Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu po raz kolejny włącza się w międzynarodowy projekt Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, promującego aktywne podejście do realizacji działań i lepsze rozumienie zasad biznesowych. 

 

W tym roku, od wtorku 19 listopada do czwartku 21 listopada, uczelnia przygotowała ofertę kilkunastu warsztatów i wykładów dla uczniów szkół średnich. Udział w nich jest bezpłatny, ale obowiązuje kolejność zgłoszeń.  W zajęciach warsztatowych może wziąć udział maksymalnie jedna klasa (max. 20-25 osób), w zajęciach wykładowych - maksymalnie trzy klasy (max. 40-60 osób). Chcemy umożliwić udział w zajęciach jak najszerszej grupie zainteresowanych uczniów, dlatego zakładamy, że każda klasa może uczestniczyć tylko w jednych, wybranych przez siebie zajęciach.

Zapisy na warsztaty zostały już zamknięte. Zachęcamy do zapoznania się z informacją na temat warsztatów, jakie Drużyna WSB może przeprowadzić w trakcie roku szkolnego dla Państwa uczniów.

Tematy wykładów i warsztatów, jakie przygotowaliśmy w tym roku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości: 

 

WTOREK 19 listopada
09:00-10:30 CV – jak je przygotować, na co zwrócić uwagę? | wykład (zapisy zamknięte)
10:30-12:00 Inżynieria a biznes, jak to połączyć? | warsztat (zapisy zamknięte)
10:30-12:00 Wystąpienia publiczne | wykład (zapisy zamknięte)
12:00-13:30 Inżynieria a biznes, jak to połączyć? | warsztat (zapisy zamknięte)


ŚRODA 20 listopada
09:00-10:30 Rozwiązywanie konfliktów – możecie się dogadać! | wykład (zapisy zamknięte)
10:30-12:00 Czy karierę można zaplanować? | wykład (zapisy zamknięte)
10:30-12:00 Daj się poznać innym - warsztaty z komunikacji | warsztat (zapisy zamknięte)
12:00-13:30 Zarządzanie zadaniami, czyli jak układać priorytety?  | wykład (zapisy zamknięte)


CZWARTEK 21 listopada
09:00-10:30 Asertywność w kontaktach ze znajomymi | wykład (zapisy zamknięte)
09:00-10:30 Oszczędzanie – rób to z głową  | wykład (zapisy zamknięte)
09:00-10:30 Dobry handlowiec, to skuteczny handlowiec | wykład (zapisy zamknięte)
10:30-12:00 Wystąpienia publiczne | wykład (zapisy zamknięte)
10:30-12:00 Nie poddawaj się w sytuacji stresowej | wykład (zapisy zamknięte)

W ramach zajęć uczniowie będą mogli uzupełnić dotychczasową wiedzę i praktyczne umiejętności z  zakresu zarządzania czasem, oszczędzania, komunikacji biznesowej, wystąpień publicznych, radzenia sobie z konfliktami, czy radzenia sobie ze stresem. Zajęcia poprowadzą wykładowcy WSB w Opolu.

Wszystkie odbywać się będą w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu, ul. Augustyna Kośnego 72. Szczegółowe informacje o salach i informacje organizacyjne, zostaną przekazane opiekunom zgłoszonych klas. 

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany lub odwołania warsztatów/wykładów z przyczyn niezależnych od organizatora. 


 

 

Informacja ze strony organizatora: "Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych."

Czytaj więcej