Gajewski
dr Radosław Gajewski

Doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Menedżer kierunku Logistyka. Jego zainteresowania naukowe i badawcze oraz działalność biznesowa związane są z zarządzaniem przedsiębiorstwami z sektora MŚP. Pasjonat logistyki, transportu i nowych technologii. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki, oraz Politechniki Częstochowskiej, na której bronił pracę doktorską pt.: "Procesy doskonalenia modeli biznesu przedsiębiorstw transportu drogowego a uwarunkowania technologiczne". Autor oraz współautor wielu monografii i publikacji w czasopismach naukowych. Referent na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Prezes zarządu spółki G&G Glob sp. zo.o. i właściciel przedsiębiorstwa transportowo spedycyjnego INGLOBI w zakresie usług transportowych. Ekspert biznesowo gospodarczy oceniający wnioski o dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Lider i główny badacz w wielu projektach finansowanych z Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego. Opracował „System zwiększający bezpieczeństwo w logistyce”. Przebadał i wyciągnął wnioski w projekcie „Redukcja spalania paliwa i emisji w transporcie drogowym ładunków”. Był autorem projektu „Wdrożenie systemu redukcji spalania paliw w transporcie drogowym” Zaprojektował, skomercjalizował i wdrożył aplikacje TirSMART i EcoTRUCK. Posiada Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Międzynarodowym Transporcie Drogowym Rzeczy oraz Licencje na wykonywanie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego rzeczy. Brał udział w międzynarodowych projektach i wymianach w Belgii, Włoszech i Grecji w projekcie „Train ERGY- Training for Energy Efficient Operations” w The University of Sheffield International Faculty.

katarzyna staniszewska
Katarzyna Staniszewska

Absolwentka Politechniki Łódzkiej. Obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej z zakresu, małych i średnich firm rodzinnych w Polsce. W 2018 roku ukończyła studia podyplomowe z Pedagogiki. Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem. Autorka i współautorka kilkunastu recenzowanych publikacji, a także współorganizatorka ponad 15 konferencji naukowych. W swoich badaniach i pracy dydaktycznej podejmuje tematy związane m.in. z organizacją i zarządzaniem, społeczną odpowiedzialnością biznesu, zarządzaniem procesami i strategicznym, empoyer brandingiem, logistyką produkcji czy planowaniem nowych przedsięwzięć. Prywatnie miłośniczka kulinariów.

 
andrzej marjański
dr Andrzej Marjański

Doktor nauk o zarządzaniu. Jego zainteresowania naukowe i badawcze oraz działalność ekspercka związane są z przedsiębiorczością rodzinną, zarządzaniem małymi i średnimi przedsiębiorstwami, strategiami rozwoju przedsiębiorstw oraz bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym.

Jest autorem, współautorem oraz redaktorem ponad 100 publikacji poświęconych zarządzaniu, sukcesji i strategii rozwoju w biznesach rodzinnych, zarządzaniu małymi i średnimi przedsiębiorstwami, oraz bezpieczeństwu i zarządzaniu kryzysowemu, w tym książki „Firmy rodzinne - jak osiągnąć sukces w sztafecie pokoleń” (Poltext, 2009,2011). Był koordynatorem naukowym w projekcie badawczym Pentora dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz wiceprzewodniczącym Rady Programowej i ekspertem Projektu Szkoleniowo-Doradczego Firmy Rodzinne PARP-IFR. Realizował międzynarodowy cykl: „Business Transfer Programme” dla firm rodzinnych przechodzących proces sukcesji. Ekspert w projekcie „Przewodnik po sukcesji w Firmach Rodzinnych”. Doradza przedsiębiorstwom rodzinnym w zakresie wdrażania strategii rozwoju i przeprowadzenia sukcesji. Aktywnie uczestniczy w życiu naukowym, biorąc czynny udział w konferencjach naukowych i szkoleniach. Był członkiem rad programowych wielu konferencji naukowych oraz recenzentem i członkiem kilku rad redakcyjnych czasopism naukowych. Kierownik oraz wykonawca w kilkunastu projektach badawczych i komercyjnych. Członek IFERA - International Family Enterprise Research Academy, International Atlantic Economic Society (USA), Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Krajowej Rady Przedsiębiorczości przy Ministrze Gospodarki (2013-2015) i FaBerRNET – Family Business Research Network, Polska.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu zarządzania, strategii, przedsiębiorczości oraz zarządzania kryzysowego i ratownictwa. Jest promotorem wielu prac dyplomowych i magisterskich. Jako promotor pomocniczym wypromował jednego doktora.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jako praktyk biznesu. Prowadzi przedsiębiorstwo rodzinne „Dremar” oraz jest członkiem rady nadzorczej Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Brzezinach. W obszarze bezpieczeństwa narodowego posiada doświadczenie zdobyte w czasie służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowie oraz jako wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzezinach oraz w Łódzkim Towarzystwie Strzeleckim „Bractwo Kurkowe”.