Zasoby biblioteki

Książki - biblioteka gromadzi książki w wersji papierowej i elektronicznej.

 

Czasopisma - aktualność zasobów zwiększają czasopisma fachowe – Biblioteka prenumeruje czasopisma w wersji drukowanej i elektronicznej.

 

Bazy danych - bazy dostępne są w całej sieci komputerowej Uniwersytetów WSB Merito.

Instalacja sieci HAN (Hidden Automatic Navigator), pozwala korzystać z baz spoza siedziby Uczelni, np. w domu.

Po kliknięciu na link wybranej bazy pojawi się okno logowania, zalogować się należy w taki sam sposób, jak do katalogu OPAC (system biblioteczny).

  • Kliknij w ikonkę bazy - pojawi się okienko logowania
  • Logowanie: User name = Numer karty bibliotecznej / Password = hasło do konta bibliotecznego.

Opcja korzystania z baz w domu jest wyłącznie dla Czytelników Bibliotek WSB Merito Łódź.

Bazy

LEX - Twoje idealne miejsce pracy 
Jest to baza aktualnej, kompleksowej informacji prawnej. Można tu znaleźć m.in. ujednolicone teksty aktów prawnych, orzeczenia sądowe, glosy do orzeczeń, pisma urzędowe, wzory umów i pism procesowych, komentarze, monografie.

biblioteka

InforLex Ekspert
Baza informacji prawno-gospodarczej. Zawiera bogaty zbiór materiałów pochodzących z prasy fachowej oraz zbiór aktów prawnych.

biblioteka

EBSCO
EBSCO to platforma, na którą składa się 7 baz pełnotekstowych oraz 7 baz referencyjnych (bibliograficzno-abstraktowych). Obejmują szeroki zakres dziedzinowy: nauki ścisłe, humanistyczne, społeczne, psychologię, edukację, nauki ekonomiczne, biznes, informatykę, technikę i wiele innych. Zawiera czasopisma naukowe

(około 15 000 tytułów), streszczenia książek, raporty, materiały konferencyjne itp.

biblioteka

aleBank.pl

To portal gospodarczy kierowany do pracowników sektora finansowego, przedsiębiorców, indywidualnych odbiorców produktów finansowych oraz samorządowców, a także osób zainteresowanych zawodowo i prywatnie szeroko rozumianą tematyką finansowo-gospodarczą.

 

Na portalu aleBank.pl są dostępne wszystkie publikacje  „Miesięcznika Finansowego BANK”, który jest wydawany zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.  Dodatkowo portal udostępnia archiwum kilkudziesięciu tysięcy eksperckich artykułów oraz bieżące i archiwalne wydania specjalistycznych pism w wersji elektronicznej:

  • Finansowanie Nieruchomości;
  • Europejski Doradca Samorządowy;
  • Nowoczesne Zarządzanie Biznesem / Kurier Finansowy;
  • Nowoczesny Bank Spółdzielczy;
  • Miesięcznik Finansowy BANK.
Bank.pl

Nature
Jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych, opisujące odkrycia i najnowsze badania z nauk przyrodniczych, inżynieryjnych, ścisłych i ekonomicznych.
Licencja Nature pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i 4 roczników archiwalnych (tzn. w roku 2010 dostęp do roczników 2006-2010). Wcześniejsze roczniki czasopisma (od 1997 r.) są dostępne na platformie EBSCO.

biblioteka

Science
Jest jednym z najważniejszych źródeł informacji o najnowszych badaniach naukowych. Posiada jeden z najwyższych wskaźników impact factor wśród czasopism z dziedziny biologii molekularnej, genetyki, fizyki, biologii, biochemii, botaniki i zoologii, immunologii oraz badań kosmosu.
Licencja Science pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i archiwów od 1997 r.

biblioteka

Science Direct
Baza zawiera pełnotekstowe artykuły z ponad 3500 czasopism i rozdziały z ponad 34000 książek  z m.in. z zakresu nauk technicznych, chemii, fizyki i matematyki oraz nauk przyrodniczych i medycznych.

biblioteka

Scopus
Scopus jest tworzoną przez wydawnictwo Elsevier interdyscyplinarną bazą abstraktów i cytowań  z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych.

biblioteka

Springer
Baza posiada dostęp do ok. 1960 czasopism bieżących oraz ok. 390 czasopism archiwalnych z zakresu m.in. biznesu i ekonomii, informatyki, matematyki, statystyki, a także prawa, nauk humanistycznych i społecznych. Umożliwia też dostęp do archiwalnych serii książkowych Springera.

biblioteka

Wiley-Blackwell
Wiley to pełnotekstowa baza wydawnictwa Wiley-Blackwell, która zawiera ponad 6 milionów artykułów z ponad 1500 czasopism z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych, udostępnianych wraz z archiwami od 1997 roku na serwerze wydawcy Wiley Online Library. Baza posiada też ponad 18000 książek online, setki prac referencyjnych i protokołów laboratoryjnych.

biblioteka

Web of Science 
Obejmuje pakiet anglojęzycznych baz abstraktowo-bibliometrycznych  wydawanych przez firmę Thomson Reuters. W skład serwisu wchodzą: indeksy cytowań oraz pochodne bazy bibliometryczne.

biblioteka

IBUK Libra

Ibuk libra to czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z filmami instruktażowymi:

(Biblioteka Uniwersytetu WSB Merito Łódź ma system HAN logowania do konta bibliotecznego (nie otrzymuje się kodu PIN, o którym mowa w Przewodniku użytkownika.

Należy skorzystać z hasła i loginu otrzymanego w bibliotece.)

Przewodnik Użytkownika.pdf

Funkcjonalności i uzyskiwanie dostępu do książek

Półka myIBUK

Osobista półka myIBUK

Ibuk Libra logo

Ebookpoint BIBLIO  (NASBI)

 

Ebookpoint BIBLIO to zbiór literatury specjalistycznej z różnych dziedzin (informatyka, prawo, biznes, ekonomia, rozwój osobisty, elektronika, HR oraz wiele innych), mających wpływ na poszerzanie kompetencji zawodowych i zdolności technicznych czytelników, niezależnie od ich poziomu zaawansowania. Zawiera książki z wydawnictwa Helion i współpracujących wydawców.

W celu wypożyczenia e-booków trzeba założyć sobie indywidualne konto.

Wbudowany w przeglądarkę czytnik pozwala na tworzenie notatek czy zaznaczeń w tekście.


Instrukcja korzystania z bazy:
1. wejść na stronę i dokonać rejestracji:
https://nasbi-1pl-12io8hnm70011.han.wsb.torun.pl/rejestracja.html
Instrukcja logowania do bazy

biblioteka

Legalis

Wejście spoza Uczelni (maksymalnie 10 użytkowników)

Wejście z terenu Uczelni (nieograniczona ilość użytkowników)


Jak korzystać z bazy?

Legalis to kompleksowa baza prawa polskiego, aktualizowana codziennie (dni robocze). Baza zawiera m.in.:

  • akty prawne
  • orzecznictwo
  • wzory pism i umów
  • informator
  • aktualności i kalendarium
  • Polską Bibliografię Prawniczą PAN.
biblioteka

Bazekon

Bibliograficzno-pełnotekstowa baza dziedzinowa z zakresu nauk ekonomicznych i pokrewnych.

bazekon

CEIDG

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) to system elektroniczny, który gromadzi dane o wszystkich przedsiębiorcach prowadzących działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki cywilnej.

W CEIDG można znaleźć m.in.:

- formularz wpisu do ewidencji/zmiany danych,

- wyszukiwarkę firm oraz osób prowadzących działalność w Polsce,

- informacje na temat wymaganych dokumentów dot. wpisu do ewidencji oraz zawieszenia/zakończenia działalności.

 

CEIDG

Biblioteka Cyfrowa

 

Biblioteka Cyfrowa
Projekt Biblioteki Cyfrowej jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i jest tworzony przez Biblioteki WSB Merito. Najważniejszym założeniem, które towarzyszyło powstaniu Biblioteki Cyfrowej, jest udostępnienie nowoczesnych materiałów dydaktycznych i naukowych dla studentów oraz wykładowców naszych uczelni.

Aktualnie w zasobach biblioteki znajduje się ponad 2 000 materiałów z różnych dziedzin nauki - m.in. prawo, informatyka, filologia, marketing, zarządzanie, pedagogika czy psychologia. 

Wśród zasobów Biblioteki Cyfrowej znajdziesz książki, czasopisma, artykuły, manuale, czyli podręczniki, case study i podcasty z wielu obszarów. 

Przejdź na www.biblioteka.cyfrowauczelnia.pl

Zaloguj się wykorzystując login i hasło, których używasz w Extranecie/Intranecie.