Opis kierunku

Zarządzanie projektami jest szczególnie istotne w branży IT, gdzie z jednej strony występuje olbrzymia dynamika zmian technologii, potrzeb klientów i ekspansji na rynku, a z drugiej wypracowano wiele dobrych praktyk i standardów, jak choćby najpopularniejsze Scrum Master i PMBOK® Guide. Podczas studiów przygotujesz się do pełnienia roli kierownika projektów informatycznych oraz zdobędziesz umiejętności poszukiwane na rynku pracy.

Studia realizowane w formie niestacjonarnej (tradycyjnej), czyli w salach wykładowych w weekendy.
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

sposób realizacji tradycyjny nowy

Co zyskujesz?

  • Zdobędziesz kwalifikacje do kierowania projektami w branży IT.
  • Uzyskasz nieodpłatny dostęp do portalu wiedzy  Octigo, który zawiera m.in. próbne testy, w tym ponad 500 pytań z obszaru PMP, PgMP, Scrum, Six Sigma Green Belt, kilkaset artykułów oraz lekcji na temat zarządzania projektami. Celem portalu jest przedłużenie kontaktu z wiedzą również po zakończeniu studiów oraz ułatwienie przygotowywania do egzaminów końcowych i certyfikacji. 
  • Aż połowa czasu studiów to praktyczne zajęcia, takie jak gry szkoleniowe i warsztaty oraz udział w grach szkoleniowych, dzięki którym poznasz funkcjonowanie zespołu projektowego w symulowanych sytuacjach:
    • Massawa-PMI Award 2007, najlepszy warsztat interaktywny,
    • ISAGA 2014, komunikacja i współpraca w projekcie,
    • Scrum Droid-PMI Award 2014, zarządzanie zwinnym projektem,
    • Mayday Mayday-PMI Award 2009, zarządzanie ryzykiem w projektach,
    • Podróż dookoła świata – zarządzanie integralnością projektu.
       

Dla kogo?

  • Studia adresowane są przede wszystkim do kierowników projektów, członków zespołów projektowych oraz pracowników biur projektowych, jak i osób, które pragną zdobyć nowe kompetencje w interesującym obszarze biznesowym. 
  • Mile widziani są nie tylko pracownicy działów i firm IT od startupów do dużych korporacji, ale również ludzie, którzy zlecają prace zespołom informatyków (tzw. biznes czy product ownerzy).
     

Certyfikaty

  • Gruntowne przygotowanie do zdania egzaminów certyfikacyjnych w dwóch uzupełniających się standardach: PMP i Agile. W ramach zajęć weźmiesz udział w egzaminach próbnych na poziomie PMP, PMI-ACP oraz Scrum Master. 
  • Przygotowujemy do certyfikatu PMI Agile Certified Practitioner.

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Zdecydowałam się na studia podyplomowe, aby zwiększyć kompetencje zawodowe w zakresie zarządzania projektami. Wybierając uczelnię, zwracałam uwagę przede wszystkim na kadrę prowadzącą zajęcia. Renoma firmy Octigo, doświadczenie w pracy przy projektach, w prowadzeniu szkoleń, a także tworzeniu gier symulacyjnych, odnoszących sukcesy na świecie, przekonały mnie do studiów w WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito). Nie zawiodłam się: zajęcia są ciekawe, wymagają zaangażowania i jestem w stanie odnieść je do sytuacji, które faktycznie pojawiają się w mojej pracy.

Joanna Taciak

Absolwentka WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)

Po 8 latach pracy u jednego pracodawcy podjęłam niełatwą decyzję o przebranżowieniu się i idąc za ciosem, zdecydowałam się rozpocząć studia w WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito) na kierunku zarządzanie projektem informatycznym. Wybór studiów był dla mnie strzałem w dziesiątkę! Wykładowcami były osoby z ogromnym doświadczeniem na rynku usług IT, które jednocześnie miały niezwykłą łatwość w prowadzeniu zajęć warsztatowych, co bezpośrednio wpłynęło na szybsze i przyjemniejsze przyswajanie wiedzy.

Anna Karnafel

Absolwentka WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie projektem informatycznym na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 128
Liczba zjazdów: 8
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Paweł Gąsowski
Jerzy Łukomski
Bartłomiej Mazurkiewicz-Bylok
dr Marcin Żmigrodzki

Kierownik merytoryczny kierunku oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu "Zarządzanie Projektem Informatycznym", PgMP, PMP, zdobywca nagród PMI Award 2007, 2009, 2010, 2013, 2014 i PMI Poland 2010 Product Award, Microsoft .NET Initiative 2003, praktyk z ponad 10-letnim...

Paweł Gąsowski

Trener biznesu i coach. Koordynator i kierownik programów unijnych POKL. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu i Szkoły Coachingu MODERATOR. Członek Toastmasters Polska. Specjalizuje się w szkoleniach z zarządzania personelem, wystąpień publicznych i miękkich aspektów zarządzanie...

Jerzy Łukomski

Z branżą usług finansowych związany od 2003 roku, od 2009 bierze aktywny udział w optymalizacji oraz wdrażaniu architektury procesów dla dużego banku (współautor programu szkoleniowego na poziomie Green Belt). Zrealizował kilkadziesiąt projektów Six Sigma w różnych rolach: od...

Bartłomiej Mazurkiewicz-Bylok

Praktyk projektowania i doskonalenia rozwiązań oraz procesów dla polskich i międzynarodowych organizacji z sektora usługowego. Lider zespołu robotyzacji w banku. Zajmuje się analizą biznesową, doskonaleniem procesów oraz tworzeniem architektury korporacyjnej. Współautor materiałów...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

28.03 czynne do godz. 12:00. W dniach 29.03.2024-02.04.2024 biuro nieczynne.

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wroclaw.merito.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF