Opis kierunku

Wobec współczesnych menedżerów stawiane są coraz wyższe wymagania we wszystkich organizacjach. Obok kwalifikacji zawodowych coraz większego znaczenia nabierają kwalifikacje osobowościowe – indywidualne i zespołowe, a także umiejętność całościowego postrzegania, analizy i kojarzenia różnych problemów firmy. 

Kierunek studiów wypracowaliśmy z uwzględnieniem opisywanych wymagań i zaprojektowaliśmy w oparciu o oczekiwania przedstawicieli różnych środowisk, odnoszące się do konkretnych narzędzi wykorzystywanych w rozwiązywaniu problemów biznesowych.

Co zyskujesz?

 • Studia  stwarzają możliwości uporządkowania i opanowania ważnych technik i narzędzi menedżerskich ukierunkowanych na rozpoznanie i rozwiązywanie wielu problemów.
 • Umiejętności w tym zakresie mogą być przydatne zarówno w kierowanej komórce, jak też w funkcjonowaniu różnych grup zadaniowych.
 • Walorem studiów jest doświadczona kadra trenerska mocno powiązana ze środowiskiem biznesowym.
 • Atutem studiów jest wielość i różnorodność aktywnych form dydaktycznych (warsztaty narzędziowe, ćwiczenia kierownicze i symulacje decyzyjne, a także kompleksowa gra biznesowa). 
 • Na uwagę zasługują też liczne przykłady tzw. dobrych praktyk biznesowych w trakcie zajęć, a także różne testy rozpoznawania kwalifikacji uczestników.
 • Istnieje  możliwość uzyskania certyfikatu za sukces w grze biznesowej (certyfikat otrzymują tylko uczestnicy reprezentujący 3 najlepsze zespoły). 

Dla kogo?

 • Studium kierowane jest do osób planujących karierę menedżerską, zajmujących aktualnie stanowiska kierownicze, a także menedżerów zamierzających awansować w hierarchii zarządzania. 
 • W szczególności dotyczy to organizacji o profilu komercyjnym, ale także podmiotów o innym profilu działalności.

Opinie uczestników

Podejmując naukę na studiach podyplomowych na kierunku Akademia menedżera, kierowałem się przede wszystkim rozwinięciem własnych kompetencji, ale też zależało mi na uczelni cieszącej się dobrą renomą, z dobrą kadrą i dogodną dla mnie lokalizacją. W życiu zawodowym pracuję w dziale IT. Na swoim polu zawodowym osiągnąłem już bardzo dużo, stąd pomysł na połączenie obecnego doświadczenia z biznesem. Obecnie przygotowuję się do objęcia roli 
kierownika zespołu i wierzę, że te studia dobrze mnie do tego przygotują.

Bartosz Wójcik

Absolwent kierunku akademia menedżera

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!

do 30 września
700 zł
taniej

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!

Zapisując się do 30 września, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej!
Twoja zniżka wyniesie 900 zł:

 • 500 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku akademia menedżera w WSB w Opolu.

 

Celem głównym studiów jest przybliżenie różnych technik wspomagających pracę współczesnego menedżera oraz doskonalenie umiejętności w praktycznym ich doborze i stosowaniu. 

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 192
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Grzegorz Wudarzewski
dr Jerzy Jagoda
dr Włodzimierz Wudarzewski
dr inż. Jerzy Mońka
Monika Szymonek-Stec
dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska
dr Grzegorz Wudarzewski

wykładowca, trener i konsultant. Adiunkt w Instytucie Zarządzania i Marketingu WSB we Wrocławiu. Specjalizuje się w problematyce ZZL,  projektowania struktur, zarządzania projektami, narzędzi i technik menedżerskich oraz klimatu organizacyjnego i kultury organizacyjnej. Jest trenerem i...

dr Jerzy Jagoda

wykładowca WSB i praktyk zarządzania. Ukończył Akademię Ekonomiczną w 1976. Doktorat z zakresu organizacji i zarządzania uzyskał w 1985 r. Adiunkt w AE we Wrocławiu 1985-2008, a obecnie w WSB we Wrocławiu. W latach 1987-1991 stypendysta, a następnie visiting professor  w Norwegian...

dr Włodzimierz Wudarzewski

wykładowca i trener w WSB Wrocław i Poznań, współzałożyciel współwłaściciel Firmy Logintrade Wrocław S.A., wieloletni trener na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim i MBA w WSB Poznań i UE Wrocław. Wieloletnie doświadczenia w projektowaniu systemu celów oraz w...

dr inż. Jerzy Mońka

kierownik merytoryczny kierunku studiów podyplomowych Controlling. Pracownik naukowy w Katedrze Rachunkowości i Controllingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, praktyk, specjalista z dziedziny controllingu, doświadczony wykładowca. Autor ponad 100 publikacji z dziedziny controllingu.

Monika Szymonek-Stec

absolwentka studiów MBA w Oxford Brooks University and Polish Open University, podyplomowych studiów Public Relations i Psychologii Zarządzania oraz Psychologii Społecznej w SWPS. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Zarządzania i Marketingu. Certyfikowany trener biznesu, trener...

dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska

dyrektor Kancelarii Radcy Prawnego dr Pawła Bojarskiego. Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców. Prowadzi szkolenia dla pracowników firm, zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zajęcia na studiach...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji

godziny pracy we wrześniu 2021 r.

ul. Augustyna Kośnego 72
45-372 Opole

E-mail: opole@wsb.wroclaw.pl
Tel.: 77 401 94 44 77 401 94 01/02/03 539 670 648 539 670 650 698 932 970

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 09:00-17:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF