Niebawem zaczyna się nowy rok akademicki i chcemy powiedzieć Państwu o tym, jak będą wyglądały zajęcia na studiach podyplomowych od października.
 
Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju i to, że społeczność studencka Wyższych Szkół Bankowych jest bardzo duża, podjęliśmy decyzje o tym, że zajęcia w roku akademickim 2020/2021 na studiach podyplomowych rozpoczniemy w formie hybrydowej (mieszanej),  w przeważającej większości stacjonarnie w murach uczelni. Gdyby sytuacja epidemiologiczna uległa pogorszeniu część zajęć zacznie być prowadzona zdalnie.
 
Najważniejsze dla nas jest Państwa bezpieczeństwo i to, by studiowanie w WSB niosło ze sobą pozytywne doświadczenia! 

Uwaga!

* W przypadku decyzji władz państwowych, powiatowych lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, zajęcia dydaktyczne będziemy prowadzić tylko w formule zdalnej. Jesteśmy gotowi na każdy z możliwych wariantów kształcenia!

Co oznacza hybrydowa forma kształcenia?

  • Zajęcia będą odbywać się w modelu mieszanym (tj. w trybie tradycyjnym i zdalnym), w którym zajęcia będą w większości realizowane w trybie tradycyjnym. W przypadku konieczności prowadzenia zajęć w trybie zdalnym, będą one realizowane w czasie rzeczywistym – synchronicznie, przy użyciu narzędzi i technik umożliwiających kształcenie na odległość.

  • Na zajęciach w trybie tradycyjnym spotkamy się w budynkach uczelni. Będzie obowiązywał nas reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne. 
     

Szczegółowe informacje o tym, które zajęcia będą odbywać się w formie tradycyjnej, a które w mieszanej, otrzymają Państwo od nas po 20 września 2020 r. 

Technologiczne udogodnienia

Bez względu na formę kształcenia - stacjonarną, hybrydową czy zdalną, jako uczestnik studiów podyplomowych WSB skorzystają Państwo z takich udogodnień technologicznych, jak:

  • elektroniczne zasoby Biblioteki WSB, które obejmują ponad 2000 tytułów! W zasobach elektronicznych udostępniamy 2 platformy książek online (Ibuk Libra i Nasbi), bazy danych m.in.: prawnicze (LEX i Legalis), finansowo-księgowe (Inforlex) i inne. Więcej informacji znajdziesz na stronie www Biblioteki oraz na jej profilu na Facebooku.

Uczelnia dostępna 24h

Podobno są uczelnie, gdzie studenci muszą szukać wykładowcy, by poznać ocenę z egzaminu. W WSB stawiamy na wygodę, dlatego wiele studenckich spraw załatwią Państwo u nas online.

  • Extranet – to wirtualna uczelnia, do której masz dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy skorzystać z Internetu i zalogować się na swoim telefonie lub komputerze. 
  • Aplikacja mojaWSB – plany zajęć, oceny, numery telefonów, adresy i bieżące informacje z uczelni w Państwa telefonie.

Przygotowani do kształcenia zdalnego

Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego zdaliśmy pozytywnie. Wykorzystaliśmy naszą coroczną ankietę, w której oceniane są studia i obsługa administracyjna w Wyższych Szkołach Bankowych, aby sprawdzić jaka jest opinia na ten temat naszych studentów. W badaniu, które przeprowadziliśmy w dniach 29.05-21.06.2020 r., wzięło udział 11 818 studentów I i II stopnia.

 

Bardzo cieszy nas, że aż 82% z nich jest bardzo zadowolonych lub zadowolonych z działań podjętych przez WSB w czasie pandemii koronawirusa. Wysoko zostały ocenione ćwiczenia, wykłady, przygotowanie wykładowców do prowadzenia zajęć online, a także praca działów obsługowych. 


Na nowy rok akademicki jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Państwu efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 

koronawirus

Bezpieczeństwo na uczelni

Chcemy  jak najczęściej gościć Państwa na terenie uczelni! Żeby było to możliwe i bezpieczne dla nas wszystkich, musimy przestrzegać określonych zasad. Proszę zapoznać się ze wskazówkami, co należy robić, żeby przebywanie w WSB i bezpośredni kontakt z wykładowcami i kolegami był bezpieczny.

Zasady bezpieczeństwa