych, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomościami, pośredników w obrocie. Autor publikacji z dziedziny inwestycji. Od lat współpracuje z Uniwersytetem WSB Merito.

Piotr Dobrowolski
r. pr Piotr Dobrowolski

Specjalizuje się w zagadnieniach prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki działalności związków zawodowych, sporów zbiorowych, działalności rad pracowników. Szereg podmiotów gospodarczych korzysta z jego usług mając na uwadze doświadczenie w rozwiązywaniu sporów pomiędzy pracodawcą a organizacjami związkowymi. Świadczy kompleksową pomoc prawną dla przedsiębiorców różnych branż. Doradza przy zakładaniu spółek prawa handlowego i ich przekształcaniu. Skutecznie reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych, w tym postępowaniach transgranicznych. Posiada doświadczenie w doradzaniu klientom w zakresie prowadzenia inwestycji budowlanych, z uwzględnieniem profesjonalnych wzorców umownych FIDIC jak również prowadzenia postępowań z zakresu prawa zamówień publicznych. Drugim filarem zawodowej działalności Piotra Dobrowolskiego jest dydaktyka. Prowadzi liczne szkolenia dla różnych grup docelowych, organizacji zawodowych i społecznych. Jest stałym wykładowcą na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu oraz Wielkopolskim Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Magdalena Małecka
Magdalena Małecka

Magdalena Małecka jest uprawnionym polskim rzeczoznawcą majątkowym z dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości oraz wieloletnim biegłym sądowym. Jest członkiem międzynarodowej organizacji – Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS – Royal Institution of Chartered Surveyors). Magdalena jest także mentorem, konsultantem i wykładowcą.

Posiada zdobyte w kilkuletniej pracy w bankach doświadczenie w zakresie finansowania podmiotów gospodarczych i udzielania kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach. Magdalena wykonuje wyceny głównie na zlecenie podmiotów gospodarczych, a także sądów oraz prokuratur. Wyceną nieruchomości zajmuje się w ramach spółki AIM PROPERTY. Jest doradcą na rynku nieruchomości oraz czynnie działającym inwestorem. Inwestycje na rynku nieruchomości prowadzi w ramach spółki EAGLE INVEST, która także pozyskuje fundusze od inwestorów zewnętrznych.

Prowadzi praktyki zawodowe oraz warsztaty i szkolenia z zakresu wyceny nieruchomości od ponad 20 lat. Świadczy także usługi mentoringu – każdy, a w szczególności początkujący rzeczoznawca majątkowy, może liczyć na jej pomoc i współpracę w zakresie wyceny nieruchomości w obszarach, w których się specjalizuje. Pomaga osobom wchodzącym do zawodu osiągnąć cele w zakresie zdania egzaminu państwowego i otrzymania uprawnień, podnoszenia jakości świadczonych usług oraz poszerzania obszaru działania.

Posiada wieloletnie doświadczenie jako członek Komisji Standardów działającej przy Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych i jest współautorem kilku standardów zawodowych, w tym „Wartość rynkowa nieruchomości” czy „Wycena nieruchomości dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności”.
Jest członkiem Środkowopomorskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.

Poza pracą zawodową lubi zwiedzać świat – prowadzi blog o niskobudżetowym podróżowaniu. Jej motto życiowe brzmi: „Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie”.

Nie lubi tracić czasu na bylejakość. Jest perfekcjonistką. Oczekuje, że dasz z siebie wszystko i będziesz prezentował/a najwyższe standardy. Tego wymaga od siebie i innych. Jest konsekwentna w działaniu i niezależna. Jej wizją jest przekazanie jak największej ilości osób wchodzących do zawodu rzeczoznawcy majątkowego najważniejszych standardów pracy, takich jak etyka, wysoka jakość świadczonych usług i profesjonalizm działania.

Strona internetowa: www.magdalenamalecka.pl
Kanał na YT: https://www.youtube.com/@magdalenamaleckamrics

prof. Ryszard Cymerman

Tytuł profesora uzyskał w 1993 r. Był zatrudniony na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (obecnie na emeryturze i na stanowisku profesora seniora na Wydziale Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie).
W latach 2000-2003 piastował funkcję wiceprezydenta Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.
Aktualnie jest przewodniczącym Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. szacowania nieruchomości.
Jest współautorem lub autorem około 250 artykułów, a także 15 podręczników lub skryptów.
Jego doświadczenie dydaktyczne jest poparte 47 latami pracy na uczelni.

dr hab. Rafał Szczepaniak

Specjalizuje się w tematyce prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego. Został także wpisany na listę wykładowców prawa samorządu terytorialnego prowadzoną przez Radę Ministrów. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji (w tym siedmiu książkowych) z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Pod jego redakcją ukazało się jedno z pierwszych opracowań poświęconych Kodeksowi Spółek Handlowych. Od 1997 r. współpracuje z urzędami wojewódzkimi (wielkopolski, lubuski, zachodniopomorski) prowadząc kursy przygotowawcze do Służby Cywilnej. Prowadził szkolenia między innymi dla Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, a także dla pracowników Ministerstwa Rolnictwa w Warszawie. Jest także szkoleniowcem kilku renomowanych instytucji konsultingowo-szkoleniowych głównie na terenie Poznania, w tym zwłaszcza WOKISS,  Uniwersytet WSB Merito. Od 2000 r. wykonuje zawód radcy prawnego. Jako radca prawny specjalizuję się w tematyce samorządu terytorialnego, odszkodowań i umownych stosunków zobowiązaniowych między przedsiębiorcami. Na początku 2009 roku ukazała się jego monografie pt. „Nadużycie prawa do posługiwania się formą osoby prawnej”. Obecnie jego zainteresowania naukowe koncentrują się na problematyce stosowania prawa prywatnego w sektorze publicznym.