Zarządzanie przedsiębiorstwem – studia na kierunku Zarządzanie w WSB Gdańsk

Firmy – niezależnie od wielkości – potrzebują osób, które będą sprawnie zarządzać projektami, zespołami, ale i produkcją czy większością procesów w przedsiębiorstwie. Osoby, które chciałyby zajmować się tym zawodowo, mogą rozważyć studia na kierunku zarządzanie – na specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem.

 

Kadra zarządzająca: potrzebne nie tylko doświadczenie, ale też odpowiednie kwalifikacje

 

Jeszcze do niedawna w wielu firmach kadrę zarządzającą tworzyli głównie pracownicy, którzy zaczynali karierę w danym przedsiębiorstwie na znacznie niższym stanowisku (nie mającym nic wspólnego z zarządzaniem), ale później – krok po kroku – awansowali. Obecnie coraz częściej, zwłaszcza w dużych firmach, zatrudniani są junior managerowie i młodsi kierownicy, którzy swoje doświadczenie zawodowe zdobywają bezpośrednio na stanowiskach związanych z zarządzaniem.

 

Aby dostać się na takie stanowisko, warto mieć odpowiednie kwalifikacje. Szansę na zatrudnienie można zwiększyć np. dzięki ukończeniu odpowiedniego kierunku studiów. Do takich należy m.in. zarządzanie – chociaż warto w tym przypadku postawić na właściwą specjalność, która umożliwi zdobycie ściśle ukierunkowanej wiedzy i umiejętności. Dobrym wyborem może być np. zarządzanie przedsiębiorstwem – czyli specjalność w ramach kierunku zarządzanie prowadzonego przez Wyższą Szkołę Bankową.

 

Zarządzanie przedsiębiorstwem w WSB: czego nauczą się studenci?

 

Osoby, które zdecydują się na naukę w ramach tej specjalności nie tylko zdobędą wiedzę na temat zarządzania produkcją czy personelem (co przyda im się na młodszych stanowiskach managerskich), ale również nauczą się diagnozować problemy i je szybko rozwiązywać, dowiedzą się na czym polegają negocjacje w biznesie czy poznają zagadnienia związane z opracowywaniem strategii działania i rozwoju firmy.

 

Oprócz tego studenci dowiadują się również, jak tworzyć strategie marketingowe, dokonywać analizy rynków międzynarodowych czy poznają zagadnienia z zakresu ekonomii menedżerskiej. Co ważne – a często pomijane na studiach z zarządzania – studenci poszerzą także swoją wiedzę o zarządzanie w warunkach różnic kulturowych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ coraz częściej polskie zespoły współpracują z zespołami zagranicznymi – dlatego tak ważne jest wzajemne zrozumienie dla niektórych odmiennych procesów. Więcej o programie kierunku i specjalności można przeczytać na stronie https://www.merito.pl/gdansk/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierun….

 

Co ważne, absolwenci tej specjalności mogą ubiegać się nie tylko o stanowiska młodszych managerów, ale również – o posadę w firmie konsultingowej.

 

Praktyczne umiejętności – nie tylko teoria

 

Ważne jest również, by na studiach z zarządzania większość zajęć i zagadnień praktycznych na nich poruszanych – tak jak w przypadku WSB – miały wymiar praktyczny. Dzięki temu student będzie mógł wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy. Dobrze też, jeśli student już na studiach angażuje się w różne projekty (nawet te na uczelni) – w ten sposób zdobywa cenne doświadczenie, o którym będzie mógł np. opowiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

Wróć do spisu artykułów >