Przez dwa dni studenci WSB Opole będą mieli okazję nabyć nowych umiejętności z zakresu survivalu. Przed nimi m.in. budowa pułapek, maskowanie i sztuka kamuflażu czy praca z mapą. Ze szkolenia mogą skorzystać wszyscy chętni, wystarczy się zapisać.

 

Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu, Koło Naukowe AiBW BEZPIECZEŃSTWO wraz z 4 Regimentem – Stowarzyszenie Proobronne, zapraszają wszystkich studentów – niezależnie od kierunku nauczania – do wzięcia udziału w wyjątkowym szkoleniu z podstaw wojskowości.
 

Kurs rozpocznie się w piątek godzinach popołudniowych i potrwa do niedzieli do godziny 14.00.
W ciągu dwóch dni – na terenie zalesionym nieopodal Kotulina – na dziesięciu śmiałków czeka potężna dawka wiedzy oraz szeroki wachlarz zajęć praktycznych. Studenci będą mieli możliwość skorzystać z m.in. pojedynczych stanowisk strzeleckich, nauki kamuflażu oraz pracy z mapą. Eksperci z opolskiego 4 Regimentu przedstawią także, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przy użyciu środków improwizowanych (czyt. sznurówka, pasek lub inne elementy garderoby, itp.), a także wskażą jak się zachować w razie napadu.

 

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie o udziale, a studenci kierunku Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne (I i II stopień) - godziny zrealizowane w trakcie szkolenia mogą doliczyć do praktyk zawodowych.

 

Jak się zapisać?

 

Ze szkolenia może skorzystać każdy student WSB w Opolu. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 października br., na adres wiceprzewodniczącego Koła Naukowego Bezpieczeństwo Pawła Pacyny: mail: pacynapawel47@gmail.com, tel.: 609 980 568

 

Termin oraz opłaty

 

Data: 21 października br., godz.17.00 - zakończenie 23 października ok. godz. 14.00

Liczba uczestników: 10 osób (przyjęcia - według kolejności zgłoszeń).

Koszt uczestnictwa: 290 zł., w tym WSB Opole dofinansowuje 190 zł każdego uczestnika

 

Serdecznie zapraszamy! Umiejętności z zakresu sztuki przetrwania są nieocenioną wartością edukacyjną.

 

 

Czytaj więcej