dr Adrianna Kilikowska
dr Adrianna Kilikowska

Dziekan Wydziału Zdrowia

Doktor nauk biologicznych, doradca i edukator żywieniowy, nauczyciel akademicki. Absolwentka biologii na Uniwersytecie Gdańskim, dietetyki i planowania żywienia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz poradnictwa dietetycznego – postępy w żywieniu człowieka w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Autorka pracy dyplomowej dotyczącej wpływu diety na płodność kobiet i mężczyzn. Prywatnie mama dwójki dzieci w wieku przedszkolnym i propagatorka zdrowego odżywiania wśród dzieci i rodziców. Organizatorka warsztatów kulinarnych i wykładów z zakresu profilaktyki żywieniowej. Marzenie – własny blog kulinarny.

Aleksandra Nowicka Jasztal
dr n. med. Aleksandra Nowicka-Jasztal

Menedżer kierunku dietetyka

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2019 roku obroniła na Wydziale Lekarskim rozprawę doktorską z zakresu nadwrażliwości pokarmowej IgG-zależnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w pacjentami z chorobami z zakresu gastroenterologii oraz alergii i nietolerancji pokarmowych. Jej szczególną pasją jest dietetyka kliniczna, patofizjologia oraz immunologia. Interesuje się również mechanizmami wpływu diety oraz suplementacji na kondycję i wygląd skóry. Stale podnosi kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach oraz kursach, ukończyła również studia podyplomowe z „Psychodietetyki” WSNS w Lublinie oraz „Żywienia i suplementacji w sporcie” na AWFiS w Gdańsku. Zdobyła wyróżnienie za pracę zaprezentowaną podczas konferencji „Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych. Pomiędzy koncepcjami patofizjologicznymi a Evidence-Based Nutrition” oraz  za pracę zaprezentowaną podczas „VIII Ogólnokrajowej Konferencji Naukowej Młodzi Naukowcy w Polsce – Badania i Rozwój”. W latach 2015-2018 laureatka grantu dla Młodych Naukowców. Na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku prowadzi zajęcia z zakresu m.in: alergologii, poradnictwa dietetycznego oraz suplementacji. 

justyna luty
Justyna Luty

Dietetyczka, właścicielka „Poradni Dietetyki Medycznej” 
Specjalizuje się w autoimmunizacyjnych chorobach tarczycy oraz dietach roślinnych.
Jest dyplomowanym dietetykiem klinicznym. Obecnie prowadzi projekt doktorski, dotyczący zastosowania suplementacji selenem w zapaleniu tarczycy typu Hashimoto. Temat autoimmunizacyjnych chorób tarczycy stał się jej pasją oraz stałym elementem codziennej pracy.
Regularnie uczestniczy w licznych ogólnopolskich konferencjach i szkoleniach poświęconych tematyce żywienia klinicznego i dietetyki, zarówno jako słuchaczka, jak i prelegentka. Uzyskała certyfikat "Dietetyk Przyjazny Osobom Chorym na Celiakię - diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią" ukończyła wiele kursów, m.in.: "Edukator w cukrzycy" oraz “Żywienie w chorobach tarczycy”. Uzyskała także certyfikat za udział w kursie poświęconym praktycznym zastosowaniem diet roślinnych w dietoterapii, co było zwieńczeniem kilkuletniej pracy nad zgłębianiem tego tematu. Na co dzień chętnie korzysta z możliwości terapeutycznych i leczniczych, jakie daje zastosowanie diet roślinnych.

dr hab. Anna Wysocka

doktor habilitowany nauk biologicznych, genetyk, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego z 28 letnim stażem, dietetyk

Absolwentka Wydziału Biologii na Uniwersytecie Gdańskim; Dietetyki i Planowania Żywienia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz Poradnictwa dietetycznego – postępy w żywieniu człowieka w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Ukończyła Studia Podyplomowe Prawno-Menadżerskie przy Politechnice Gdańskiej.

Obecnie Kierownik Pracowni Genetyki w Katedrze Genetyki Ewolucyjnej i Biosystematyki na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka wielu publikacji naukowych oraz promotor kilkudziesięciu prac dyplomowych licencjackich, magisterskich, doktorskich.

Aktywistka społeczna. Edukatorka zdrowego żywienia wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób starszych. Organizatorka konferencji, warsztatów, akcji popularyzatorskich.

Specjalizuje się w dietoterapii nietolerancji pokarmowych.

Beata Sztangierska

starszy asystent Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego; specjalista pediatrii, diabetologii, endokrynologii, diabetologii i endokrynologii dziecięcej. Pracuje w poradniach dziecięcych diabetologicznej i endokrynologicznej UCK. Jest konsultantem programu profilaktycznego 6-10-14.