Mirosława Olszewska

Psycholog z wieloletnim doświadczeniem, długoletni pełnomocnik Zarządu Województwa Opolskiego ds. przeciwdziałania narkomanii, trener interpersonalny I i II stopnia, certyfikowany interwent kryzysowy PTP, certyfikowany terapeuta terapii poznawczo-behawioralnej, twórca i realizator programów profilaktycznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, certyfikowany trener CANDIS. Współtwórca Pracowni Rozwoju Osobistego w Opolu, psycholog w projektach skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (m.in. długotrwale bezrobotnych, uzależnionych itp.) Specjalista w zakresie : dialogu motywującego, interwencji kryzysowej, terapii poznawczo-behawioralna w profilaktyce i terapii uzależnień.

dr Bronisława Ogonowski

absolwentka studiów filologii polskiej, pedagog, diagnosta, terapeuta. Doktorat uzyskała na Uniwersytecie Opolskim. Wieloletni nauczyciel języka polskiego, specjalista  w zakresie pracy z uczniami o specjalnych potrzebach, mający liczne sukcesy w kształceniu językowym osób z problemami w czytaniu i pisaniu. Członek Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Uczestniczyła  w kursach języka kraju pobytu jako języka obcego w Kanadzie, gdzie zdobyła doświadczenie w kształceniu językowym grup wielojęzycznych. Zainteresowania naukowe z zakresu neuronauk   w terapii i edukacji, tłumaczka i propagatorka metody Arrowsmith - Program oparty na neuroplastyczności mózgu. Doświadczenie w pracy diagnostycznej w Polsce i w Kanadzie. Autorka licznych artykułów i opracowań naukowych.
 

Bożena Grębowiec

Pedagog, mediator sądowy stały w standardach VCC, coach VCC, nauczyciel - konsultant w ośrodku doskonalenia nauczycieli, certyfikowany trener programu profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej współpracujący z CPE w Warszawie.

dr Witold Pietruk

doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki. Specjalista ds. poradnictwa zawodowego oraz kierowania kadrą oświatową, terapeuta pedagogiczny, geograf, oligofrenopedagog. Nauczyciel dyplomowany. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu w zakresie egzaminu maturalnego. Autor programów: z zakresu profilaktyki dla młodzieży, nauczycieli i rodziców – „Poszukiwanie Szczęścia czyli Zdrowe i Dobre Życie”, „Sztuka Odmawiania – TAK czy NIE”, „Nowy zawód otwiera wiele drzwi” – program z zakresu poradnictwa zawodowego. Aktywnie prowadzi działalność związaną z pomocą psychologiczno - pedagogiczną, poradnictwem zawodowym w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodkowie w zakresie diagnozy pedagogicznej, terapii dla dzieci i młodzieży oraz działania edukacyjne dla nauczycieli i rodziców (organizacja autorskich warsztatów, prelekcji i pogadanek dla młodzieży, nauczycieli i rodziców związana z następującą tematyką, np.  przygotowanie młodzieży do prawidłowego wyboru szkoły i zawodu-wykształcenie a rynek pracy, metody aktywnego poszukiwania pracy). Członek Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego i Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polski.