Siłą naszej uczelni są ludzie. Doświadczeni i pozytywni wykładowcy oraz sympatyczni pracownicy administracji. Każdy student może liczyć na ich wiedzę, poradę, wsparcie i uśmiech. Wielu naszych wykładowców to osoby, które w życiu poza uczelnią są przedsiębiorcami, właścicielami firm, pracownikami banków, agencji reklamowych, firm ubezpieczeniowych i wielu innych branż.

 

Swoją praktyczną wiedzę przekazują studentom na wykładach i warsztatach. Jesteśmy dumni z tego, że wielu wśród nich są także nasi absolwenci.

zajęcia

Każdy kierunek studiów ma swojego menedżera. To funkcja, którą stworzyliśmy, by zapewnić naszym studentom wysoką jakość kształcenia. Ta  osoba weryfikuje i doskonali programy kształcenia we współpracy z zespołem dydaktycznym, studentami i absolwentami oraz organizuje atrakcyjne praktyki i staże. Jej zadaniem jest także  inspirowanie do tworzenia kół naukowych.


Menedżer kierunku jest też Twoim mentorem, do którego możesz zgłaszać się z problemami i inicjatywami. 

studenci

Menedżerowie kierunków

dr Paweł Ramiączek

menedżer kierunku bezpieczeństwo narodowe

 

Prawnik administratywista, dr nauk społecznych, nauczyciel akademicki specjalizujący się w naukach o bezpieczeństwie w obszarze funkcjonowania służb specjalnych, oraz naukach prawnych i politycznych. Prywatny przedsiębiorca, komentator prawny i polityczny w mediach lokalnych i krajowych. Paweł Ramiączek pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w sektorze bezpieczeństwa. Równolegle, od 2002 roku związał się ze szkolnictwem wyższym.  Autor i współautor wielu publikacji, skryptów i książek z dziedziny nauk o bezpieczeństwie, prawa konstytucyjnego, prawa administracyjnego i praw człowieka. Współtwórca mundurowej specjalności „administracja systemami bezpieczeństwa” oraz specjalności „służby specjalne i policyjne w systemie bezpieczeństwa państwa”. Prywatnie – oddany miłośnik gór świętokrzyskich, certyfikowany przewodnik i opiekun kolonii. Pasjonat motoryzacji i marki Mercedes-Benz. Od 2005 roku członek Polskiego Związku Motorowego. Organizator i współorganizator wielu wydarzeń, wystaw, zlotów motoryzacyjnych. Uczestnik licznych szkoleń technik jazdy Mercedes-Benz AMG Driving Academy, oraz wyścigów samochodów klasycznych i turystycznych na torach wyścigowych w Polsce i Europie.

Paweł Ramiączek

dr Andrzej Jackiewicz

menedżer kierunku finanse i rachunkowość

 

Opiekun merytoryczny kierunku studiów podyplomowych "Rachunkowość finansowa i podatki" w Uniwersytecie WSB Merito Łódź, wieloletni kierownik studiów podyplomowych „Rachunkowość finansowa i podatkowa” w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Do 2022 r. prowadził wykłady z rachunkowości finansowej, podatków VAT, CIT, PIT oraz ordynacji podatkowej. Występował jako biegły w sprawach sądowych w procesach karnych gospodarczych z zakresu rachunkowości. Prowadził własną firmę - świadczył usługi w zakresie edukacji ekonomiczno-księgowej. Jedna kadencja: radny Gminy, członek Komisji Finansów i Komisji Rewizyjnej. Autor i współautor wielu publikacji, m.in. dotyczących prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozliczeń VAT, odpowiedzialności karnej członków zarządu S.A. za zadłużenie spółki. Promotor wielu prac licencjackich i magisterskich o tematyce rachunkowości podatkowej (VAT, CIT, PIT) i rachunkowości finansowej w aspekcie rzetelnego prowadzenia ksiąg podatkowych.

Andrzej Jackiewicz

mgr Izabela Matuszewska 

menedżer kierunku design w biznesie

 

Absolwentka ASP w Łodzi. Dyplom z Fotografii reklamowej został nagrodzony Nagrodą Galerii 86 przyznana na XX konkursie im. Władysława Strzemińskiego. W roku 2000 dzięki wygranemu konkursowi „Outbreak” otrzymała stypendium w Szwecji Örebro Konskola. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach i wydarzeniach artystycznych w kraju i poza granicami  (Łódź, Örebro, Nowy Jork). Od 2011 CEO / dyrektor kreatywny Agencji Reklamowej PINKPIN. Z branżą marketingową związana od niemal 20 lat, realizuje usługi reklamowe z zakresu ATL, BTL, digital marketingu, brandingu oraz social media. Tworząc projekty dostosowane do potrzeb, kreuje nową rzeczywistość, która pomaga klientom sprzedawać. 

Izabela Matuszewska

mgr Katarzyna Staniszewska

menedżer kierunku marketing i sprzedaż

 

Absolwentka Politechniki Łódzkiej. Obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej z zakresu, małych i średnich firm rodzinnych w Polsce. W 2018 roku ukończyła studia podyplomowe z Pedagogiki. Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem. Autorka i współautorka kilkunastu recenzowanych publikacji, a także współorganizatorka ponad 15 konferencji naukowych. W swoich badaniach i pracy dydaktycznej podejmuje tematy związane m.in. z organizacją i zarządzaniem, społeczną odpowiedzialnością biznesu, zarządzaniem procesami i strategicznym, empoyer brandingiem, logistyką produkcji czy planowaniem nowych przedsięwzięć. Prywatnie miłośniczka gotowania i pieczenia.

Katarzyna Staniszewska
mgr Justyna Marjańska-Potakowska
menedżer kierunku zarządzanie
 
Absolwentka kierunku stosunki międzynarodowe na specjalizacji handel zagraniczny. Obecnie pracuje nad ukończeniem rozprawy doktorskiej. Autorka i współautorka wielu publikacji w czasopismach naukowych i monografiach, a także współorganizatorka kilkunastu konferencji naukowych. W pracy naukowej podejmuje tematykę funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, firm rodzinnych, kultury organizacji i rozwoju zawodowego. Jako wieloletni nauczyciel akademicki uwielbia pracę ze studentami. Na Uniwersytecie WSB Merito Łódź pełni rolę opiekuna samorządu studenckiego.
 
Justyna Marjanska
dr Radosław Gajewski
menedżer kierunku logistyka
 
Doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Menedżer kierunku Logistyka. Jego zainteresowania naukowe i badawcze oraz działalność biznesowa związane są z zarządzaniem przedsiębiorstwami z sektora MŚP. Pasjonat logistyki, transportu i nowych technologii. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki, oraz Politechniki Częstochowskiej, na której bronił pracę doktorską pt.: "Procesy doskonalenia modeli biznesu przedsiębiorstw transportu drogowego a uwarunkowania technologiczne". Autor oraz współautor wielu monografii i publikacji w czasopismach naukowych. Referent na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Prezes zarządu spółki G&G Glob sp. zo.o. i właściciel przedsiębiorstwa transportowo spedycyjnego INGLOBI w zakresie usług transportowych. Ekspert biznesowo gospodarczy oceniający wnioski o dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Lider i główny badacz w wielu projektach finansowanych z Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego. Opracował „System zwiększający bezpieczeństwo w logistyce”. Przebadał i wyciągnął wnioski w projekcie „Redukcja spalania paliwa i emisji w transporcie drogowym ładunków”. Był autorem projektu „Wdrożenie systemu redukcji spalania paliw w transporcie drogowym” Zaprojektował, skomercjalizował i wdrożył aplikacje TirSMART i EcoTRUCK. Posiada Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Międzynarodowym Transporcie Drogowym Rzeczy oraz Licencje na wykonywanie krajowego i międzynarodowego transportu drogowego rzeczy. Brał udział w międzynarodowych projektach i wymianach w Belgii, Włoszech i Grecji w projekcie „Train ERGY- Training for Energy Efficient Operations” w The University of Sheffield International Faculty.
Gajewski

mgr Kinga Rucka

menedżer kierunku psychologia

 

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. W trakcie Szkoły Psychoterapii CTPB w nurcie poznawczo-behawioralnym. Aktualnie, w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego, zajmuje się zagadnieniem depresji. Trener rozwoju osobistego, w 2017 roku ukończyła Akademię Trenera, a od 2015 roku jest facylitatorem metody Horse Assisted Education.
Na swoim koncie posiada ponad 1000h spotkań indywidualnych oraz szkoleń grupowych z zakresu rozwijania umiejętności społecznych, m.in. komunikacji, motywacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem i emocjami czy samoświadomości. W ramach własnej działalności prowadzi treningi mentalne dla młodych sportowców, a także wsparcie psychologiczne i psychoterapię dla młodzieży i osób dorosłych. Od 2019 roku nauczyciel akademicki. 

Nieustannie się rozwija pogłębiając wiedzę i praktykę, biorąc czynny udział w konferencjach naukowych dotyczących zdrowia psychicznego i publikując artykuły naukowe. 

rucka

dr Piotr Zawiasa

menedżer kierunku inżynieria zarządzania

 

Absolwent Politechniki Łódzkiej Wydziału Mechanicznego kierunku Automatyka i Robotyka, dr nauk technicznych. Wieloletni nauczyciel akademicki specjalizujący się w programowaniu obrabiarek sterowanych numerycznie oraz robotów firm ABB i Mitsubishi. Od 2018 roku trener firmy Siemens z zakresu programowania i obsługi obrabiarek ze sterowaniem Sinumerik.  Doświadczenie zdobywał współpracując z firmami produkcyjnymi oraz biorąc udział w licznych projektach, m.in. w projekcie profesora Zbigniewa Religi dotyczącym polskiego robota kardiochirurgicznego ‘RobInHeart”. Pasjonat modelowania 3D i tworzenia wirtualnego świata przemysłowego w programach CAx. 

zawiasa