Studia od października

Niebawem zaczyna się nowy rok akademicki i już teraz chcemy powiedzieć Wam o tym, jak będą wyglądały zajęcia od października.
 
Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju i to, że społeczność studencka Wyższych Szkół Bankowych jest bardzo duża, podjęliśmy decyzje o tym, że zajęcia w roku akademickim 2020/2021 na studiach II stopnia rozpoczniemy w formie hybrydowej (mieszanej).* 

 

Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo i to, by studiowanie w WSB niosło ze sobą pozytywne doświadczenia! 

Online

Jak będzie wyglądało kształcenie w formie zdalnej?

 • Wszystkie zajęcia realizowane będą za pośrednictwem narzędzi pozwalających na bieżący kontakt z wykładowcą, prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań, pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. 
 • Program studiów realizujesz dokładnie tak, jak w przypadku zajęć prowadzonych tradycyjnie zgodnie z planem zajęć. 

Z doświadczeń z ostatniego semestru wynika, że kształcenie zdalne jakie wdrożyliśmy w połowie marca tego roku jest sprawne, efektywne i przynosi satysfakcję z nauki.

Co oznacza hybrydowa forma kształcenia?

 • Część zajęć będzie realizowana zdalnie za pomocą narzędzi i technik umożliwiających kształcenie na odległość. Pozostałe zajęcia zrealizujesz w formule stacjonarnej, czyli w budynku uczelni.
 • Na wykłady i ćwiczenia będziesz się łączył z wykładowcami i kolegami za pomocą takich narzędzi jak MS Teams, Zoom, Hangout itp. Wszystkie te platformy pozwalają na bieżący kontakt z wykładowcą, prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań oraz na pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. Możliwości interakcji pomiędzy uczestnikami zajęć sprawiają, że tak prowadzony tryb zdalny stanowi dobry ekwiwalent dla zajęć odbywających się tradycyjnie.
 • Na części zajęć spotkamy się w budynkach uczelni (forma stacjonarna). Będzie nas jednak obowiązywał reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne. 

 
Informacje o tym, które dokładnie zajęcia zrealizujesz łącząc się online, a na które przychodzisz na uczelnię znajdziesz w Extranecie
 
* W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej oraz w przypadku decyzji władz państwowych, powiatowych lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, zajęcia dydaktyczne będziemy prowadzić tylko w formule zdalnej. Jesteśmy gotowi na każdy z możliwych wariantów kształcenia!

Technologiczne udogodnienia

Studenci i wykładowcy WSB mogą korzystać z licznych rozwiązań nowych technologii. Wykłady i ćwiczenia, prezentacje, quizy, a nawet zaliczenia przedmiotów – to wszystko dostępne jest online! Teraz nie musisz jechać przez całe miasto, by spotkać się z promotorem. Wystarczy, że umówisz się na konkretną godzinę i zalogujesz do wirtualnego pokoju!

Zapisz się online!

Bez względu na formę kształcenia - stacjonarną, hybrydową czy zdalną, jako student WSB skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:

 • Materiały do zajęć znajdziesz na platformie Moodle, z której korzystamy od wielu lat. Jej zaletą jest to, że jest sprawdzona przez kilkaset milionów użytkowników na całym świecie i ma wiele rozbudowanych funkcjonalności!
 • Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w symulacjach biznesowych rozgrywanych online, to doskonała możliwość sprawdzenia dotychczasowych umiejętności w boju.
 • nowoczesne laboratoria wyposażone w technologie, jakimi na co dzień posługują się profesjonaliści np. pracownia RFID czy sala z komputerami Mac i oprogramowaniem Adobe.

Więcej o możliwościach, jakie przygotowaliśmy dla studentów dowiesz się z zakładki Naukę wspieramy technologią.
 

Uczelnia dostępna 24h

Podobno są uczelnie, gdzie studenci muszą szukać wykładowcy, by poznać ocenę z egzaminu. W WSB stawiamy na wygodę, dlatego wiele studenckich spraw załatwisz u nas online.

 • Extranet – to wirtualna uczelnia, do której masz dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy, że skorzystasz z Internetu i zalogujesz się na swoim telefonie lub komputerze. 
 • E-indeks – dzięki niemu w każdej chwili możesz sprawdzić oceny i zaliczenia.
 • Aplikacja mojaWSB – plany zajęć, oceny, numery telefonów, adresy i bieżące informacje z uczelni w Twoim telefonie.
studia online

Przygotowani do kształcenia zdalnego!

Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego zdaliśmy pozytywnie. Wykorzystaliśmy naszą coroczną ankietę, w której oceniane są studia i obsługa administracyjna w Wyższych Szkołach Bankowych, aby sprawdzić jaka jest opinia na ten temat naszych studentów. W badaniu, które przeprowadziliśmy w dniach 29.05-21.06.2020 r., wzięło udział 11 818 studentów I i II stopnia. Bardzo cieszy nas, że aż 82% z nich jest bardzo zadowolonych lub zadowolonych z działań podjętych przez WSB w czasie pandemii koronawirusa. Wysoko zostały ocenione ćwiczenia, wykłady, przygotowanie wykładowców do prowadzenia zajęć online, a także praca działów obsługowych. 
Na nowy rok akademicki jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Wam efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 

wyniki BAM mobile wyniki BAM desktop

Bezpieczeństwo na uczelni

Chcemy Was jak najczęściej gościć na terenie uczelni! Żeby było to możliwe i bezpieczne dla nas wszystkich, musimy przestrzegać określonych zasad. Zobacz, co powinieneś zrobić, żeby przebywanie w WSB i bezpośredni kontakt z wykładowcami i kolegami był bezpieczny:
 

reżim sanitarny