„Lider w obliczu współczesnych wyzwań - Międzynarodowa konferencja interdyscyplinarna” – to tytuł wydarzenia, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu. 15 marca uczelnia gościć będzie wielu znamienitych gości, m.in. z Austrii oraz USA. 

 

Celem konferencji będzie wymiana wiedzy i doświadczeń praktyków i pracowników naukowo-dydaktycznych będących ekspertami z zakresu bezpieczeństwa, psychologii, logistyki oraz edukacja w kontekście wyzwań dla współczesnych liderów. Program wydarzenia został podzielony na trzy panele, tj.: bezpieczeństwa i rozwoju, psychologiczno-technologiczny oraz panel podsumowujący. 

 

„Przywództwo w czasach próby” czy „Poczucie bezpieczeństwa w otaczającym nas świecie” – to tylko niektóre tematy, jakie będą poruszone podczas wydarzenia. Cały program dostępny jest na stronie internetowej uczelni. 

- Trudne doświadczenie ostatniej dekady, bliskowschodnie krucjaty, globalny kryzys finansowy, pandemia i wojna na Ukrainie wpływają na obniżenie poczucia bezpieczeństwa życia ludzi – zaznacza ppłk (rez.) dr inż. Piotr Pietrakowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji.  - Wyzwania te wymagają od liderów biznesu, menedżerów i dowódców grup dyspozycyjnych zmiany podejścia do kwestii zarządzania w swoich organizacjach ze szczególnym zwróceniem ich uwagi na współczesne potrzeby swoich pracowników i podwładnych. Zaproszeni prelegenci są doświadczonymi dowódcami, liderami biznesu, psychologami, lekarzami co przesądza o interdyscyplinarnym podejściu do tematyki konferencji – dodaje. 

 

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. By je zapewniać, zarówno w wymiarze jednostkowym, jak i grupowym, potrzeba interdyscyplinarnej współpracy wielu podmiotów działających w tym obszarze. - Stąd też dobór prelegentów, którzy reprezentują szerokie spektrum wielkoletnich zawodowych doświadczeń praktycznych poczynając od służb mundurowych, takich jak wojsko czy policja, poprzez logistyków, lekarzy i psychologów - wyjaśnia dr Anna Warzczak-Gazda, menedżer kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne w WSB Opole.  

 

„Procesowe podejście jako kompetencja podejmowania decyzji biznesowych” – to temat, który przybliży dr Adam Busławski, menedżer kierunki logistyka. - Podejmowanie decyzji biznesowych jest kluczowym elementem funkcjonowania każdej organizacji. Decyzje biznesowe wiążą się zatem z organizacją myślenia i wdrażania działań. Aby skutecznie podejmować decyzje biznesowe, człowiek musi posiadać szereg kompetencji mieć umiejętność analizy informacji, oszacowania ryzyka i podejmowania decyzji w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie - komentuje dr Busławski.  

 

W planie konferencji nie zabraknie również tematyki dot. psychologii. Alicja Żak-Łykus, menedżer kierunku psychologia w WSB Opole oraz członek komitetu organizacyjnego konferencji, podkreśla, że poczucie bezpieczeństwa oraz zdrowie psychiczne są jednymi z kluczowych aspektów efektywnego i dającego satysfakcję liderowania. - To naturalne, że lider bywa w sytuacjach kryzysu, ważne, aby miał przy tym świadomość jego istnienia i wiedział z jakich form wsparcia i rozwoju może w takiej sytuacji skorzystać. Dokładnie te tematy będziemy poruszać podczas konferencji i zastanawiać się jak polepszyć jakość funkcjonowania liderów we współczesnej rzeczywistości - wyjaśnia.  

 

Podczas konferencji nastąpi uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy WSB Wrocław a Theresian Military Academy Wiener Neustad (Austria). Porozumienie to zawsze col. Assoc. Prof. Harald Gell oraz prof. dr hab. Inż. Jacek Mercik – rektor WSB we Wrocławiu. 

 

Dziekan WSB w Opolu dr Katarzyna Mizera podkreśla, iż organizacja tak prestiżowego wydarzenia, jest sporym sukcesem uczelni. - W każdym wymiarze naszej działalności łączymy praktykę z nauką. Ta konferencja jest także wyjątkowym połączeniem różnych perspektyw, które opisują realne warunki działania współczesnych liderów. Udało nam się zaprosić do udziału wybitnych praktyków i naukowców reprezentujących odmienne dyscypliny, branże i kraje - komentuje. 

 

Konferencja odbędzie się w formule stacjonarnej oraz online.

Zapisy oraz program konferencji 

 

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zapisu. 

 

Czytaj więcej