To już pewne - jesteśmy najlepszą uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce. I to kolejny rok z rzędu. Według jubileuszowego, 20. Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy” 2019, pozycję lidera mamy także w województwie zachodniopomorskim, a w generalnej klasyfikacji wszystkich uczelni niepublicznych w kraju, zajmujemy wysokie, 13 miejsce. To wynik o trzy oczka lepszy niż rok temu. 

 


Dodatkowo, we wspólnym zestawieniu uczelni publicznych i niepublicznych, uplasowaliśmy się na piątym miejscu w kraju w kategorii „ekonomiczne losy absolwentów”. Jesteśmy także liderem w Polsce, jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy unijnych.

 

>> Ranking Szkół Wyższych "Perspektywy 2019"

 

Ranking Perspektyw uwzględnia 30 wskaźników pogrupowanych w siedem kategorii: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Jest on jednym z najbardziej rozbudowanych i transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie oraz jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości IREG Approved. 

Czytaj więcej