Jakie jest pierwsze skojarzenie, które przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o wyborze studiów? Zastanawiasz się, jak pogodzisz swoje pasje i aktywności z nauką? Co zrobić, aby na wszystko, co w życiu ważne, znaleźć czas? Jeżeli czujesz, że tradycyjne studia niekonieczne są dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, przeczytaj nasz miniprzewodnik po nietypowych formach studiowania. Dowiedz się, czym są studia online, dualne lub prowadzone metodą projektową.

 

Ucz się z każdego miejsca na świecie, czyli wybierz studia online

 

Zależy Ci na tym, aby mieć swój własny rytm dnia i zawsze wychodzisz nieco poza schemat? Raczej nie lubisz wstawać o określonych godzinach i jesteś wolnym duchem, który sam wyznacza sobie czas, kiedy się uczy lub pracuje? Jeżeli nie wyobrażasz sobie funkcjonowania w sztywnych ramach „od…do…”, być może zainteresują Cię studia online. Ich program został tak opracowany, aby studenci nie musieli dopasowywać się do grafiku i przyjeżdżać na zajęcia odbywające się w murach uczelni. To studia elastyczne w formie – możesz uczyć się z dowolnego miejsca na świecie, korzystając z nagrań wideo i multimedialnych kursów e-learningowych udostępnionych na platformie dydaktycznej, na przykład na Moodle’u. Zastanawiasz się, jak zatem będziesz zdawać egzaminy? Wystarczy, że pojawisz się w uczelni na koniec semestru i zaliczysz przedmioty. Studia online to ciekawa alternatywa także dla osób, które mają napięty grafik związany z pracą lub założyły już rodziny i chcą dowolnie zarządzać swoim czasem.

 

 

Poznaj branżę „od kuchni” dzięki studiom dualnym

 

Najważniejsza jest praktyka – to zdanie jak mantrę często powtarzają młodzi ludzie, którzy słusznie uważają, że lepiej poradzą sobie na rynku pracy, mając już na koncie pierwsze doświadczenie zawodowe. Na szczęście nie muszą już dosłownie biec prosto z zajęć do siedziby firmy, aby potem móc wpisać w CV nowe umiejętności. Poza tym, jak w takim tempie życia mieliby zachować work-life balance?
Studia dualne to nowoczesna forma studiów, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno studentów, jak i pracodawców. Na czym polega ich innowacyjność? Pozwalają połączyć życie studenckie i naukę z płatnym stażem zawodowym w firmie. Co to oznacza dla Ciebie jako studenta? Otrzymujesz wynagrodzenie za staż, masz dostęp do nowoczesnego sprzętu i branżowego oprogramowania, nawiązujesz nowe kontakty i możesz pokazać pracodawcy swoje mocne strony. Przy okazji przekonasz się, jak wygląda branża „od kuchni”. Czego chcieć więcej?


 

Studia mają sprawiać Ci frajdę

 

Studia online, dualne czy prowadzone metodą projektową to nowatorskie podejście do szkolnictwa wyższego, które dostrzega, ile wyzwań stoi obecnie przed młodymi ludźmi wkraczającymi na rynek pracy. Chcą studiować, ale jednocześnie podróżować po świecie, chcą się uczyć, ale i zdobywać doświadczenie w tym samym czasie. Właśnie dlatego tak ważne jest to, że innowacyjne formy studiów umożliwiają pogodzenie wielu aktywności. 

 

Pamiętaj, że niezależnie od tego, na jakie studia się zdecydujesz, muszą sprawiać Ci one przede wszystkim frajdę.
 

Zobacz także