Nasz Uniwersytet oferuje kształcenie w zakresie kryminologii i kryminalistyki, czyli dyscyplin zajmujących się badaniem oraz wykrywaniem przestępstw i ich sprawców. Nie sposób nabyć niezbędnych umiejętności śledczych podczas teoretycznych wykładów - potrzebne są do tego zajęcia prowadzone w specjalistycznym miejscu przez wykwalifikowaną kadrę.

 

6 grudnia dr Maja Głuchowska-Wójcicka, dziekan Wydziału Prawa i Administracji, oficjalnie otworzyła naszą uniwersytecką pracownię kryminalistyczną.
Wszyscy chętni mieli okazję poznać i przetestować narzędzia wykorzystywane przez ekspertów dochodzeniowo-śledczych oraz spróbować swoich sił na wirtualnej strzelnicy.

 

Laboratorium kryminalistyczne zostało wyposażone w zaawansowane narzędzia i sprzęt służący do analizy śladów, rekonstrukcji zdarzeń oraz metod pracy stosowanych przez ekspertów ds. kryminalistyki. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych walizek kryminalistycznych oraz nowoczesnych symulatorów "Wirtualna Scena Zbrodni" i VR "Triage", studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne będą mieli możliwość praktycznego stosowania technik dochodzeniowych i poznania procedur śledczych.

 



Wykorzystanie wirtualnej strzelnicy umożliwi symulację sytuacji związanych z taktyką i bezpieczeństwem w kontekście sytuacji kryzysowych. Ta interaktywna platforma pozwala rozwijać umiejętności reagowania na różnorodne scenariusze, doskonalić swoje zdolności w zakresie podejmowania decyzji oraz zarządzania sytuacjami wymagającymi szybkiej i precyzyjnej reakcji.

 


 

Działalność pracowni kryminalistycznej i wirtualnej strzelnicy umożliwia naszym studentom nabycie praktycznych umiejętności. Pozwala na „dotknięcie” każdego etapu prowadzonego śledztwa, zaznajomienie się z każdym ruchem prowadzącym do rozwiązania sprawy. Wszystko to pod okiem wykładowców - osób posiadających doświadczenie w służbach mundurowych, jak również biegłych sądowych czy konsultantów.

 












Czytaj więcej