Zapraszamy na III edycję Kongresu Firm Rodzinnych

Tematem wiodącym Kongresu jest hasło „Własność zobowiązuje”.

Data i miejsce
Kongres odbędzie się w dniach 3-4 marca 2020 r. w Haston City Hotel przy ul. Irysowej 1-3 we Wrocławiu.

Testy

W celu zgłoszenia udziału w Kongresie prosimy o wypełnienie formularza.

O Kongresie

Kongres Firm Rodzinnych jest wspólnym dziełem środowiska biznesowego, samorządowego i akademickiego, jedynym i pierwszym na Dolnym Śląsku wydarzeniem o tej skali i wadze merytorycznej adresowanym do osób prowadzących firmy rodzinne, przyszłych sukcesorów oraz pracowników tych firm i wszystkich zainteresowanych tematyką firm rodzinnych.


Kongres stanowi platformę dla przedsiębiorców rodzinnych z województwa dolnośląskiego, dzięki której mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i unikalnym know how, nawiązywać nowe kontakty, czerpać inspiracje do rozwoju firmy oraz korzystać z wiedzy specjalistów reprezentujących instytucje dostarczające rozwiązania dla biznesu rodzinnego.

Program

I DZIEŃ: Sesja plenarna

3 marca 2020 r. godz. 9:00-16:00


Prowadzący
Roland Szymański - Współwłaściciel w Grupie Lars, Członek zarządu FBN International NxG Leadership Team 

II DZIEŃ: Business Trend - trendy biznesowe, których nie mogą pominąć firmy rodzinne

4 marca 2020 r. godz. 9:00-14:00
 

W trakcie drugiego dnia specjaliści z wielu dziedzin – praktycy i konsultanci przedstawią uczestnikom kongresu te trendy (kierunki rozwoju) w różnych obszarach biznesu, które będą wywierać wpływ na zachowania i postawy zarówno firm jak i ich klientów. Podążanie za nimi będzie wyzwaniem dla wielu firm, jednak z perspektywą szansy na sukces rynkowy, ich ignorowanie takie szanse zdecydowanie ogranicza. W każdym z obszarów zaprezentujemy istotę trendów, wpływ na działalność przedsiębiorstwa i możliwości i sposoby wykorzystania pozytywnych konsekwencji oraz zminimalizowanie zagrożeń związanych z ich występowaniem.
 

 • Rejestracja uczestników
 • Otwarcie spotkania
 • Śniadanie biznesowe
 • Prezentacje połączone z dyskusją:
  • Trendy konsumenckie i zakupowe 
  • Trendy w marketingu i reklamie
  • Trendy w prawie i podatkach
  • Trendy technologiczne
  • Trendy na rynku pracy

Sprawdź opisy prezentacji połączonych z dyskusją.

dr hab. Krzysztof Safin

Zapraszam Państwa serdecznie na trzecią edycję Kongresu Firm Rodzinnych. Kongres, zgodnie z intencją organizatorów i życzeniem uczestników ma charakter praktyczny, tzn. interesuje nas głównie to, jak pomóc naszym (szczególnie małym i średnim) przedsiębiorstwom rodzinnym odnaleźć się w dynamicznym otoczeniu, jak sprawniej zarządzać własnym biznesem, jak wykorzystywać najnowsze koncepcje menedżerskie i rozwiązania technologiczne dla rozwoju przedsiębiorstw. Chcemy to osiągnąć poprzez prezentacje dobrych praktyk i udanych rozwiązań, sprawdzających się w praktyce, analizę trendów i kierunków rozwoju, poprzez prezentację opinii przedsiębiorców, doradców i specjalistów.

 

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem Własność zobowiązuje, co oznacza, że chcemy analizować różne problemy z obszaru zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem rodzinnym poprzez pryzmat odpowiedzialności za przyszłość i rozwój, odpowiedzialności za otoczenie, za ciągłość działania, ale też za swoich pracowników i za swoje rodziny.

 

Tej optyce podporządkowany będzie program Kongresu. Przewidujemy m.in. dyskusje i prezentacje związane z innowacyjnymi modelami sukcesji pokazujące rolę kobiet i partnerstwa w sukcesie firmy rodzinnej, poświęcony zarządzaniu pracownikami firmy rodzinnej, rolę aktywności zagranicznej w budowaniu przewagi konkurencyjnej. W plenarnym spotkaniu pokażemy inspirujące i przełomowe koncepcje i modele rozwojowe firm rodzinnych, które mogą być wzorem i natchnieniem dla uczestników kongresu. W czasie kongresu zaproponujemy spotkania warsztatowe i networkingowe a także zaprosimy do strefy prezentacji, gdzie motywem przewodnim będą osiągniecia małych manufakturowych wytwórców win, sera miodu i słodyczy.

 

Zeszłoroczna edycja Kongresu, w której wzięło udział ponad 300 uczestników w sesjach plenarnych i w warsztatach potwierdziła rosnące zainteresowanie imprezą i potrzebę organizowania tego typu spotkań. W naszym Kongresie organizacyjnie zaangażowane są największe instytucje otoczenia biznesu regionu a także władze samorządowe. 

Zapraszam Państwa serdecznie na Kongres Firm Rodzinnych "Własność zobowiązuje". 

dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB

Inicjator i twórca Kongresu Firm Rodzinnych, Kierownik Zespołu Badawczego Przedsiębiorczości i Zarządzania, Dyrektor Centrum Biznesu Rodzinnego w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Organizatorzy:

Patron honorowy:

Patronatu honorowego dla Kongresu Firm Rodzinnych "Własność zobowiązuje" udzielili:

Patroni honorowi

Sponsor strategiczny:

Sponsorem strategicznym Kongresu Firm Rodzinnych "Własność zobowiązuje" jest PKO Bank Polski.

Patroni medialni:

Poprzednia edycja Kongresu Firm Rodzinnych:

Poprzednia edycja Kongresu Firm Rodzinnych odbyła się w dniach 6-7 marca 2019 r. w Haston City Hotel we Wrocławiu. Tematem wiodącym wydarzenia była „Ciągłość i zmiana”.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat tej edycji - archiwum II edycji Kongresu Firm Rodzinnych.

330

Uczestnikami Kongresu byli właściciele firm rodzinnych oraz przedstawiciele środowiska gospodarczego i naukowego.

330
uczestników
5 godz.

Poświęconych kluczowym wyzwaniom, z którymi mierzą się firmy rodzinne oraz perspektywom rozwoju polskich biznesów rodzinnych.

5 godz.
rozmów plenarnych
29

W gronie mówców znaleźli się właściciele uznanych w Polsce i za granicą firm rodzinnych, eksperci branżowi, konsulowie oraz przedstawiciele środowiska biznesowego.

29
mówców
18 godz.

Poświęconych tematom prawa, mediacji, sukcesji, marketingu, innowacyjności i finansów.

18 godz.
warsztatów
6

Z firm doradczych, kancelarii prawnych, branży IT oraz dolnośląskich i krajowych instytucji wspierających przedsiębiorców.

6
ekspertów

Fotorelacja z II edycji Kongresu Firm Rodzinnych

Kontakt

Sprawy organizacyjne związane z Kongresem Firm Rodzinnych

Instytut Współpracy z Biznesem
ul. Fabryczna 29-31, 53-609 Wrocław
bud. A, p. 204, 209
tel. 71 376 23 76, 71 376 23 03
e-mail: iwb@wsb.wroclaw.pl

 

Kontakt dla mediów

Katarzyna Saranek
tel.: +48 602 615 415
e-mail: katarzyna.saranek@wsb.wroclaw.pl