Tegoroczni maturzyści mają przed sobą spore wyzwanie - przygotowują się do egzaminu dojrzałości w trakcie nauki zdalnej i w niełatwym czasie pandemii. Z pomocą przychodzi Iza Kasperek, która poprowadzi na WSB w Chorzowie bezpłatną “Powtórkę do matury z języka polskiego”. Warsztaty online odbędą się 17 kwietnia.

 

Iza Kasperek jest autorką kanału na YouTube “Wiedza z Wami”, nauczycielką języka polskiego i autorką warsztatów dziennikarskich, a także egzaminatorką wojewódzką.  

W czasie bezpłatnych spotkań online “Powtórka przed maturą z języka polskiego” usłyszysz m.in.:

  • jak wyglądała matura próbna,
  • czego nie było, a co na pewno będzie w maju,
  • o pułapkach lektur z gwiazdką,
  • oraz o elementach nauki o języku, których pominąć nie można.  

 

W trakcie spotkania dowiesz się również, jak właściwie czytać test CR by moc później napisać streszczenie, oraz jak radzić sobie z elementami tekstu, czy też poznać jego strukturę. Omówione zostaną także najczęściej popełniane błędy w czasie pisania rozprawki. Poznasz także najważniejsze motywy z lektur ogwiazdkowanych, oraz których bohaterów i dlaczego warto zapamiętać oraz jak epoka wpływa na tekst lektury. 

 

Udział w powtórce jest bezpłatny - link do spotkania otrzymasz po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

 

Wypełnij formularz

 

 


Iza Kasperek - nauczycielka języka polskiego i warsztatów dziennikarskich, egzaminator wojewódzki. Videoblogerka popularnego kanał Youtube "Wiedza z Wami".
Subskrybuje go ponad 158 000 osób. Jej filmy były wyświetlone łącznie ponad 21 milionów razy.

 

Czytaj więcej