Godziny pracy Biblioteki

Godziny pracy Biblioteki we wrześniu

 • Poniedziałek - piątek: 8:00-16:00

 

Standardowe godziny pracy Biblioteki

 • Poniedziałek, wtorek, piątek: 8:00-16:00
 • Środa: godz. 10:00-18:00
 • Czwartek: godz. 8:00-12:00 
 • Sobota, niedziela: 9:00-16:00

 

Od 1 lutego 2021 r. Biblioteka wznawia działalność czytelni oraz umożliwia dostęp do zasobów.

Do wypożyczalni oraz czytelni może wejść tylko jedna osoba, obowiązuje rezerwacja miejsc.

W przypadku kolejki pamiętaj o zachowaniu 1,5 m odstępu.

Brak możliwości korzystania ze stanowisk komputerowych do odwołania.

Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Wszelkie pytania związane z rezerwacją miejsc prosimy kierować na adres biblioteka.opole@wsb.wroclaw.pl  lub pod nr tel. (77) 401 94 32.

Zwrotów książek można dokonywać za pośrednictwem wrzutni, która znajduje się przy wejściu na Uczelnię lub wysłać pocztą na adres Biblioteki.

Kilka słów o bibliotece

Biblioteka jest miejscem cichym i spokojnym. To przeciwieństwo głośnych korytarzy, zatłoczonych sal i całkiem niezła alternatywa dla poszukujących miejsca do skupienia i nauki.  To tutaj studenci i pracownicy znajdą bogaty księgozbiór, liczne czasopisma i wiele pozycji naukowych. Pomogą one w napisaniu pracy licencjackiej lub magisterskiej, zdaniu egzaminu i pogłębieniu wiedzy w interesującej dziedzinie. 

Misją Biblioteki WSB w Opolu jest dążenie do zapewnienia maksymalnego dostępu do krajowych i światowych informacji w celu zaspokojenia potrzeb dydaktycznych.


Księgozbiór obejmuje przede wszystkim pozycje związane z tematyką wykładaną na uczelni wraz z literaturą uzupełniającą. Aktualizujemy go nieustannie, śledzimy najnowsze wydawnictwa, kupujemy ciekawe pozycje, organizujemy akcję wymiany książek i z radością przyjmujemy każdy dar. Dzięki temu możemy pochwalić się jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych uczelnianych bibliotek w regionie!
 

Czy wiesz, że

w bibliotece pracujemy w dwuosobowym zespole. Czekamy na Ciebie - z naszej biblioteki miesięcznie korzysta około 219 osób, wypożyczając średnio 1359 pozycji!

Katalogi i e-zbiory

W bibliotece stawiamy na nowoczesność - jest ona w pełni skomputeryzowana, a czytelnicy mogą korzystać z bogatych e-zbiorów, w tym z baz abstraktowych, czasopism pełnotekstowych, czasopism naukowych typu Open Access, np. Directory of Open Access Journals oraz zasobów, np. Polskiej Biblioteki Cyfrowej. Przy stanowiskach komputerowych użytkownicy mają możliwość skorzystania z drukarki i skanera.

Pracujemy w oparciu o system komputerowy PROLIB, który umożliwia tworzenie bazy czytelników i zasobów.  Dzięki temu możliwe jest automatyczne wypożyczanie i praca z elektronicznym katalogiem OPAC WWW.  Zawiera on opisy bibliograficzne wydawnictw zwartych (książek) i wydawnictw ciągłych (czasopism, artykułów).
System umożliwia czytelnikom:

 • przeglądanie zasobów biblioteki z pełną informacją o przeznaczeniu książki, jej aktualnym położeniu i o dostępności danego egzemplarza
 • zamawianie i rezerwację materiałów
 • wyszukiwanie nowości z ostatnich 30 dni
 • kontrolę własnego konta zamówień, prolongaty i wypożyczeń.               
   

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

 • Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, jednak  czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać z jej zbiorów na miejscu – w czytelni.
 • Udostępniamy książki, czasopisma i podręczniki niezbędne do pracy i nauki - zamówienia potrzebnych pozycji można składać przez Internet.
 • Czytelnicy mają możliwość sprawdzania stanu konta bibliotecznego online (w tym, m.in.: historia i data zamawianych pozycji, rezerwacje, prolongaty)
 • Każdy użytkownik może skorzystać z nowoczesnej i wygodnej czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
 • Biblioteka umożliwia studentom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek poprzez system wypożyczania międzybibliotecznego.
   
Folder
25

znajdziesz u nas tyle tytułów specjalistycznych czasopism - polskich i zagranicznych

Projekt
26

w bibliotece znajdziesz literaturę z tylu dziedzin

Książki
21 752

tyle pozycji liczy nasz księgozbiór

14

tyle lat dla Was pracujemy - nasza biblioteka powstała w roku 2007 

Twórz z nami zbiory biblioteki

Nasza biblioteka realizuje, w miarę możliwości, wszystkie uzasadnione dezyderaty (propozycje zakupu książek).

 

Jeśli uznasz, że warto wzbogacić zasoby o dodatkową pozycję książkową, prześlij nam propozycję za pośrednictwem formularza.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania - zapraszamy do odwiedzin lub kontaktu mailowego!