Spotkajmy się w bibliotece!

To tutaj znajdziesz bogaty księgozbiór liczący ponad 14 000 książek i archiwum czasopism branżowych, a także zyskasz dostęp do różnorodnych baz e-booków, czasopism i norm prawnych. 

 

Nasze zbiory nieustannie aktualizujemy, śledzimy najnowsze wydawnictwa, kupujemy ciekawe pozycje. Nasz księgozbiór dostosowujemy do Twoich potrzeb. Jako student masz możliwość zgłaszania propozycji zakupu nowych tytułów. 

W bibliotece stawiamy na nowoczesność - jest ona w pełni skomputeryzowana. W czytelni, poza tradycyjnym księgozbiorem, masz dostęp do cyfrowej wypożyczalni Biblioteki Narodowej Academica. Poza tym do Twojej dyspozycji jest również pokój cichej (bądź głośnej) pracy oraz półka bookcrossingowa i zestaw gier planszowych.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

  • nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich, studentów, pracowników oraz dla osób z zewnątrz, 
  • udostępniamy książki, czasopisma i podręczniki niezbędne do pracy i nauki - zamówienia potrzebnych pozycji można składać przez Internet.
  • czytelnicy mają możliwość sprawdzania stanu konta bibliotecznego online (możesz m.in. samodzielnie zamawiać książki i przedłużać okres wypożyczenia)
  • każdy użytkownik może skorzystać z nowoczesnej i wygodnej czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, ksero itp.
  • biblioteka umożliwia studentom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek poprzez system wypożyczania międzybibliotecznego.

Twórz z nami zbiory biblioteki

Nieustannie aktualizujemy nasze zbiory i dostosowujemy do potrzeb Czytelników.
Jeśli uważasz, że warto wzbogacić zasoby o dodatkową pozycję książkową, napisz do nas: biblioteka@wsb.gdynia.pl