"Lider w obliczu współczesnych wzywań" to temat przewodni międzynarodowej konferencji, którą 15 marca br. zorganizowała Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu. 

 

Celem tego wydarzenia była wymiana doświadczeń praktyków i pracowników naukowo-dydaktycznych będących ekspertami z zakresu bezpieczeństwa, psychologii i logistyki. W gronie prelegentów znalazł się m.in. col. assoc. prof. Harald Gell -  najważniejsza osoba w systemie kształcenia oficerów UE, powołana w 2015 roku na przewodniczącego wojskowego Erasmusa.

 

Dr Katarzyna Mizera, dziekan WSB w Opolu zwraca uwagę, że organizacja tak prestiżowego wydarzenia jest dla uczelni sporym sukcesem.
- W każdym wymiarze naszej działalności łączymy praktykę z nauką. Ta konferencja jest także wyjątkowym połączeniem różnych perspektyw, które opisują realne warunki działania współczesnych liderów. Udało nam się zaprosić do udziału wybitnych praktyków i naukowców reprezentujących odmienne dyscypliny, branże i kraje – podkreślała.

 

Konferencja była również okazją do zacieśniania współpracy przez WSB z zagranicznymi uczelniami. Jedną z nich jest Uniwersytet Charleston ze Stanów Zjednoczonych, który reprezentował Dr Steven Horsley. - To świetna okazja do rozwijania naszych horyzontów pod kątem współpracy i tworzenia nowych liderów. Dotyczy to wielu obszarów i wszystkich poziomów. Chcemy uczyć ludzi i wymieniać doświadczenia odnośnie kultury czy sposobu organizacji – zaznaczał Horsley.

 

Podczas wydarzenia, prof. dr hab. inż. Jacek Mercik, rektor WSB we Wrocławiu zawarł porozumienie o współpracy uczelni z Theresian Miliatry Academy Wiener Neustand (Austria). Dzięki współpracy studenci WSB będą mieli okazję przystąpić do programu edukacyjnego TMA.

 

W wydarzeniu udział wziął również Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego oraz Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. Ponadto, m.in. przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych.

 

Poza stacjonarną formą wydarzenia, konferencję można było również śledzić online. 

 

Fotogalerię z wydarzenia będzie można zobaczyć już niebawem na naszym profilu na portalu Facebook. 

 

 

 

 

Czytaj więcej