Nie wiesz gdzie sprawdzić wyniki matury z matematyki? Pomagamy!

Po napisaniu wszystkich egzaminów maturalnych uczniowie abiturienci mogą odetchnąć z ulgą – najgorsze już za nimi. Perspektywy są kuszące – czekają ich długie, trzymiesięczne wakacje najdłuższe wakacje w życiu, a po ich zakończeniu, w większości przypadków, kontynuacja nauki na studiach. Maturzyści muszą jednak przygotować się na przynajmniej jeden stresujący moment, czyli sprawdzenie wyników egzaminów.  Podpowiadamy jak to zrobić!


Przede wszystkim - nie stresuj się – nie jesteś już w stanie niczego zmienić
Przed sprawdzeniem wyników matury warto pamiętać o tym, że stres w tym momencie nie ma już jakiegokolwiek sensu. Wyniku egzaminów nie da się zmienić,  uczeń zrobił już wszystko, co do niego należało, a złe przeczucia często i tak nie pokrywają się z rzeczywistością. Odczytywaniu wyników matur, towarzyszy raczej uczucie ulgi i radości. Jednak w przypadku niepowodzenia przypominamy, że maturę zawsze można poprawić.

 

Wyniki matury: gdzie sprawdzić?
Wielu maturzystów stresuje się zwłaszcza wynikiem egzaminów z przedmiotów ścisłych. Żeby sprawdzić oceny i dowiedzieć się jak poszło, należy odwiedzić stronę internetową Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Wyniki matur pojawiają się po północy - dokładna data podana jest wcześniej na stronie OKE. Warto przy okazji pamiętać, że sprawdzanie wyników w Internecie nie jest konieczne - uczeń i tak powinien odwiedzić szkołę, by odebrać świadectwo maturalne i omówić wyniki z kolegami i nauczycielami. Oczywiście wiele osób chce poznać rezultaty swojego wysiłku jak najszybciej, dlatego OKE publikuje wyniki matur również na stronie internetowej. Prawidłowa ścieżka dla osób zainteresowanych to:

  • WWW Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej właściwej dla miasta, w którym zdawano egzamin
  • Zakładka „SERWIS OKE”
  • Opcja „dla uczniów”

Po wpisaniu loginu i hasła (login to numer PESEL ucznia, hasło przekazuje maturzystom szkoła) logujący się powinien ujrzeć swoje dane osobowe oraz, co najważniejsze – wyniki poszczególnych matur.

 

Wróć do spisu artykułów >