Opis kierunku

I grupa- rekrutacja zamknięta

II grupa- trwa rekrutacja

 

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.  

 

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

online
Kierunek realizowany w partnerstwie

 

Kierunek realizowany online jest efektem współpracy Wyższych Szkół Bankowych z Poznania, Szczecina, Chorzowa i Warszawy.  Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.
 

 

marketing

Dziś firmy nie mogą sobie pozwolić na wypuszczenie na rynek złej jakości oprogramowania. Taki błąd może kosztować więcej niż nakład poniesiony na wytworzenie samego oprogramowania. Dlatego branża IT wciąż potrzebuje inżynierów oprogramowania i testerów dla aplikacji zarówno mobilnych, jak i serwerowych. To oni stają się odpowiedzialni nie tylko za odnalezienie błędów, ale i za rozwój aplikacji czy ich integrację.

Program studiów obejmuje poznanie najpopularniejszych obecnie narzędzi na rynku IT – programowania w języku Python, ćwiczenia w programach:  Selenium Webdriver, SQL, Jenkins i Docker, Jira oraz TestFLOW i platformy w chmurze. Zajęcia skupiają się na ćwiczeniach i warsztatach, tak aby na rynku pracy absolwent pojawił się z gotowymi umiejętnościami, a dzięki prestiżowym partnerom kierunku poznają realia rynku testów oprogramowania. 

Celem studiów jest wykształcenie testerów oraz osób odpowiedzialnych za automatyzację procesów związanych z rozwojem oprogramowania, np. testowaniem oraz integracją dla aplikacji mobilnych oraz serwerowych. 

W czasie kursu  nauczysz się m.in.: programować w języku Python, poznasz Selenium Webdriver, SQL-a, Jenkinsa i Docker-a, Jira oraz TestFLOW i platformy w chmurze. Poznasz pracę testera na przykładzie projektu aplikacji mobilnej i webowej. Nauczysz się współpracować w zwinnych zespołach developerskich (Agile) stosujących Scrum/Kanban.

studenci

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek i chcesz dowiedzieć się więcej w kwestiach rekrutacji (np. ilość dostępnych miejsc czy terminy składania dokumentów) skontaktuj się z naszym biurem rekrutacji:

e-mail: rekrutacja-sp@wsb.poznan.pl
Tel.: 61 655 33 00 532 795 478   Infolinia: 61 635 00 31

 

Natomiast w sprawach merytorycznych (np. planu zajęć czy programu studiów) skontaktuj się z nami bezpośrednio - dsp@wsb.poznan.pl

kontakt

Co zyskujesz?

 • Dzięki doświadczonym wykładowcom oraz programie studiów skupionym na umiejętnościach praktycznych, najpopularniejszych obecnie narzędziach na rynku IT, oraz dobrych praktykach, absolwenci kierunku będą mieli dużą przewagę na rynku pracy.
 • Koszt złej jakości oprogramowania przekracza często wielokrotnie nakład na wytworzenie samego oprogramowania. Dlatego firmy, nie tylko z branży IT, nieustannie poszukują inżynierów oprogramowania i testerów dla aplikacji zarówno mobilnych jak i serwerowych.

Dla kogo?

 • Studia adresowane są do osób planujących rozwijanie swojej kariery w branży IT. Dzięki omówieniu szerokiego wachlarza technologii i ćwiczeń praktycznych, studia będą inspiracją do poszerzenia swojej wiedzy zarówno dla osób doświadczonych jak i rozpoczynających swoją karierę w IT.
 • Warto przed pierwszymi zajęciami, poświęcić czas na przygotowanie się. Podstawowa znajomość programowania w dowolnym języku programowania będzie pomocna. Na start polecamy: Ruby, Python albo Golang. W przypadku pomocy prosimy o kontakt: sobczyk.sebastian@gmail.com

Praktyczny charakter studiów

 • Program kierunku jest zorientowany na umiejętności praktyczne. W czasie każdych zajęć przynajmniej połowa czasu poświęcamy na rozwijanie umiejętności programistycznych. Część zajęć przeznaczamy na programowanie w języku Python.
 • Duży nacisk w czasie studiów kładziemy na pisanie kodu i integrację narzędzi do automatyzacji.  W ramach studiów, będziesz wykonywać projekt. Projekt wymaga wykorzystania nabytych umiejętności do rozwiązania złożonego problemu pod opieką wykładowcy.
 • Program kierunku oraz wykładowcy pomogą uczestnikom w przygotowaniu się do międzynarodowego egzaminu na certyfikat testera ISTQB Foundation Level.

Dodatkowe certyfikaty

 • Absolwenci otrzymują nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia: Tester oprogramowania.
 • Dodatkowo każdy z uczestników ma możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu testerskiego ISTQB Foundation Level w ramach egzaminu organizowanego przez WSB w Chorzowie i Katowicach, we współpracy z testerzy.pl , za dodatkową (niższą niż standardowa) opłatą.

 

Każdy z uczestników otrzyma dostęp do pełnej – biznesowej wersji oprogramowania firmy Atlassian: Jira, Bitbucket Server, Bamboo, Confluence oraz dodatki np.: Testflo.

Partnerzy kierunku

Realizując studia podyplomowe na kierunku Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych, współpracujemy z firmami z branży. Doświadczeni praktycy z tych firm prowadzą zajęcia i warsztaty z uczestnikami

 

Firma Gigaset Communications Polska powstała w 2002 roku i od tamtej pory ciągle się rozwija. Obecnie stanowi główne centrum R&D z ponad 130 pracownikami, którzy odpowiadają za rozwój i utrzymanie kluczowych dla firmy produktów i usług. Portfolio firmy obejmuje wiele dziedzin, w tym domowe systemy bezpieczeństwa oparte na chmurze, aplikacje mobilne, telefonię IP i bezprzewodową. Firma jest ekspertem w tych dziedzinach – IoT, iOS, Androidem, CI, dostarczanie oprogramowania, automatyzacja testów, rozwijanie usług opartych na chmurze, systemy wbudowane, telekomunikacja bezprzewodowa, VoIP, Inteligentny Dom i wiele innych! Spośród wielu podejść projektowych czy operacyjnych, takich jak DevOps, ITIL, Agile, Kanban czy Scrum, firma dobiera pasujące do tworzonych rozwiązań; od oprogramowania czujników i aktorów do aplikacji mobilnych, od systemów telefonicznych do najnowocześniejszych usług opartych na chmurze. Inwestuje w rozwiązania w pełni zautomatyzowane, integrowane i wdrażane w sposób ciągły.

 

TestFLO jest jednym z najszybciej rozwijających się rozwiązań do zarządzania testami działającym w oparciu o aplikację JIRA. Dostępna jest wersja serwerowa jak również wspierająca JIRA Cloud. Realizuje proces testów od etapu planowania, projektowania poprzez implementację, wykonanie na metrykach i raportach kończąc. Dostarcza repozytorium przypadków testowych, integruje się z procesami Defect i Requirement Management, wspiera procesy wykonywania i zbierania wyników z testów automatycznych, umożliwia elastyczne tworzenie procesów testowych i dostosowanie ich do swoich własnych potrzeb. Dowiedz się więcej na testflo.com.

TestFLO rozszerza JIRA o procesy zarządzania testami i umożliwia pracę testerom w ich środowisku i kontekście. W ramach współpracy na tym kierunku z WSB Wrocław będziemy oferować praktyki dla studentów/absolwentów, a także dla najlepszych pracę w firmie INTENSO oraz będziemy dzielić się wiedzą na zajęciach na temat JIRA oraz TestFLO i ich roli w procesie zarządzania testami.

 

TERMINALFOUR is a digital engagement & web content management platform for higher education. We enable Universities & Colleges to drive student recruitment, retention, alumni fundraising & research promotion by maximizing the effectiveness of their digital & content strategies. We have offices in Boston, San Diego, Dublin, Wroclaw, London and Sydney and a large global partner ecosystem that provide local implementation of our WCM software.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
partnerzy
partnerzy
partnerzy
partnerzy

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 lipca
studia
335 zł
310 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 700 zł: 

 • 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz więcej. Twoja zniżka wyniesie 900 zł

 • 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych dla kierunku tester oprogramowania:

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Grzegorz Mazur
Wojciech Barczyński
Adam Przybyła
Karol Piotr Kolański
Łukasz Złocki
Karol Sokołowski
Grzegorz Mazur

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (Nowoczesne technologie Webowe i Mobilne). Absolwent podyplomowych studiów Android i iOS na Politechnice Wrocławskiej. Pracuje w międzynarodowej firmie budującej oprogramowanie w branży lotniczej. Jego pasją jest...

Wojciech Barczyński

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Obecnie inżynier programista w nagradzanym za innowacyjność start-upie rozwijającym otwartą ekologiczną chmurę w oparciu o OpenStack. Wcześniej członek zespołu badawczego SAP, gdzie specjalizował się w zastosowaniu technologii Ekstrakcji...

Adam Przybyła

Linux System Engineer w jednej z wrocławskich korporacji, zajmujący się rozwojem narzędzi wspomagających procesy budowy aplikacji oraz adaptacją dystrybucji Linux-a pod wymagania aplikacji i docelowej platformy. Przeprowadza również szkolenia na temat testowania, Pythona czy Openstacka.

Karol Piotr Kolański

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od początku kariery pracownik centrów badawczo-rozwojowych dużych firm. Posiada doświadczenie w pracy jako inżynier jakości oprogramowania (embedded, web oraz mobile). Pracował przy projektach związanych...

Łukasz Złocki

Absolwent informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Od kilkunastu lat pracuje w branży IT i od początku swojej kariery jest związany z projektowaniem i rozwojem zaawansowanych aplikacji internetowych. W trakcie swojej kariery pracował jako programista, tester i kierownik testów, zdobywając w...

Karol Sokołowski

Jest inżynierem SRE, który ma bogatą wiedzę na temat integracji systemów informatycznych i automatyzacji zarówno wielkich firm klasy Enterprise, jak i start-upów oraz małych/średnich przedsiębiorstw. Posiada doświadczenie w pracy z klientami z branży energetycznej, chmury publicznej...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych

budynek GG, pokój 03, parter
ul. Powstańców Wielkopolskich 5
61-895 Poznań

E-mail: rekrutacja-sp@wsb.poznan.pl
Tel.: 61 655 33 00 532 795 478

Godziny otwarcia:
 • pn-wt: 09:00-16:00
 • śr: 10:00-15:00
 • cz-pt: 09:00-16:00
 • so: 10:00-14:00
Pobierz stronę do PDF