Katalog biblioteczny

Pomoc przy logowaniu
Aby zalogować się na swoje konto należy wpisać numer karty bibliotecznej oraz hasło nadane w Bibliotece (po zalogowaniu hasło można zmienić).

Jak zamawiać i rezerwować książki przez internet:
Informujemy o uruchomieniu nowego modułu - elektroniczne zamawianie książek. Pozwoli to Państwu na samodzielne zamawianie książek oraz na rezerwację książek wypożyczonych. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie ułatwi dostęp do zbiorów Biblioteki. Poniżej prezentujemy krótką instrukcję, jak z powodzeniem zamawiać i rezerwować książki.

Zamawianie książek– zamawiać można tylko te książki, które posiadają status dostępna, czyli znajdują się na półce w Bibliotece.

Rezerwacja książek– dotyczy książek, które aktualnie wypożyczone są przez innego czytelnika (mają status – wypożyczona).

Zamawianie elektroniczne książek dostępnych w Bibliotece

Zaloguj się do Extranetu.
W zakładce Biblioteka wybierz: Katalog. W zależności od tego czy logujesz się w domu czy w szkole wybierz odpowiednią opcję: dostęp z zewnątrz albo dostęp z czytelni.
Logowanie: numer karty bibliotecznej oraz hasło: 3 pierwsze litery nazwiska (bez polskich znaków).
Jeśli chcesz zamówić książkę – wejdź w opcję: Szukaj wg. Możliwość wyszukiwania przez tytuł, hasło przedmiotowe lub autora.
Po wybraniu tytułu złóż zamówienie. Kliknij na przycisk Zamów, przed wysłaniem wybierz miejsce dostarczenia – Wypożyczalnia.
Kolorową czcionką zaznaczony jest termin ważności złożonego zamówienia – 7 dni. Następnie zrealizuj zamówienie. Zaznacz dokument i kliknij: Wyślij zamówienie.

Jak sprawdzić czy zamówienie zostało zrealizowane?
Po zalogowaniu na konto czytelnika wybierz opcję: Informacje o czytelniku. W zakładce Zamówione dokumenty dowiesz się czy zamówiony dokument jest w trakcie realizacji czy już został zrealizowany.

Jeżeli zamówienie zostało zrealizowane odbierz książkę w Wypożyczalni okazując kartę biblioteczną.

Rezerwacja książek wypożyczonych
Zaloguj się do Extranetu. W zakładce Biblioteka wybierz: Katalog. W zależności od tego czy logujesz się w domu czy w szkole wybierz odpowiednią opcję: dostęp z zewnątrz albo dostęp z czytelni.

Logowanie: numer karty bibliotecznej oraz hasło: 3 pierwsze litery nazwiska (bez polskich znaków).
Jeśli chcesz zarezerwować książkę – wejdź w opcję: Szukaj wg. Możliwość wyszukiwania przez tytuł, hasło przedmiotowe lub autora.

Na dole strony pojawia się komunikat: Zarezerwuj. Jeśli zarezerwowany dokument wróci do Biblioteki, czytelnik zostanie o tym powiadomiony w module Informacje o czytelniku, w opcji: Zamówione dokumenty (Przed wysłaniem zamówienia).

Zarezerwowany dokument należy zamówić (wysłać zamówienie) i odebrać w ciągu 14 dni w Bibliotece okazując kartę biblioteczną.

W razie potrzeby rezerwację można przedłużać bądź anulować.