Grzegorz Kulik.jpg
Grzegorz Kulik

Psycholog transportu, od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się badaniami psychologicznymi na potrzeby transportu drogowego, szkoli instruktorów i egzaminatorów. Przez wiele lat pracował, a do dziś współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu w zakresie reedukacji sprawców wykroczeń i przestępstw drogowych. Podczas pracy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego zajmował się badaniem stresu egzaminacyjnego oraz wspierał kursantów w zakresie radzenia sobie z nim. Współpracował także z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z ramienia której zajmował się projektowaniem programów promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kształtujących właściwe postawy zachowania się na drodze. Posiada także wieloletnie doświadczenie akademickie, jest wykładowcą na kierunkach medycznych i biznesowych. Jest certyfikowanym trenerem biznesu i umiejętności interpersonalnych (EQF 5), opiekunem merytorycznym w szkołach trenerskich oraz przedsiębiorcą. Właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Fabryka Sukcesu. Posiada bogate doświadczenie w pracy w obszarze biznesowym oraz w obszarze rozwoju indywidualnego i grupowego. Teorię traktuje jako istotny element będący zapleczem skutecznego działania. Jego pasją są ludzie, a właściwie metody uwalniania ich potencjału. Całe swoje życie zawodowe poświęca na pracę z ludźmi, pomagając im stawać się najlepszą wersją siebie.
 

Karolina Kulik

Psycholog transportu, praktyk z wieloletnim doświadczeniem, właściciel Pracowni Psychologicznej i Terapeutycznej PSYCHE. Jej aktywność zawodowa skupia się na psychologicznych uwarunkowaniach funkcjonowania człowieka w zawodach związanych z szeroko pojętym transportem (drogowym, szynowym, wodnym) oraz zawodach wymagających specjalnych predyspozycji (energetyka, budownictwo itp.). Pracuje w oparciu o tradycyjne metody diagnostyczne jak i z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury pomiarowej. W swej pracy dużą uwagę przywiązuje do praktycznych umiejętności psychologicznych w zakresie diagnozy różnicowej kierowców tzn. poprawnego stosowania testów psychologicznych do badań kierowców i obsługi specjalistycznej aparatury potrzebnej do przeprowadzenia tych badań. Jest również psychologiem szkolnym, oligofrenopedagogiem oraz instruktorem dogoterapii.
 

Andrzej Rak

Zawodowo zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi transportu, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz uprawnień do kierowania pojazdami. Od 20 lat zatrudniony w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Opolu, najpierw jako egzaminator, następnie egzaminator nadzorujący, a obecnie zajmuje stanowisko zastępcy dyrektora WORD Opole. Posiada również uprawnienia instruktora nauki jazdy oraz instruktora techniki jazdy w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy. Bierze czynny udział w szkoleniach funkcjonariuszy policji województwa opolskiego. Przez szereg lat był członkiem, powołanej przez Ministra Transportu, komisji weryfikacyjnej ds. egzaminowania kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorów, a także uczestniczył w pracach komisji powołanej przez Wojewodę Opolskiego egzaminującej kandydatów na instruktorów i instruktorów. Po zdobyciu uprawnień Doradcy do spraw przewozu materiałów niebezpiecznych szkoli kierowców przewożących materiały niebezpieczne (ADR).
 

mł. insp. Piotr Boba

Policjant w służbie czynnej, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Członek Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunku: Administracja (Wydział Ekonomiczny) oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na kierunku: Administracja w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.