Ewa Kosowska Korniak
dr Ewa Kosowska-Korniak

Praktyk Dialogu Motywującego, Trenerka Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego, trenerka rozwoju osobistego i biznesu, mediatorka, ekspertka w zakresie komunikacji i rozwoju, mentorka, mówczyni TED-ex, mówczyni inspirująca, prowadząca autorski podcast „Wyspa Inspiracji”. Właścicielka Instytutu Komunikacji O-Media. Pasjonatka dobrej rozmowy, uważności na drugiego człowieka.

„Moim celem jest inspirowanie innych do pracy nad sobą i swoimi relacjami z otoczeniem. Do rozwoju i zmiany która rozpoczyna się w nas samych...”

Dr nauk prawnych, wykładowca akademicki, kierownik studiów podyplomowych „Mediacje sądowe i pozasądowe” w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu i Uniwersytecie WSB Merito Opole oraz „Dialog motywujący” w Uniwersytecie WSB Merito Opole. Prezes Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Opolu. Trenerka Dialogu Motywującego, Praktyk Dialogu Motywującego, Trenerka kompetencji psychospołecznych z rekomendacją trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

dr Weronika Augustynowicz

Doktor nauk humanistycznych z zakresu psychologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in jako pracownik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, prywatnego przedszkola „Czterolistna Koniczynka” oraz Instytutu Psychoprofilaktyki i Psychoterapii Stowarzyszenia Natanaelum. Dydaktyk, trener i superwizor DM, koder MITI.

Bycie z drugą osobą w tych trudnych, ale również w dobrych momentach, jest dla niej jedną z najważniejszych wartości. W swojej pracy z drugim człowiekiem szczególnie ceni metodę Dialogu Motywującego, przede wszystkim za jej ducha. W budowaniu relacji opiera się na akceptacji, współpracy, współodczuwaniu oraz wydobywaniu. Jest przekonana, że „na tym świecie nie ma człowieka, który nie posiada zasobów”, nawet jeśli on sam tego nie dostrzega.

Izabela Podlecka-Kandyba

Psycholog – specjalność kliniczna, pedagog resocjalizacyjny, socjoterapeuta, mediator sądowy, psychoprofilaktyk, terapeuta motywujący PTTM, terapeuta poznawczo – behawioralny.

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Obecnie pracuje również z seniorami.

Wieloletni dyrektor Centrum Profilaktyki i Terapii oraz przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje. Żyje zgodnie z zasadą: ,,albo wygrywasz… albo się uczysz.” Jej pasją są podróże i ogród. W wolnych chwilach czyta i maluje. Wielokrotnie wyróżniona przez prezydenta miasta Grudziądza oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego za działalność w zakresie pomocy społecznej, profilaktyki i terapii.

Aleksandra Wilkin-Day

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, terapeutka motywująca, członkini MINT – Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Dialogu Motywującego. Trenerka DM. Koderka MITI. W Instytucie odpowiedzialna m.in za współpracę międzynarodową oraz zespół koderów skali MITI.

Ma blisko 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, tworzeniu i koordynowaniu projektów społecznych oraz prowadzeniu warsztatów i szkoleń dla różnych grup odbiorców.

Uwielbia pracę z ludźmi i wciąż poszukuje nowych sposobów patrzenia oraz metod, które pozwalają lepiej i skuteczniej pomagać i szkolić. W wolnym czasie czyta książki (nie tylko psychologiczne ), piecze ciasta i stara się na chwilę zatrzymać.

Wierzy, że w każdym człowieku tkwi potencjał do zmiany i rozwoju. Zgadza się z myślą Alberta Einsteina, którą kieruje się w swojej pracy: „w sercu każdej trudności spoczywa ukryta możliwość.”

Katarzyna Kaszek-Idźkowska

Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, terapeuta uzależnień, pedagog, terapeuta motywujący. Członkini MINT – Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Dialogu Motywującego.

 

„Kto wierzy w obecność dobra w drugim człowieku, rozbudza je w nim” – napisał Jean-Paul Sartre. Pisarz napisał, a Katarzyna z pasją każdego dnia stara się te myśl przeobrażać w rzeczywistość. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała… na ulicy. Ma za sobą niezliczoną ilość godzin, a tym samym trudny do zwymiarowania bagaż doświadczeń w pracy z młodzieżą, o której nie lubi mówić „trudna”. To z tą młodzieżą właśnie spędziła niejedne święta w tzw. pustostanach, towarzysząc im w skutecznej zmianie, odnajdując wspólnie z nimi nowe możliwości. Swoim doświadczeniem dzieli się teraz chętnie z innymi osobami niosącymi pomoc „ludziom ulicy” Obecnie znaczną część jej zawodowej aktywności stanowi towarzyszenie zarówno młodzieży jak i dorosłym podczas pracy terapeutycznej. Ponadprzeciętnie zmotywowana do motywowania. Wierzy w ludzi, a jej działania zmierzają do tego, aby i oni zobaczyli wartość w sobie.