Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnego procesu edukacji. Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców weszły do kanonu powszechnie używanych narzędzi w procesie kształcenia na studiach.
Wyjątkowa sytuacja w 2020 roku, była dla nas wszystkich interesującym wyzwaniem, które oprócz niepewności, przyniosło szereg nowych doświadczeń i rozwiązań. Większość zajęć dydaktycznych realizowanych wiosną przenieśliśmy do świata wirtualnego, dokładając starań, by nasi studenci otrzymali pełnowartościową wiedzę i ciekawe, zajmujące wykłady i ćwiczenia. 82% studentów studiów wyższych w WSB było bardzo zadowolonych i zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań.

Ostatnie miesiące to dla nas czas wytężonej pracy i wiele się nauczyliśmy! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Ci efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybrałeś.
Zobacz z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci, bez względu na to czy studiują w czasie epidemii czy w zupełnie normalnych warunkach:

MS OFFICE 365 - darmowe licencje dla studentów
Usługa Office 365 obejmuje popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.
Korzyści dla Ciebie:
- nieograniczony osobisty magazyn w chmurze
- skrzynka pocztowa o pojemności 50 GB
- Microsoft Teams, w którym zintegrowane są konwersacje, połączenia, zawartość i aplikacje potrzebne w instytucji edukacyjnej do lepszej współpracy i zaangażowania.
- organizowanie informacji dzięki notesowi cyfrowemu w aplikacji OneNote.
Licencje:
- dla studentów studiów wyższych licencja A3 (możliwość instalowania aplikacji klasycznych pakietu Office na maksymalnie pięciu komputerach PC lub Mac na użytkownika)
- dla studiów podyplomowych i MBA ograniczona A1.
MOODLE
Z platformy korzysta ponad 60% instytucji edukacyjnych na świecie, kilkaset milionów użytkowników i ponad 100 lokalizacji językowych. W Polsce platforma wykorzystywana jest przez największe uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym także przez WSB.
Korzyści dla Ciebie:
- w jednym miejscu znajdziesz materiały do zajęć
- uporządkujesz swój proces kształcenia – każdy przedmiot ma swoje osobne miejsce na platformie
- wzbogacisz swoją ścieżkę edukacji o projekty grupowe, quizy i ciekawe zadania
- z wykładowcą i kolegami skomunikujesz się poprzez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub komunikator
- znajdziesz informacje, czego dokładnie się nauczysz i w jaki sposób przyda Ci się to w pracy zawodowej
- uczysz się w fotelu, w lesie i nad jeziorem, wtedy kiedy chcesz – potrzebny i tylko dostęp do Internetu.
MS TEAMS
Ta świetna platforma cyfrowa jest produktem Microsoft. To właśnie w niej w jednym miejscu zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy i każdej uczelni do lepszej współpracy z uczniami i studentami i do zwiększania ich zaangażowania. MS Teams jest jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie.
Korzyści dla Ciebie:
- oprócz uczestniczenia w zajęciach online, masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
- możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
- masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, który dostajesz od uczelni
- uczestniczysz w zajęciach, stworzonych na dłuższy czas np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać.
- do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
- zarówno Ty jak i Twoi koledzy i wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.
ZOOM
Wiele ośrodków edukacyjnych oraz pracodawców korzysta z tej platformy, jest ona także dobrą alternatywą dla MS Teams.
Korzyści dla Ciebie:
- oprócz uczestniczenia w zajęciach tradycyjnych, masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
- do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
- możesz zgłaszać się gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
- platforma umożliwia prowadzenie żywiołowych dyskusji, uczestnicy widzą się i mogą swobodnie zabierać głos
- zarówno Ty, wykładowca i inni słuchacze możesz pracować korzystając z plików współdzielonych, używając funkcji: współdzielenie pulpitu, tablica, udostępnianie plików i pokazywanie prezentacji.
HANGOUT
Tę platformę komunikacyjną Google stworzył zarówno na potrzeby indywidualne, jak i z myślą o zespołach. Usługa daje możliwość prowadzenia rozmów grupowych w wirtualnych pokojach, które mieszczą do 8000 osób. Można korzystać z niej w wersji mobilnej lub w przeglądarce.
Korzyści dla Ciebie:
- uczestniczysz w zajęciach, stworzonych na dłuższy czas np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać
- archiwizacja czatu pozwala Ci wrócić do rozmowy w dowolnym momencie
- platforma umożliwia prowadzenie żywiołowych dyskusji, uczestnicy widzą się i mogą swobodnie zabierać głos
- zarówno Ty, Twoi koledzy i wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików, współdzielenia pulpitu i prezentacji.
CLICKMEETING
Platforma stworzona przez gdańską firmę służy do obsługi wszelkiego rodzaju webinariów oraz wideokonferencji. Posiada dostępną aplikację mobilną, jednak bez problemu działa na wszystkich systemach operacyjnych i przeglądarkach internetowych.
Korzyści dla Ciebie:
- oprócz uczestniczenia w zajęciach online, masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
- możesz zgłaszać się gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
- do kontaktu z prowadzącym używasz czatu
- zarówno Ty, Twoi koledzy i wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików, współdzielenia pulpitu i prezentacji.