Opis kierunku

Program studiów został opracowany tak, zaprezentować najnowszą wiedzę żywieniową i psychologiczną, po jaką sięgają zarówno dietetycy, psycholodzy jak i specjaliści innych dziedzin. W trakcie studiów uczestnicy uczą się na temat fizjologii odżywiania się i wybranych jednostek chorobowych  powstałych na tle wadliwego żywienia, a także uwarunkowań psychologicznych, niezbędnych do skutecznego procesu zmiany.

sposób realizacji studiów: hybrydowy

Celem studiów jest także poznanie roli motywacji i skutecznej kontroli zachowań żywieniowych oraz metod pracy z pacjentem.

grupa pracują nad projektem

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw do siebie kontakt!


Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

kontakt

Co zyskujesz?

  • Poznasz anatomię i fizjologię przewodu pokarmowego, rolę składników odżywczych oraz  dowiesz się na temat patofizjologii  i leczenia żywieniowego wybranych chorób.
  • Nabędziesz wiedzę nie tylko na temat prowadzenia dietetycznego pacjenta otyłego, ale poznasz też typowe problemy wynikające z obecności otyłości.
  • Nauczysz się jak za pomocą dostosowanej diety, umiejętności interpersonalnych oraz narzędzi psychologicznych wspomóc pacjenta w różnych stanach chorobowych, oraz na różnych poziomach motywacji.
  • Poznasz podstawowe typy osobowości człowieka, aby lepiej rozumieć zachowania człowieka.
  • Poznasz także, wpływ czynników emocjonalnych i  psychologicznych oraz rolę i charakterystykę motywacji.
  • Wzbogacisz swój warsztat pracy o narzędzia redukujące ryzyko wypalenia zawodowego.

Dla kogo?

  • Kierunek dedykowany jest w szczególności osobom związanym zawodowo z  profilaktyką  i ochroną zdrowia. Zwłaszcza z tymi, którzy pracują z pacjentami zmagającymi się ze stanami wymagającymi wdrożenia zmian żywieniowych, w tym specjalnych diet.
  • Do predysponowanych zawodów należą na przykład  dietetycy, trenerzy, pielęgniarki,  fizjoterapeuci, lekarze, technolodzy żywieniowi, psychoterapeuci, pedagodzy.

Jak się zapisać?

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka.

Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 09:00 - 17:00
Pobierz stronę do PDF