Ważne

 W związku z przeprowadzeniem prac w systemie OPAC w dniach 24- 31 lipca mogą wystąpić utrudnienia związane z zamawianiem książek. Prosimy o wcześniejsze rezerwacje w systemie.


Kontakt telefoniczny: 77 401 94 32 lub e-mailowy: biblioteka.opole@wsb.wroclaw.pl

Dyżury pracy Biblioteki w okresie wakacyjnym

 •     Poniedziałek – środa, piątek: godz. 8:00 – 16:00
 •     Czwartek: godz. 8:00 – 12:00 

Dostęp telefoniczny: 77 401 94 32 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biblioteki.


Wizyta bezpośrednia w Bibliotece możliwa jest po wcześniejszym telefonicznym bądź mailowym umówieniu.

Wypożyczenia są możliwe jedynie po uprzednim zamówieniu książek w katalogu internetowym zbiorów OPAC.

Zwrot książek jest możliwy tylko do wrzutni, która stoi przy wejściu na Uczelnię.
 
Dla wspólnego bezpieczeństwa nie zapominajcie o noszeniu maseczek, dezynfekcji rąk i zachowaniu bezpiecznego dystansu.

 

 Zapraszamy

Darmowe zasoby Wydawnictwa Springer

Zachęcamy do korzystania z zasobów Wydawnictwa Springer, które nieodpłatnie udostępnia prawie 400 podręczników w EPUB oraz PDF.

Książki może pobierać każdy, nie tylko studenci.

Termin akcji mija z  końcem lipca 2020 r.

 

Więcej informacji:

https://swiatczytnikow.pl/wydawnictwo-springer-udostepnia-prawie-400-podrecznikow-w-epub-oraz-pdf/

Kilka słów o bibliotece

Biblioteka jest miejscem cichym i spokojnym. To przeciwieństwo głośnych korytarzy, zatłoczonych sal i całkiem niezła alternatywa dla poszukujących miejsca do skupienia i nauki.  To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór, liczne czasopisma i wiele pozycji naukowych. Pomogą one w napisaniu pracy licencjackiej lub magisterskiej, zdaniu egzaminu i pogłębieniu wiedzy w interesującej dziedzinie. 

Misją Biblioteki WSB w Opolu jest dążenie do zapewnienia maksymalnego dostępu do krajowych i światowych informacji w celu zaspokojenia potrzeb dydaktycznych.


Księgozbiór obejmuje przede wszystkim pozycje związane z tematyką wykładaną na uczelni wraz z literaturą uzupełniającą. Aktualizujemy go nieustannie, śledzimy najnowsze wydawnictwa, kupujemy ciekawe pozycje, organizujemy akcję wymiany książek i z radością przyjmujemy każdy dar. Dzięki temu możemy pochwalić się jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych uczelnianych bibliotek w regionie!
 

Czy wiesz, że

w bibliotece pracujemy w dwuosobowym zespole. Czekamy na Ciebie - z naszej biblioteki miesięcznie korzysta około 219 osób, wypożyczając średnio 1359 pozycji!

Katalogi i e-zbiory

W bibliotece stawiamy na nowoczesność - jest ona w pełni skomputeryzowana, a czytelnicy mogą korzystać z bogatych e-zbiorów, w tym z baz abstraktowych, czasopism pełnotekstowych, czasopism naukowych typu Open Access, np. Directory of Open Access Journals oraz zasobów, np. Polskiej Biblioteki Cyfrowej. Przy stanowiskach komputerowych użytkownicy mają możliwość skorzystania z drukarki i skanera.

Pracujemy w oparciu o system komputerowy PROLIB, który umożliwia tworzenie bazy czytelników i zasobów.  Dzięki temu możliwe jest automatyczne wypożyczanie i praca z elektronicznym katalogiem OPAC WWW.  Zawiera on opisy bibliograficzne wydawnictw zwartych (książek) i wydawnictw ciągłych (czasopism, artykułów).
System umożliwia czytelnikom:

 • przeglądanie zasobów biblioteki z pełną informacją o przeznaczeniu książki, jej aktualnym położeniu i o dostępności danego egzemplarza
 • zamawianie i rezerwację materiałów
 • wyszukiwanie nowości z ostatnich 30 dni
 • kontrolę własnego konta zamówień, prolongaty i wypożyczeń.               
   

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

 • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak  czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów na miejscu – w czytelni.
 • Udostępniamy książki, czasopisma i podręczniki niezbędne do pracy i nauki - zamówienia potrzebnych pozycji można składać przez Internet.
 • Czytelnicy mają możliwość sprawdzania stanu konta bibliotecznego online (w tym, m.in.: historia i data zamawianych pozycji, rezerwacje, prolongaty)
 • Każdy użytkownik może skorzystać z nowoczesnej i wygodnej czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
 • Biblioteka umożliwia studentom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek poprzez system wypożyczania międzybibliotecznego.
   
Folder
34

znajdziesz u nas tyle tytułów specjalistycznych czasopism - polskich i zagranicznych

Projekt
26

w bibliotece znajdziesz literaturę z tylu dziedzin

Książki
19 500

tyle pozycji liczy nasz księgozbiór

11

tyle lat dla Was pracujemy - nasza biblioteka powstała w roku 2007 

Twórz z nami zbiory biblioteki

Nasza biblioteka realizuje, w miarę możliwości, wszystkie uzasadnione dezyderaty (propozycje zakupu książek).

 

Jeśli uznasz, że warto wzbogacić zasoby o dodatkową pozycję książkową, prześlij nam propozycję za pośrednictwem formularza.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania - zapraszamy do odwiedzin lub kontaktu mailowego!