Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnego procesu edukacji.

Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców weszły do kanonu powszechnie używanych narzędzi w procesie kształcenia na studiach.

 

 

 

Wyjątkowa sytuacja w 2020 roku, była dla nas wszystkich interesującym wyzwaniem, które oprócz niepewności, przyniosło szereg nowych doświadczeń i rozwiązań. Większość zajęć dydaktycznych realizowanych wiosną przenieśliśmy do świata wirtualnego, dokładając starań, by nasi studenci otrzymali pełnowartościową wiedzę i ciekawe, zajmujące wykłady i ćwiczenia. 82% studentów studiów wyższych w WSB było bardzo zadowolonych i zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań.

Ostatnie miesiące to dla nas czas wytężonej pracy i wiele się nauczyliśmy! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Ci efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybrałeś.

Zobacz z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci, bez względu na to czy studiują w czasie epidemii czy w zupełnie normalnych warunkach.

 

MS OFFICE 365 - darmowe licencje dla studentów

Usługa Office 365 obejmuje popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

 Korzyści dla Ciebie:

 • nieograniczony osobisty magazyn w chmurze
 • skrzynka pocztowa o pojemności 50 GB
 • Microsoft Teams, w którym zintegrowane są konwersacje, połączenia, zawartość i aplikacje potrzebne w instytucji edukacyjnej  do lepszej współpracy i zaangażowania.
 • organizowanie informacji dzięki notesowi cyfrowemu w aplikacji OneNote.

Licencje:

 • dla studentów studiów wyższych licencja A3 (możliwość instalowania aplikacji klasycznych pakietu Office na maksymalnie pięciu komputerach PC lub Mac na użytkownika)
 • dla studiów podyplomowych i MBA ograniczona A1.

MS TEAMS

Ta świetna platforma cyfrowa jest produktem Microsoft. To właśnie w niej w jednym miejscu zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy i każdej uczelni do lepszej współpracy z uczniami i studentami i do zwiększania ich zaangażowania. MS Teams jest jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie.

 

Korzyści dla Ciebie:

 • oprócz uczestniczenia w zajęciach online, masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
 • możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
 • masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, który dostajesz od uczelni
 • uczestniczysz w zajęciach, stworzonych na dłuższy czas np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać.
 • do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
 • zarówno Ty jak i Twoi koledzy i wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.