Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.  

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Kierunek, który Cię interesuje, jest efektem współpracy Wyższych Szkół Bankowych z Chorzowa, Poznania, Szczecina i Warszawy.  Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.

Studia podyplomowe, online

Celem studiów jest przygotowanie Cię do działalności zawodowej w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy w warunkach zmieniającej się gospodarki rynkowej. 

Dziś chyba już częściej niż dawniej  kojarzymy bezpieczeństwo i higienę pracy nie tylko z nudnym szkoleniem w pierwszym dniu na nowym stanowisku, ale z ergonomią, jakością pracy i stwarzaniem takich warunków, w których ryzyko wypadku  sprowadzone jest do minimum. Nie jest to oczywiście dziełem przypadku, ale rzetelności wykonywania zadań powołanych do tego menedżerów zarządzających bezpieczeństwem i higieną miejsca pracy. Do jego obowiązków należy stworzenie odpowiednich procedur według normy ISO 45001 oraz identyfikacja zagrożeń zawodowych. Musi też potrafić stosownie i sugestywnie przeszkolić personel. Dlatego właśnie studia na kierunku „Zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy” wszechstronnie i w sposób praktyczny przygotowują przyszłych menedżerów BHP do wykonywanych zadań – prowadzenia szkoleń, tworzenia i wprowadzania procedur na podstawie zidentyfikowanych zagrożeń zawodowych oraz specyficznych wymagań określonego miejsca wykonywania pracy. 

Studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

studia podyplomowe, kontak

Co zyskujesz?

  • Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, warsztatów i ćwiczeń, podczas których wykładowcy stosują nowoczesne formy przekazu 

  • Masz możliwość wzięcia udziału w 50-godzinnym kursie metodyczno-szkoleniowym, który daje uczestnikom uprawnienia do prowadzenia szkoleń w zakresie BHP – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Dla kogo?

  • Studia skierowane są do absolwentów szkół wyższych wszystkich kierunków, rodzajów i stopni, którzy chcą zdobyć i poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. 

  • Adresatem studiów są zarówno osoby pracujące w służbie BHP, jak i osoby spoza branży, chcące uzyskać nową specjalność zawodową.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy

 
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 215
Liczba zjazdów: 14
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Adam Chodyniecki
Adam Chodyniecki

Trener szkoleń zawodowych, główny specjalista ds. BHP, inspektor ochrony przeciwpożarowej.

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów podyplomowych w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja.sp@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 84 78 +48 602 279 894

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF