Logowanie

Biblioteka udostępnia zarejestrowanym Czytelnikom e-zasoby za pośrednictwem sieci HAN w postaci prenumerowanych baz elektronicznych - kliknij w podlinkowaną nazwę bazy, a następnie zaloguj się używając tego samego loginu i hasła jak do katalogu Integro.

 

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta bibliotecznego, wypełnij formularz i aktywuj zdalnie konto kontaktując się z nami: biblioteka@gdynia.merito.pl, t. (58) 522 77 19.

Bazy

ACM Books to baza monografii naukowych, zawierająca książki z całego spektrum informatyki, skierowane do badaczy, pedagogów, praktyków i studentów. Wśród licznych tytułów można znaleźć m.in. książki poświęcone historii i społecznemu wpływowi informatyki. Redakcja ACM Books składa się ze światowej sławy profesjonalistów, którzy reprezentują główne kierunki studiów w tej dziedzinie.

ACMb

Wśród zasobów Biblioteki Cyfrowej znajdziesz książki, artykuły, manuale, czyli podręczniki, case study i podcasty z wielu obszarów. Znajdują się także filmy przygotowane przez znanych ekspertów, m.in. Natalię Hatalską, czy Janiny Bąk.

 

bcc

Ebookpoint BIBLIO to internetowa wypożyczalnia profesjonalnych e-booków, które wypożycza się na swoją półkę na okres 2 tygodni - w tym celu trzeba założyć sobie indywidualne konto. Wbudowany w przeglądarkę czytnik pozwala na tworzenie notatek czy zaznaczeń w tekście.

 

ebookpoint

EBSCO to platforma, na którą składają się bazy pełnotekstowe oraz bazy referencyjne (bibliograficzno-abstraktowe). Zawiera czasopisma pełnotekstowe o tematyce ogólnej, społecznej, biznesowej, z zakresu ochrony zdrowia, edukacji, zagadnień wielokulturowych.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmów instruktażowych z obsługi poszczególnych baz:

Emerald Insight to platforma wydawnictwa Emerald Publishing, zawiera czasopisma oraz e-booki z zakresu: zarządzania, strategii biznesowych, logistyki, marketingu, księgowości, ekonomii, finansów, a także pedagogiki oraz nauk społecznych.

emerald

IBUK Libra to bogaty wybór publikacji największych polskich wydawców akademickich, profesjonalnych i popularnych. Warto stworzyć sobie konto myIBUK, by skorzystać z narzędzi do pracy z tekstem. Konto myIBUK można powiązać z kontem HAN.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmów instruktażowych z obsługi bazy:

System Informacji Prawnej Legalis zawiera akty prawne z poszczególnych Dzienników Ustaw RP, Monitorów Polskich i dzienników urzędowych, a także orzecznictwo wybranych sądów oraz wyjaśnienia urzędowe i wzory pism. Pozwala na szybkie znalezienie poszukiwanych informacji z dziedziny prawa, najnowszych ujednoliceń i zmian, komentarzy, artykułów i opinii. Ponadto baza zawiera Monografie Prawnicze wydawnictwa Beck oraz publikacje z serii Systemy Prawa, a także archiwalne i aktualne numery czasopism tego wydawnictwa. Moduł Translator zawiera słowniki oraz tłumaczenia aktów prawnych.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmów instruktażowych z obsługi bazy:

System Informacji Prawnej LEX to codziennie aktualizowana baza prawnicza, dająca dostęp do archiwum orzecznictwa sądowego i administracyjnego, piśmiennictwa prawniczego i źródeł prawa polskiego. W skład bazy wchodzi również Informator Prawno-Gospodarczy oraz Polska Bibliografia Prawnicza PAN.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktażowych z obsługi bazy.

Lista A-Z czasopism elektronicznych pozwala na sprawdzanie dostępności konkretnych publikacji w danej bazie z poniższych.

Nature to jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych, wydawane przez Nature Publishing Group. Zawiera publikacje z zakresu nauk przyrodniczych, inżynieryjnych, ścisłych oraz ekonomicznych. Licencja pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i czterech roczników archiwalnych.

nature

Science to czasopismo naukowe wydawane przez American Association for the Advancement of Science. Licencja pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i archiwów od 1997 r.

science

ScienceDirect to baza pełnotekstowa, oferująca dostęp do 1869 czasopism wydawnictwa Elsevier Science, z zakresu m.in. informatyki, ekonomii, biznesu i zarządzania, energetyki, ochrony środowiska, matematyki oraz nauk społecznych.

SCOPUS to baza abstraktowo-bibliograficzna literatury naukowej, obejmująca ok. 18 000 tysięcy tytułów od ponad 5 000 tysięcy wydawców.

SciVal to narzędzie do analizy działalności naukowej uczelni i instytucji naukowych.

SpringerLink umożliwia dostęp do ok. 1 960 czasopism bieżących oraz ok. 390 czasopism archiwalnych z zakresu m.in. biznesu i ekonomii, informatyki, matematyki, statystyki, a także prawa, nauk humanistycznych i społecznych.
Zdalny dostęp do bazy (np. z domu) możliwy po założeniu indywidualnego konta w zakładce Sign up/Log in z komputerów na terenie Uczelni.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego z obsługi bazy.

Web of Science to baza referencyjna Thomson Reuters zawierająca indeksy cytowań z Journal Citation Reports.

Wiley Online Library to bogata multidyscyplinarna baza, zawierająca publikacje z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych, politycznych, humanistycznych i ścisłych. Zawiera ponad 4 miliony recenzowanych artykułów z 1367 czasopism naukowych o wysokim Impact Factorze.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego z obsługi bazy.

Academica

Academica to cyfrowa wypożyczalnia, za pośrednictwem której Biblioteka Narodowa udostępnia zdigitalizowane zasoby, w tym współczesne książki  i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy:

  • publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane, są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń,
  • publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanym terminalu w Czytelni.

Jeśli chcesz korzystać z pełnej oferty Adacemici zgłoś nam chęć założenia konta – otrzymasz od nas dane do logowania.