Opis kierunku

Studia w formule hybrydowej.
 
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w formie hybrydowej. Część zajęć będzie odbywać się w formie tradycyjnej w salach wykładowych, a część w formie online na platformie MS Teams. W zajęciach uczestniczysz zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

srs hybryda.png

Od kilku lat branża winiarska w Polsce nieprzerwanie i dynamicznie się rozwija. Stale powstają nowe winnice i zwiększa się areał upraw winogron. Z dnia na dzień przybywa importerów wina, rośnie sprzedaż i spożycie tego trunku, a w raz z nimi kształtuje się kultura winiarska. Warto jednak zadać sobie sprawę z tego, że branża winiarska podlega ścisłym prawnym regulacjom. Nim więc zdecydujesz się na prowadzenie tego pasjonującego biznesu, warto zgłębić wszystkie aspekty wiedzy potrzebnej do odniesienia sukcesu w tej dziedzinie. 

sp_sesjalato_62

Studia podyplomowe na kierunku „Winiarstwo – pasjonujący biznes” są odpowiedzią na chęć podniesienia kompetencji z zakresu szeroko pojętego biznesu winiarskiego. Przyniosą rzetelną wiedzę  z takich obszarów, jak: regulacje prawne w zakresie uprawy winorośli, analiza sensoryczna, technologia produkcji wina, logistyka, negocjacje, brand marketing, a wspólne z wykładowcami wizyty w zakładach produkcyjnych czy winnicach przyniosą szereg potrzebnych doświadczeń i kontaktów biznesowych. 

sp_sesjalato_92

Partnerem kierunku Winiarstwo - pasjonujący biznes jest firma Henkell Freixenet Polska, która jest częścią międzynarodowej Grupy Henkell Freixenet - światowego lidera w kategorii win musujących*. Najważniejszymi markami w portfolio firmy Henkell Freixenet Polska to Freixenet (nr 1 na świecie*), Mionetto Prosecco (nr 1 w kategorii prosecco w Polsce**). Firma dysponuje bogatym zapleczem technologicznym i produkcyjnym, z którego potencjału korzysta wiele firm siostrzanych. Henkell Freixenet Polska eksportuje produkty do wielu krajów Europy, Azji, Ameryki, i Afryki, ponad to importuje i dystrybuuje najlepsze wina z całego świata.

 

*Wg IWSR 2022 wina musujące bez szampanów, wartość sprzedaży **Henkell Freixenet za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Food) Sprzedaż wartościowa w okresie II 2021 - I 2022 w kategorii: Wina musujące segment: Prosecco

logo henkell

Jeśli jesteś zainteresowany studiami podyplomowymi i chcesz dowiedzieć się więcej zostaw do siebie kontakt!
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

 

Zostaw kontakt

kontakt

Cel studiów

Absolwenci kierunku z powodzeniem będą mogli podjąć pracę we wszystkich przedsiębiorstwach działających w obszarze branży alkoholowej, ze szczególnym uwzględnieniem sektora winiarskiego. Pozyskana wiedza i umiejętności predestynują do pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem produktem oraz zarządzaniem kategorią.  

Absolwenci po ukończeniu tych studiów mogą również pracować i rozwijać swoją karierę w sektorze HoReCa, gdzie z powodzeniem będą realizować zadania na stanowiskach menedżerskich, takich jak kierownik zmiany, menedżer restauracji czy F&B manager. 

Korzyści

  • Zdobędziesz teoretyczną i praktyczną wiedzę popartą konkretnymi przykładami w zakresie wiedzy o winie, regionach winiarskich, a także poznasz tajniki profesjonalnej analizy sensorycznej i degustacji wina. 
  • Poznasz regulacje prawne obowiązujące na rynku wina w Polsce i EU. 
  • Zrozumiesz zasady działania polskiego oraz światowych rynków winiarskich. 
  • Zyskasz świadomość, jakie zmiany można wdrażać w swoich firmach, żeby efektywniej i nowocześnie zarządzać ofertą produktową. 
  • Uporządkujesz dotychczasową wiedzę z zakresu zarządzania produktami i markami alkoholowymi. 
  • Wzmocnisz kompetencje w obszarze nowoczesnych narzędzi zarządzania ofertą produktową i markami alkoholowymi. 
  • Uporządkujesz całościową wiedzę z zakresu skutecznej sprzedaży. 

Dla kogo?

  • Pracowników sektora HoReCa – sommelierów, menedżerów baru  
  • i restauracji, F&B managerów 
  • Pracowników sieci handlowych – kupców, kierowników kategorii 
  • Przedstawicieli i doradców handlowych 
  • Właścicieli firm dystrybucyjnych i importerów 
  • Pasjonatów, którzy chcą zgłębiać tajniki świata wina 

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Winiarstwo - pasjonujący biznes.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

MagdaLENA Zielinska_FOTO.jpg
Tomasz potrzebowski.jpg
gloria- collell
Magdalena Zielińska

Prezes Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa – organizacji  reprezentującej branżę winiarską w Polsce. Z wykształcenia biotechnolog, o specjalizacji  związanej z przemysłem spożywczym, a ściślej - fermentacyjnym. Zawodowo zaangażowana w projekty, których celem jest tworzenie...

Tomasz Potrzebowski

Absolwent prestiżowego kursu WSET Level 4 – Diploma w Weinakademie Österreich. Ukończył go jako jedna z pierwszych osób w Polsce i trafił tym samym do grona 10 000 absolwentów na świecie.

Całe zawodowe życie związany z branżą winiarską – obecnie jako Ekspert Winiarski i...

Gloria Collell

Pochodząca z Hiszpanii enolog i winemaker. Ponad 25 lat związana z winnicami Freixenet i Segura Viudas. Obecnie odpowiedzialna za wprowadzanie na rynek nowych produktów oraz obszar turystyki winiarskiej. W pracy codziennej wspiera różne działy w firmie Henkell-Freixenet. Z pasją...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe, studia MBA

Budynek A, pokój nr 005
Młodzieżowa 31A 87-100 Toruń
87-100 Toruń

E-mail: studia SP anna.adamczyk@wsb.torun.pl; studia MBA kinga.kolodziej@wsb.torun.pl
Tel.: studia podyplomowe +48 538 688 806

Godziny otwarcia:
  • pn: 08:00 - 16:00
  • wt: 10:00 - 17:00
  • śr: 08:00 - 16:00
  • cz: 10:00 - 16:00
  • pt: 08:00 - 15:00
Pobierz stronę do PDF