Co zyskujesz studiując bezpieczeństwo narodowe w WSB?

To studia dla osób, które myślą o pracy w administracji publicznej, a także służbach mundurowych – Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, wojsku czy obronie cywilnej. 

Program studiów dostosowany jest do potrzeb rynku pracy. Jeśli myślisz o rozwoju zawodowym, otrzymasz konkretną wiedzę przydatną na ścieżce kariery.

 

bezpieczenstwo-narodowe

Wiedza przekazywana jest przez osoby aktywne zawodowo w branżach związanych z bezpieczeństwem. Na zajęciach jest możliwość zapoznania się w praktyce z pracą w instytucjach i jednostkach, które zajmują się bezpieczeństwem i ochroną. Stawiamy na niekonwencjonalne podejście do nauki. Dlatego wykorzystujemy takie metody jak case studies, czy gry strategiczne.

Będziesz mieć możliwość pogłębienia wiedzy i umiejętności w ramach dotychczas wybranej dziedziny. Nawiążesz nowe kontakty z osobami, które interesuje ten sam obszar naukowy.

Będziesz uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez osoby, które dane zagadnienie znają z praktyki, a w przyswojeniu wiedzy pomoże Ci specjalistyczne oprogramowanie.

 

bezpieczenstwo-narodowe

Będziesz uczestniczyć w wizytach studyjnych w firmach i instytucjach. Wizyty pozwolą Ci poznać technologie i rozwiązania stosowane w nowoczesnych zakładach produkcyjnych.

Na wybrane zajęcia udasz się w teren, co pozwoli Ci zdobyć praktyczne umiejętności w warunkach rzeczywistych, a na zajęciach z wychowania fizycznego poznasz taktykę i techniki interwencji.

 

bezpieczenstwo-antyterrorystyczne

Poznasz sposoby analizy symptomów, przyczyn i przebiegu procesów oraz zjawisk społecznych warunkujących bezpieczeństwo i zagrożenie.

bezpieczenstwo-narodowe

Będziesz mieć zajęcia w nowoczesnych pracowniach, poznasz profesjonalny sprzęt daktyloskopijny umożliwiający m.in. pobieranie materiałów porównawczych i zabezpieczanie śladów.

Organizacja
wykładowcy eksperci
Palec
wizyty studyjne
Uścisk dłoni
praktyki zawodowe

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 16 września
czesne już od
290 zł
277 zł
miesięcznie

Zapisując się do 16 września, zyskujesz:

 • 300 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów

 

 

 

Dodatkowo jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

 • jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 800 zł i będzie rozliczana przez cały okres studiów.

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Będziesz posiadał wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu nauk o bezpieczeństwie oraz nauk o polityce i administracji, nauk o zarządzaniu i jakości, nauk prawnych, ekonomii i finansów, które można wykorzystać w życiu zawodowym i codziennym.
bezpieczenstwo-informacyjne
Teoretycznych podstaw współczesnych systemów bezpieczeństwa w skali globalnej, państwowej i lokalnej oraz ich praktycznego zastosowania i oddziaływania.
robert-janczuk
e-administracja
Zasad i metodologii projektowania, budowy, wdrażania i użytkowania systemów bezpieczeństwa w różnych dziedzinach życia społeczno -politycznego, a także gospodarczo-ekonomicznego.
bezpieczenstwo-narodowe
Praktycznego zarządzania systemami bezpieczeństwa w różnych obszarach aktywności jednostek i zbiorowości ludzkich.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
od 287 zł 300 zł
od 287 zł 300 zł
od 287 zł 300 zł
Zarządzanie kryzysowe
Niestacjonarne
od 287 zł 300 zł

Program studiów

Przedmioty podstawowe i kierunkowe:             

 • Język obcy
 • Pozarządowe formy bezpieczeństwa
 • Historia najnowsza w zarysie
 • Zarządzanie bezpieczeństwem państwa
 • Bezpieczeństwo instytucji finansowych
 • Współczesne zagrożenia terroryzmem
 • Ekonomia globalna
 • Zarządzanie...
Zobacz program studiów

Wykładowcy

prof. dr hab. Tomasz Falęcki
Krzysztof Krysieniel
prof. Jan Kantyka
dr Alicja Bartuś
dr inż. Przemysław Kornacki
dr Maria Ochwat
dr Artur Orman
mgr inż. Krzysztof Hebda
Andrzej Machowski
ppłk rez. mgr inż. Robert Jańczuk

Menedżer kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, kierownik Zakładu Dydaktycznego Bezpieczeństwa Narodowego.

Były Wojskowy Komendant Uzupełnień w Chorzowie. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach. Specjalizuje się w zakresie: bezpieczeństwa i obronności,...

prof. dr hab. Tomasz Falęcki

Specjalista z zakresu historii najnowszej Górnego Śląska oraz współczesnych problemów narodowościowych. Były sekretarz naukowy Śląskiego Instytutu Naukowego w Katowicach, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego i były przewodniczący oddziału w Katowicach.
 

dr hab. Krzysztof Krysieniel, prof. WSB

Specjalista z zakresu prawa konstytucyjnego, bezpieczeństwa państw Europy Południowo-Wschodniej oraz konfliktów etnicznych. Członek Narodowego Zespołu Team Europe przy przedstawicielstwie Komisji Europejskiej oraz Ekspert Regionalnego Ośrodka debaty Międzynarodowej w Katowicach,...

prof. dr hab. Jan Kantyka

Specjalista z zakresu historii najnowszej Polski i Śląska. Były dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, członek Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau powołanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

dr Alicja Bartuś

Specjalista z zakresu praw człowieka, reżimów totalitarnych, zbrodni przeciwko ludzkości i terroryzmu we współczesnym świecie. Członek Zarządu Fundacji na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Krakowie, Zespołu...

dr Józef Haber, prof. WSB

Specjalista z zakresu integracji europejskiej, stosunków polsko-niemieckich, międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych, bezpieczeństwa ekologicznego. Były współprzewodniczący Grupy Zadaniowej ds. Transferu Technologii Środowiskowych w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ...

dr inż. Przemysław Kornacki

Specjalista z zakresu ochrony i obrony granic RP, UE oraz NATO, bezpieczeństwa państwa, zarządzania bezpieczeństwem, zarządzania kryzysowe oraz ochrony lotnictwa cywilnego. Ekspert w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, Kierownik Grupy...

dr Maria Ochwat

Specjalista z zakresu komunikacji społecznej i międzykulturowej, międzynarodowych stosunków politycznych, praw człowieka i konfliktów międzynarodowych. Dziennikarz i specjalista z zakresu produkcji filmowej oraz telewizyjnej; obserwator procesów sądowych; trener biznesu i coach; doradca...

dr Artur Orman

Specjalista z zakresu funkcjonowania policji w strukturach zarządzania kryzysowego, zabezpieczenia imprez masowych, inteligentnego monitoringu, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach.

mgr inż. Krzysztof Hebda

Specjalista z zakresu nauka o bezpieczeństwie, problematyki zarządzania kryzysowego oraz ochrony osób i mienia. Były Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Artur Dubiel

Asystent w Instytucie Naukowym Bezpieczeństwa WSB, koordynator Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa, wydawca serwisów grupy MIL.link, resortowy instruktor, weteran, doktorant wojskowej uczelni. Uczestnik spotkań eksperckich oraz Strategicznego Forum Bezpieczeństwa przy Biurze...

Andrzej Machowski

Specjalista z zakresu bezpieczeństwa publicznego i zarządzania bezpieczeństwem, ochrony osób i mienia, profilaktyki kryminalistycznej i detektywistyki. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w ramach pracy Wydziału Techniki Operacyjnej, Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą,...

Joanna Rurańska-Krężel

Specjalista z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa gospodarczego i prawa pracy. Były radca prawny ING Bank Śląski, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Temida S.C.
 

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
WKU-Chorzow
silesia-tactical
um-bytom
Beta-Seciurity-System
chorzow-wprawia-w-ruch
eib
chorzowska-koalicja
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chorzowie

Dodatkowe warunki rekrutacji

Kandydat powinien posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku realizującym efekty uczenia się w ramach jednej z poniższych dyscyplin: 

 • nauki o bezpieczeństwie 
 • nauki o polityce i administracji 
 • nauki o zarządzaniu i jakości

W razie wątpliwości, skontaktuj się z biurem rekrutacji.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia w Chorzowie

Biuro Rekrutacji będzie czynne w soboty: 04.09, 18.09, 25.09.

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 85 24 +32 349 84 79
Infolinia: 32 630 62 44

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
 • so: 08:00-14:00
Pobierz stronę do PDF