Ostatnie dni były czasem intensywnej i wytężonej pracy dla wszystkich wykładowców oraz menedżerów kierunków w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Wszystko po to, aby w pełni uruchomić zdalny system kształcenia przygotowany dla naszych studentów.


Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczących kształcenia on-line, od środy 18 marca przechodzimy w tryb realizacji zajęć w trybie zdalnym. Nasi dydaktycy rozpoczęli prace nad przygotowaniem potrzebnych materiałów wkrótce po ogłoszeniu decyzji MNiSW. Wierzymy, że taka forma zajęć szybko stanie się dla naszych studentów naturalnym sposobem nauki, przekazywania informacji oraz kontaktu z wykładowcami. Zapewniamy również, że bez względu na okres zawieszenia zajęć, cykl kształcenia zostanie zrealizowany.


Prosimy o śledzenie dalszych komunikatów, które na bieżąco będą się pojawiać w Extranecie oraz na platformie Moodle. Prosimy również o sprawdzanie skrzynek pocztowych i korespondencji kierowanej do Państwa przez naszych wykładowców. Tam będą Państwo otrzymywać informacje na temat organizacji poszczególnych zajęć dydaktycznych. Szczegółowe informacje na temat spraw praktycznych dotyczących kształcenia on-line znajdują się poniżej. Nasi wykładowcy oraz działy administracyjne są do Państwa dyspozycji. W razie pytań prosimy o kontakt.


Dziękujemy za wyrozumiałość i widzimy się on-line!

 

Co powinieneś wiedzieć o studiach on-line? Informacje praktyczne.

I. zajęcia dotychczasowo prowadzone w formie konwersatoriów, ćwiczeń, laboratoriów.

Nasi dydaktycy przygotowali i na bieżąco uzupełniają na platformie Moodle kursy, w których znajdują się niezbędne materiały dydaktyczne do nauki. Znajdziecie tam: prezentacje, materiały wideo, linki do stron www z właściwymi artykułami bądź też inne niezbędne materiały czy dokumenty, na podstawie których  studenci będą mogli zdalnie realizować materiał z danego przedmiotu.


Do tych materiałów będzie załączona instrukcja oraz wytyczne, w jaki sposób studenci powinni zrealizować zdalnie swoje zadania w ramach przedmiotu oraz jakie materiały będą wymagane. 

 

II. zajęcia dotychczasowo prowadzone w formie wykładu

Będzie również możliwość realizacji wykładów, uzupełniających kursy znajdujące się na platformie Moodle. Wykłady będą prowadzone w formie webinarium i/lub wideokonferencji, czat czy innego tego typu narzędzia. Informacje o wideokonferencjach wykładowcy przekażą za pośrednictwem platformy Moodle. Będą one prowadzone w terminie zgodnym z planem zajęć dostępnym w Extranecie. Egzaminy związane z zaliczeniem przedmiotu odbędą się w momencie, gdy uczelnia powróci do tradycyjnej formy kształcenia.


III. seminaria dyplomowe

Seminaria dyplomowe będą kontynuowane z wykorzystaniem wszelkich dostępnych narzędzi informatycznych służących do zdalnego kontaktu (e-maila oraz platformy Moodle). Wszystko po to, aby określony harmonogramem termin złożenia pracy był niezagrożony.

 

IV. wsparcie kształcenia zdalnego

Aby zapewnić jak najwyższą jakość zajęć w formacie online, uruchomiliśmy telefoniczne wsparcie kształcenia zdalnego. W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych, sugestii lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów: 32 349 84 73, 32 349 85 06.


 

Czytaj więcej