Po maturze chcesz zwiedzić świat lub rozpocząć pracę na pełny etat, ale jednocześnie dalej się uczyć? Nie musisz z niczego rezygnować! Studia I stopnia w trybie online są właśnie dla Ciebie! Potrzebujesz jedynie komputera oraz dostępu do internetu, aby studiować w dowolnym miejscu o dowolnej porze dnia lub nocy.

Studia online to inna forma studiów niestacjonarnych. Po zakończeniu nauki otrzymujesz więc dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się trybem niestacjonarnym. Wszystkie wykłady dostępne są na internetowej platformie Moodle przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Znajdziesz tam również materiały niezbędne do zajęć i interaktywny podręcznik. Z wykładowcami możesz się skontaktować mailowo lub przyjechać w wyznaczonym dniu na konsultacje na uczelni. 

Studia I stopnia online - platforma Moodle

Nauka na studiach I stopnia online trwa 3 lata, czyli dokładnie tyle samo co na studiach realizowanych w formie tradycyjnej. I tak jak na zwykłych studiach, na koniec semestru musisz zdać egzaminy końcowe, z których otrzymasz ocenę.

informatyka

Nauka na studiach I stopnia online

Jak wygląda nauka na studiach online?

 1. Po zalogowaniu na platformę internetową Moodle otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów powiązanych z Twoim kierunkiem. Możesz z nich korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
 2. Zajęcia są w formie interaktywnych wykładów z każdego przedmiotu obowiązującego na danym kierunku (zobacz przykładowe wykłady: zapisz się na wersję demo).
 3. W trakcie wykładów, dokładnie tak jak na tradycyjnych studiach, masz do wykonania ćwiczenia, które mają ułatwić zrozumienie i zapamiętanie materiału, przedstawionego przez wykładowcę.
 4. Na koniec wykładu musisz rozwiązać test podsumowujący ile udało Ci się zapamiętać - bez obaw, możesz podejść do niego kilka razy!
 5. Do dyspozycji masz również interaktywny podręcznik zawierający materiały z zajęć. Jeśli wygodniej Ci korzystać z papierowej wersji, w każdej chwili możesz go wydrukować. 
Studia I stopnia online - przykładowy kurs

6. Niektóre zajęcia wymagają pracy grupowej: przedyskutowania lub przygotowania wspólnego projektu przez studentów z Twojej grupy. Do tego celu zostało przygotowane forum dyskusyjne, za pomocą którego masz kontakt z innymi studentami.

 

7. Każdy przedmiot kończy się kolokwium. A na ocenę końcową składa się punktacja z szeregu aktywności wykonywanych w trakcie trwania kursu łącznie z kolokwium. Kolokwium i egzamin semestralny odbywają się jednego dnia w siedzibie uczelni.

 

8. Jeśli potrzebujesz skonsultować się z wykładowcą, możesz to zrobić przez forum dyskusyjne, kontakt mailowy lub przyjechać w wyznaczonym terminie na konsultacje na uczelni.

 

9. Po zakończeniu studiów otrzymujesz dokładnie taki sam dyplom jak studenci uczący się tradycyjnym trybem.

bezpieczenstwo-cyberprzestrzeni

Studia I stopnia online

W trybie online w Wyższej Szkole Bankowej możesz studiować na kierunkach:

Dla kogo?

Studia I stopnia online są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają świadectwo dojrzałości, ale nie mają czasu na spędzanie go na uczelni np.:

 • często podróżujące prywatnie lub służbowo,
 • prowadzące nieregularny tryb życia, wykluczający regularne dojazdy na zajęcia,
 • z niepełnosprawnościami lub chorobami uniemożliwiającymi pojawianie się na terenie uczelni,
 • rodzice małych dzieci, wymagających stałej opieki,

a także osoby, które chcą dopasować studia do swojego trybu życia, a nie tryb życia do studiowania.

Co zyskujesz?

 • realizujesz ten sam program, co na studiach w trybie tradycyjnym,
 • samodzielnie planujesz kiedy i gdzie się uczysz - w zależności od swoich możliwości,
 • studiujesz tam, gdzie Ci wygodnie - podczas wyjazdu służbowego, w domu czy w kawiarni.

Sprawdź wersję próbną

Jeśli ciągle nie jesteś pewien czy studia online są dla Ciebie, wypełnij formularz, a na podany w nim adres e-mail otrzymasz dane do logowania do wersji próbnej zajęć.