Rekrutacja na studia jeszcze trwa. Cieszymy się, że tak wielu z Was wybrało WSB na uczelnię, w której chce kontynuować naukę i dalej się rozwijać! Niebawem zaczyna się nowy rok akademicki i już teraz chcemy powiedzieć Wam o tym, jak będą wyglądały zajęcia od października.
 

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju i to, że społeczność studencka Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu jest bardzo duża, podjęliśmy decyzję, że w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 zajęcia będą odbywać się w modelu mieszanym* (hybrydowym).
 

Oznacza to, że część zajęć będzie prowadzona w trybie tradycyjnym, czyli w murach uczelni a część w trybie zdalnym, czyli online. W semestrze zimowym przeważająca część zajęć będzie się odbywała w trybie zdalnym, dotyczy to zajęć wykładowych, konwersatoryjnych i seminaryjnych, a także ćwiczeniowych i projektowych. Zajęcia te odbywać się będą w czasie rzeczywistym, czyli synchronicznie, przy użyciu narzędzi wykorzystywanych przez uczelnię.
 

W zależności od tego, czy jesteś na studiach wyższych, podyplomowych czy MBA - liczba zajęć zdalnych w stosunku do tych, które prowadzone będą w budynkach uczelni będzie różna. Wynika to z liczebności grup, czasu trwania studiów (ilości semestrów, w trakcie których realizowany jest pełen program kształcenia) oraz ich specyfiki, która szczególnie w przypadku studiów podyplomowych i MBA opiera się na bezpośredniej interakcji uczestników.
 

Szczegółowe informacje o tym, które zajęcia będziesz mieć realizowane w trybie tradycyjnym a które w zdalnym oraz z wykorzystaniem jakich narzędzi (platform, komunikatorów), otrzymasz od nas najpóźniej 14 września 2020 r. Aktualnie przygotowujemy precyzyjne informacje dla studentów każdego roku i każdego kierunku, zostaną one przekazane w nadchodzących dniach przez Dziekana Wydziału Ekonomicznego w Opolu za pośrednictwem naszych stron oraz Extranetu.
 

Słuchacze studiów podyplomowych i MBA otrzymają informacje organizacyjne w październiku przed rozpoczęciem zajęć. W razie pytań zapraszamy do kontaktu indywidualnego z Działem Studiów Podyplomowych oraz Biurem Programu MBA – dane kontaktowe i godziny pracy znajdują się w zakładce kontakt
 

Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo i to, by studiowanie w WSB niosło ze sobą pozytywne doświadczenia! 
 

Okres wakacji był dla nas czasem wytężonej pracy nad tym, by elementy kształcenia zdalnego, w trakcie których łączycie się online z wykładowcami i kolegami w warunkach domowych, były dla Was jeszcze bardziej komfortowe i pozwalały na efektywne pozyskiwanie wiedzy.
 

Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego zdaliśmy pozytywnie, 92% studentów studiów wyższych było bardzo zadowolonych i zadowolonych z działań, jakie podjęliśmy w czasie panującej pandemii COVID-19. 
 

Na nowy rok akademicki jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Wam efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 
 

Co oznacza, że zajęcia prowadzone będą w trybie zdalnym?

  • Na wykłady i ćwiczenia będziesz się łączył z kolegami i wykładowcami za pomocą MS Teams itp. Platforma ta pozwala na bieżący kontakt z wykładowcą, prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań oraz na pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. Więcej o korzyściach płynących z wykorzystywanych platform przeczytasz na stronie Naukę wspieramy technologią.  

 

Program studiów realizujesz dokładnie tak, jak w przypadku zajęć prowadzonych tradycyjnie. 


Co oznacza, że zajęcia prowadzone są stacjonarnie?

  • Spotkamy się na zajęciach w budynkach uczelni. Będzie nas jednak obowiązywał reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne.
  • Na terenie uczelni będzie trzeba zakrywać nos i usta, często dezynfekować dłonie i zachować bezpieczny dystans. Będziemy też dla Waszego bezpieczeństwa często wietrzyć sale i zapewnimy dostęp do płynu dezynfekującego.
     

Bez względu na formę kształcenia jako student WSB skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:

  • Dostaniesz od nas darmowy dostęp do pakietu MS Office 365, obejmującego popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, bezproblemowo się komunikować i tworzyć zawartość w ramach np. prac projektowych. 
  • Otrzymasz zdalny dostęp do laboratoriów komputerowych dzięki VDI (ang. Virtual Desktop Infrastructure), czyli wirtualnej infrastrukturze pulpitów. Będziesz mógł korzystać ze specjalistycznego oprogramowania komputerowego, kiedy chcesz i z dowolnego miejsca na świecie. Do pracy w wirtualnych laboratoriach wystarczy Ci połączenie z Internetem i laptop, tablet lub smartfon.
  • Materiały do zajęć znajdziesz na platformie Moodle, z której korzystamy od wielu lat. Jej zaletą jest to, że jest sprawdzona przez kilkaset milionów użytkowników na całym świecie i ma wiele rozbudowanych funkcjonalności!
  • Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w symulacjach biznesowych rozgrywanych online, to doskonała możliwość sprawdzenia dotychczasowych umiejętności w boju.
  • Wiele uczelnianych spraw załatwisz dzięki Extranetowi. Tutaj sprawdzisz swoje oceny z całego okresu studiów, godziny konsultacji u wykładowców, harmonogram i plan swoich zajęć oraz wiele innych tematów studenckich. 


Zobacz, jak dokładnie wyglądać będzie kształcenie na:

*W przypadku decyzji władz państwowych, powiatowych lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, zajęcia dydaktyczne będziemy prowadzić w formule zdalnej. W zależności od sytuacji epidemiologicznej jesteśmy gotowi na każdy z możliwych wariantów kształcenia!

Czytaj więcej