Opis kierunku

Studia niestacjonarne w salach wykładowych.

 

W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami osobiście. W przypadku decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, zajęcia dydaktyczne będą prowadzone zdalnie. 

 

Kierunek jest efektem współpracy Wyższych Szkół Bankowych z Poznania, Szczecina, Chorzowa i Warszawy.  Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast. 

tradycyjny

Doradztwo podatkowe to bardzo ważny element wsparcia działalności gospodarczej. Jednak znajomość prawa daninowego, w tym podatków, oraz umiejętność praktycznego wykorzystania elementów ich konstrukcji to kompetencje wymagane nie tylko od doradców podatkowych i księgowych. W rzeczywistości każdy, kto prowadzi nawet jednoosobowe przedsiębiorstwo, powinien mieć świadomość praw i obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, a w szczególności wiedzę o tym, jak należy zachować się w sytuacjach narzucających konieczność bezpośredniego kontaktu z administracją skarbową (podatkową). Wszystkie sytuacje w takich kontaktach można mieć bowiem pod pełną kontrolą. Trzeba tylko posiadać niezbędną do tego wiedzę.  

Studia na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe uczą efektywnego i bezpiecznego wykorzystywania uregulowań zawartych w przepisach prawa podatkowego, które tworzą system uprawnień podatników. 

Nauka zdalna

Celem studiów jest budowanie wysokiego poziomu świadomości podatkowej niezbędnej przy prowadzeniu każdej działalności gospodarczej, a w szczególności propagowanie w tym zakresie roli doradztwa podatkowego. Studia wyposażą Cię zatem w wiedzę, która da się praktycznie wykorzystać w każdym zawodzie wymagającym specjalistycznej znajomości podatków. 

Studenci przy komputerze

Jeśli zainteresował Cię ten kierunek i chcesz dowiedzieć się więcej w kwestiach rekrutacji (np. ilość dostępnych miejsc czy terminy składania dokumentów) skontaktuj się z naszym biurem rekrutacji:

e-mail: rekrutacja-sp@wsb.poznan.pl
Tel.: 61 655 33 00 532 795 478   Infolinia: 61 635 00 31

 

Natomiast w sprawach merytorycznych (np. planu zajęć czy programu studiów) skontaktuj się z nami bezpośrednio - dsp@wsb.poznan.pl

kontakt

Co zyskujesz?

 • Znajomość systemu podatkowego i uwarunkowań pozwalających na wykonywanie zawodów wymagających znajomości prawa podatkowego. 
 • Umiejętność efektywnego i bezpiecznego wykorzystywania uregulowań zawartych w przepisach prawa podatkowego, które tworzą system uprawnień podatników (m.in. zwolnienia, ulgi, zniżki). 
 • Umiejętność prowadzenia sporów w sprawach przed organami administracji skarbowej (podatkowej) w sytuacjach opresyjnych wywołanych np. kontrolą lub postępowaniem podatkowym. 
 • Wiedzę pozwalającą na odpowiedzialne pełnienie funkcji wykwalifikowanych specjalistów służb finansowo-księgowych (ekspertów podatkowych). 

Dla kogo?

 • Studia skierowane są do wszystkich osób, które są zainteresowane zawodową aktywnością wymagającą specjalistycznej wiedzy w zakresie prawa podatkowego. 
 • Studia są przygotowane z myślą o: doradcach podatkowych, księgowych, pracownikach administracji skarbowej (podatkowej) oraz o każdej osobie planującej dopiero karierę w tych zawodach, a w szczególności dla przygotowujących się do państwowych egzaminów kwalifikacyjnych. 
 • Program studiów uwzględnia również potrzeby kompetencyjne w zakresie znajomości prawa podatkowego osób średniej i wyższej kadry kierowniczej odpowiedzialnej za decyzje dotyczące danin publicznych w tym podatków należnych od zarządzanych przez nich podmiotów (przedsiębiorstw, innych podmiotów gospodarczych, instytucji sektora finansów publicznych itp.). 

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 15 sierpnia
studia
335 zł
310 zł
miesięcznie

Zapisując się do 15 sierpnia, zyskujesz 700 zł: 

 • 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz więcej. Twoja zniżka wyniesie 900 zł

 • 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 198
Liczba zjazdów: 13
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Joanna Habelman
Elżbieta Sobańska
Olga Śliwowska
dr Joanna Habelman

Doktor nauk ekonomicznych o specjalności rachunkowość. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego i studiów podyplomowych. z zakresu pedagogiki. Nauczyciel akademicki przedmiotów rachunkowość i  finanse w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu,...

Elżbieta Sobańska

Zawód i przedmiot zainteresowań zawodowych: radca prawny, właściciel kancelarii prawnej specjalizującej się w prawie podatkowym, wykładowca, specjalista w dziedzinie cen transferowych. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji w Toruniu z  ukończoną aplikacją radcowską w OIRP w...

Olga Śliwowska

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunku: prawo na Wydziale Prawa i Administracji oraz europeistyki – specjalizacja: zarządzanie projektami europejskimi na Wydziale Humanistycznym. Od 2011 roku związana z Akademią Sztuki w Szczecinie. W latach 2011-2012 asystent w Katedrze Prawa...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji Studiów Podyplomowych

13 sierpnia oraz 15 sierpnia biuro rekrutacji będzie nieczynne

budynek GG, pokój 03, parter
ul. Powstańców Wielkopolskich 5
61-895 Poznań

E-mail: rekrutacja-sp@wsb.poznan.pl
Tel.: 61 655 33 00 532 795 478

Godziny otwarcia:
 • pn-wt: 09:00-16:00
 • śr: 10:00-15:00
 • cz-pt: 09:00-16:00
 • so: 10:00-14:00
Pobierz stronę do PDF