Zmiana organizacji pracy

Biblioteka nieczynna do odwołania. Kontakt tylko mailowy.

 

Biblioteka online

Zachęcamy do korzystania z zasobów elektronicznych:

 •     2 platformy książek online (Ibuk Libra i Nasbi) oferują ok. 2 tys. tytułów,
 •     bazy danych: LEX, Legalis, Inforlex, EBSCO, Springer, Wiley i in.
 •     przewodnik po źródłach dostępnych w otwartych zasobach Internetu.

Jeśli nie jesteście zapisani do Biblioteki, a chcecie skorzystać z naszych zbiorów elektronicznych - prosimy o kontakt e-mailowy: biblioteka.opole@wsb.wroclaw.pl

Kilka słów o bibliotece

Biblioteka jest miejscem cichym i spokojnym. To przeciwieństwo głośnych korytarzy, zatłoczonych sal i całkiem niezła alternatywa dla poszukujących miejsca do skupienia i nauki.  To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór, liczne czasopisma i wiele pozycji naukowych. Pomogą one w napisaniu pracy licencjackiej lub magisterskiej, zdaniu egzaminu i pogłębieniu wiedzy w interesującej dziedzinie. 

Misją Biblioteki WSB w Opolu jest dążenie do zapewnienia maksymalnego dostępu do krajowych i światowych informacji w celu zaspokojenia potrzeb dydaktycznych.


Księgozbiór obejmuje przede wszystkim pozycje związane z tematyką wykładaną na uczelni wraz z literaturą uzupełniającą. Aktualizujemy go nieustannie, śledzimy najnowsze wydawnictwa, kupujemy ciekawe pozycje, organizujemy akcję wymiany książek i z radością przyjmujemy każdy dar. Dzięki temu możemy pochwalić się jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych uczelnianych bibliotek w regionie!
 

Czy wiesz, że

w bibliotece pracujemy w dwuosobowym zespole. Czekamy na Ciebie - z naszej biblioteki miesięcznie korzysta około 219 osób, wypożyczając średnio 1359 pozycji!

Katalogi i e-zbiory

W bibliotece stawiamy na nowoczesność - jest ona w pełni skomputeryzowana, a czytelnicy mogą korzystać z bogatych e-zbiorów, w tym z baz abstraktowych, czasopism pełnotekstowych, czasopism naukowych typu Open Access, np. Directory of Open Access Journals oraz zasobów, np. Polskiej Biblioteki Cyfrowej. Przy stanowiskach komputerowych użytkownicy mają możliwość skorzystania z drukarki i skanera.

Pracujemy w oparciu o system komputerowy PROLIB, który umożliwia tworzenie bazy czytelników i zasobów.  Dzięki temu możliwe jest automatyczne wypożyczanie i praca z elektronicznym katalogiem OPAC WWW.  Zawiera on opisy bibliograficzne wydawnictw zwartych (książek) i wydawnictw ciągłych (czasopism, artykułów).
System umożliwia czytelnikom:

 • przeglądanie zasobów biblioteki z pełną informacją o przeznaczeniu książki, jej aktualnym położeniu i o dostępności danego egzemplarza
 • zamawianie i rezerwację materiałów
 • wyszukiwanie nowości z ostatnich 30 dni
 • kontrolę własnego konta zamówień, prolongaty i wypożyczeń.               
   

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

 • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak  czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów na miejscu – w czytelni.
 • Udostępniamy książki, czasopisma i podręczniki niezbędne do pracy i nauki - zamówienia potrzebnych pozycji można składać przez Internet.
 • Czytelnicy mają możliwość sprawdzania stanu konta bibliotecznego online (w tym, m.in.: historia i data zamawianych pozycji, rezerwacje, prolongaty)
 • Każdy użytkownik może skorzystać z nowoczesnej i wygodnej czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
 • Biblioteka umożliwia studentom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek poprzez system wypożyczania międzybibliotecznego.
   
Folder
34

znajdziesz u nas tyle tytułów specjalistycznych czasopism - polskich i zagranicznych

Projekt
26

w bibliotece znajdziesz literaturę z tylu dziedzin

Książki
19 500

tyle pozycji liczy nasz księgozbiór

11

tyle lat dla Was pracujemy - nasza biblioteka powstała w roku 2007 

Twórz z nami zbiory biblioteki

Nasza biblioteka realizuje, w miarę możliwości, wszystkie uzasadnione dezyderaty (propozycje zakupu książek).

 

Jeśli uznasz, że warto wzbogacić zasoby o dodatkową pozycję książkową, prześlij nam propozycję za pośrednictwem formularza.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania - zapraszamy do odwiedzin lub kontaktu mailowego!