Opis kierunku:

Nowoczesny manager wie, jak istotne w zarządzaniu firmą jest opanowanie technik wspomagających efektywne kierowanie pracownikami i wpływania na decyzje partnerów biznesowych. Są one przydatne w codziennej pracy, rozmowach i negocjacjach, dzięki nim można wpływać na sposób myślenia, emocje czy zachowanie drugiego człowieka.

Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy ze standardami skutecznego zarządzania i kierowania pracownikami. Szczególny jednak nacisk jest położony na wytrenowanie u słuchaczy praktycznych umiejętności przydatnych w codziennej działalności, takich jak np. umiejętność skutecznego wywierania wpływu, przekonywania innych, praktycznej selekcji i oceny pracowników, rozwiązywania konfliktów, motywowania itp.

finanse-rachunkowosc

Co zyskujesz?

Zaletą studiów jest połączenie teorii z praktyką. Dzięki współpracy z SMG/KRC Poland uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w prowadzonych przez tę firmę autentycznych rynkowych działaniach z zakresu rekrutacji i selekcji oraz oceny kompetencji pracowniczych (w sesji assessment center).

Dla kogo?

Studia adresowane są do menedżerów, których praca jest nierozerwalnie związana z kierowaniem zasobami ludzkimi, motywowaniem pracowników, rozwojem umiejętności interpersonalnych, podejmowaniem decyzji i rozwiązywaniem problemów wynikających z zarządzania zespołem ludzi.

Praktyczny charakter studiów

W ramach programu studiów prowadzone są warsztaty i treningi, dzięki którym słuchacze kształtują swoje umiejętności niezbędne w pracy z ludźmi. Wykładowcy realizują także gry, które wymagają od uczestników zaangażowania, przedsiębiorczości, umiejętności prowadzenia rozmów w warunkach konfliktu interesów, asertywności, komunikatywności, myślenia analitycznego oraz rozwijania cech przywódczych. Na zajęciach wykorzystuje się kamery video, co stwarza możliwość efektywniejszego uzyskania pożądanych umiejętności.

 

Słuchacze tego kierunku uczestniczą także w sesji assessment center w firmie SMG/ KRC Poland.

 

Jeden ze zjazdów realizowany jest w formie zajęć wyjazdowych, w czasie którego słuchacze biorą udział w zajęciach outdoorowych. Wyjazd jest finansowany przez Wyższą Szkołę Bankową.

Dodatkowe certyfikaty

Po ukończeniu studiów jego uczestnicy otrzymają certyfikat SMG/KRC Poland.

Partner programu

SMG/KRC Poland jest jedną z najdłużej działających na polskim rynku instytucji zajmujących się doradztwem personalnym. W ciągu kilkunastu lat działalności pomogliśmy w osiągnięciu obecnej pozycji przedsiębiorstwom, w których odpowiedni nacisk stawia się na dbałość o poziom swojej kadry zarządzającej oraz pozostałego personelu.
Znakiem szczególnym naszych działań jest elastyczność i dostosowanie oferty do potrzeb klienta. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie jak najwyższej satysfakcji klienta z wdrożonych rozwiązań z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim. Niezależnie czy jest to rekrutacja szeregowego pracownika, czy opracowanie koncepcji mającej wpływ na funkcjonowanie całego działu, a nawet organizacji.
Zespół SMG/KRC Poland tworzą doświadczeni konsultanci posiadający gruntowne wykształcenie w kierunku zarządzania, psychologii oraz socjologii. Pozwala to nam spojrzeć na każdy projekt interdyscyplinarnie, a w wyniku takiej analizy zaproponować skuteczne działania. Nasze doświadczenia zawarliśmy w programie studiów Psychologia w biznesie, który jest odpowiedzią na oczekiwania rynku wobec roli managera w przedsiębiorstwie. www.smgkrc.com

Marcin Bański

"Partnerzy biznesowi SMG/KRC Poland uważają, że jedna z najważniejszych kompetencji istotnych na współczesnym rynku pracy przejawia się w gotowości do przyswajania aktualnej wiedzy i umiejętności, dopasowanych do aktualnych potrzeb firmy. Tym kierowaliśmy się przygotowując koncepcję tego kierunku. Jeśli połączymy to ze specyfiką słuchaczy WSB, których cechuje niesamowita wnikliwość i zaangażowanie, rezultat jest wyjątkowy!"

Marcin Bański

Manager SMG/KRC Poland, psycholog, wykładowca WSB

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
smg-krc

Nie czekaj, wypełnij formularz i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 12 sierpnia
700 zł
taniej

Zapisując się do 12 sierpnia, zyskujesz 700 zł:

  • 300 zł dzięki zniżce w czesnym
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś absolwentem WSB studiujesz 900 zł taniej, zyskujesz:

  • 500 zł zniżki w czesnym
  • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych dla kierunku Psychologia w biznesie

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 168
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr Agnieszka Michalska-Rechowicz
Aleksander Gortat
mgr Roman Kraczla

Prezes SMG/KRC Poland, trener z ponad 15-letnim doświadczeniem. Absolwent socjologii UŚ i ekonomii na AE Katowice. Autor i współautor wielu autorskich programów i projektów szkoleniowych. W latach 1998 – 2002 dyrektor ds. szkoleń Dystryktu Południowego w AIG Amplico Life. Wykładowca i...

Marcin Bański

Wykładowca, trener SMG/KRC Poland. Prowadzi szkolenia m.in. w ramach studiów podyplomowych z tematów: Zarządzanie zmianami w administracji i urzędzie, Budowanie efektywnych zespołów (Team Building), pracy zespołowej oraz przywództwa, Motywowanie siebie i innych. Konsultant personalny i...

mgr Agnieszka Michalska-Rechowicz

Jest niezależnym HR Business Partnerem wspierającym kadrę zarządzającą w realizacji działań związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi.


Swoje doświadczenie biznesowe zdobywała w Polsce jak i Wielkiej Brytanii współpracując zarówno w branżach usług public relations,...

Aleksander Gortat

Dziennikarz, prezenter, wykładowca akademicki, lektor. Trener i warsztatowiec specjalizujący się w autoprezentacji medialnej, kreacji wizerunku i technikach przekazu informacyjnego. Na co dzień - dyrektor Radia Plus Śląsk, oraz prezenter informacyjny TVS.

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I, II stopnia i podyplomowych w Katowicach

Zapraszamy do otwartego Biura Rekrutacji w Chorzowie.

ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 7
40-132 Katowice

E-mail: rekrutacja.kat@chorzow.wsb.pl
Tel.: tel. 32 349 85 31

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF