Wizyta w 31 Bazie lotnictwa taktycznego –Poznań -Krzesiny

Dzięki pomocy organizacyjnej dr Zbigniewa Lenarczyka, opiekunowie: dr Pałka, mgr Walkowiak, mgr Witkowski wraz ze studentami I i II roku kierunku-bezpieczeństwo wewnętrzne, w ramach realizacji zajęć dydaktycznych w warunkach zbliżonych do rzeczywistych wzięli udział, w dniu 30.03.2017 r. na terenie 31. BLT  w przedsięwzięciu „Dzień dla Szkół”.

Grupa z wielkim zaciekawieniem poznawała tajniki życia żołnierzy 31. BLT, atrakcje  na ziemi i w powietrzu, dzięki realizacji zadań lotniczych przez „Jastrzębie”, których starty, przeloty i lądowania cieszą się niesłabnącą od dawna popularnością.

Żołnierze z Grupy Działań Lotniczych (piloci F-16), Grupy Obsługi Technicznej, Grupy Wsparcia, Sekcji Medycznej oraz przedstawiciele Policji (KWP i KMP) wystawili punkty pokazowe, w których można było przekrojowo zaprezentować uczestnikom  namiastkę życia i funkcjonowania 31. BLT, a także zagadnienia, którymi zajmuje się oddział profilaktyki KWP i KMP.

Należy mieć nadzieję, że organizacja takiego przedsięwzięcia, w przyszłości również będzie miała wymierne korzyści dla WSB, w ramach praktycznego wymiaru studiowania. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. 

dsc09199.jpg

dsc09154.jpg

dsc09274.jpg

dsc09240.jpg

30-03-2017
Podziel się: