Opis kierunku

Zarządzanie projektami jest szczególnie istotne w branży IT, gdzie z jednej strony występuje olbrzymia dynamika zmian technologii, potrzeb klientów i ekspansji na rynku, a z drugiej wypracowano wiele dobrych praktyk i standardów, jak choćby najpopularniejsze Scrum Master i PMBOK® Guide. Podczas studiów przygotujesz się do pełnienia roli kierownika projektów informatycznych oraz zdobędziesz umiejętności poszukiwane na rynku pracy.

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz kwalifikacje do kierowania projektami w branży IT.
 • Uzyskasz nieodpłatny dostęp do portalu wiedzy  Octigo, który zawiera m.in. próbne testy, w tym ponad 500 pytań z obszaru PMP, PgMP, Scrum, Six Sigma Green Belt, kilkaset artykułów oraz lekcji na temat zarządzania projektami. Celem portalu jest przedłużenie kontaktu z wiedzą również po zakończeniu studiów oraz ułatwienie przygotowywania do egzaminów końcowych i certyfikacji. 
 • Aż połowa czasu studiów to praktyczne zajęcia, takie jak gry szkoleniowe i warsztaty oraz udział w grach szkoleniowych, dzięki którym poznasz funkcjonowanie zespołu projektowego w symulowanych sytuacjach:
  • Massawa-PMI Award 2007, najlepszy warsztat interaktywny,
  • ISAGA 2014, komunikacja i współpraca w projekcie,
  • Scrum Droid-PMI Award 2014, zarządzanie zwinnym projektem,
  • Mayday Mayday-PMI Award 2009, zarządzanie ryzykiem w projektach,
  • Podróż dookoła świata – zarządzanie integralnością projektu.
    

Certyfikaty

 • Gruntowne przygotowanie do zdania egzaminów certyfikacyjnych w dwóch uzupełniających się standardach: PMP i Agile. W ramach zajęć weźmiesz udział w egzaminach próbnych na poziomie PMP, PMI-ACP oraz Scrum Master. 
 • Przygotowujemy do certyfikatu PMI Agile Certified Practitioner.

Dla kogo?

 • Studia adresowane są przede wszystkim do kierowników projektów, członków zespołów projektowych oraz pracowników biur projektowych, jak i osób, które pragną zdobyć nowe kompetencje w interesującym obszarze biznesowym. 
 • Mile widziani są nie tylko pracownicy działów i firm IT od startupów do dużych korporacji, ale również ludzie, którzy zlecają prace zespołom informatyków (tzw. biznes czy product ownerzy).
   

Studia niestacjonarne (tradycyjne)

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym w murach uczelni podczas weekendowych zjazdów, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Zdecydowałam się na studia podyplomowe, aby zwiększyć kompetencje zawodowe w zakresie zarządzania projektami. Wybierając uczelnię, zwracałam uwagę przede wszystkim na kadrę prowadzącą zajęcia. Renoma firmy Octigo, doświadczenie w pracy przy projektach, w prowadzeniu szkoleń, a także tworzeniu gier symulacyjnych, odnoszących sukcesy na świecie, przekonały mnie do studiów w WSB. Nie zawiodłam się: zajęcia są ciekawe, wymagają zaangażowania i jestem w stanie odnieść je do sytuacji, które faktycznie pojawiają się w mojej pracy.

Joanna Taciak

Absolwentka kierunku zarządzanie projektem informatycznym

Po 8 latach pracy u jednego pracodawcy podjęłam niełatwą decyzję o przebranżowieniu się i idąc za ciosem, zdecydowałam się rozpocząć studia w WSB na kierunku zarządzanie projektem informatycznym. Wybór studiów był dla mnie strzałem w dziesiątkę! Wykładowcami były osoby z ogromnym doświadczeniem na rynku usług IT, które jednocześnie miały niezwykłą łatwość w prowadzeniu zajęć warsztatowych, co bezpośrednio wpłynęło na szybsze i przyjemniejsze przyswajanie wiedzy.

Anna Karnafel

Absolwentka kierunku zarządzanie projektem informatycznym

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 sierpnia
czesne już od
445 zł
415 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 sierpnia, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej!
Twoja zniżka wyniesie 900 zł:

 • 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie projektem informatycznym w WSB we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 128
Liczba zjazdów: 8
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Paweł Gąsowski
Jerzy Łukomski
Bartłomiej Mazurkiewicz-Bylok
dr Marcin Żmigrodzki

Kierownik merytoryczny kierunku oraz studiów podyplomowych WSB we Wrocławiu "Zarządzanie Projektem Informatycznym", PgMP, PMP, zdobywca nagród PMI Award 2007, 2009, 2010, 2013, 2014 i PMI Poland 2010 Product Award, Microsoft .NET Initiative 2003, praktyk z ponad 10-letnim doświadczeniem w...

Paweł Gąsowski

Trener biznesu i coach. Koordynator i kierownik programów unijnych POKL. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu i Szkoły Coachingu MODERATOR. Członek Toastmasters Polska. Specjalizuje się w szkoleniach z zarządzania personelem, wystąpień publicznych i miękkich aspektów zarządzanie...

Jerzy Łukomski

Z branżą usług finansowych związany od 2003 roku, od 2009 bierze aktywny udział w optymalizacji oraz wdrażaniu architektury procesów dla dużego banku (współautor programu szkoleniowego na poziomie Green Belt). Zrealizował kilkadziesiąt projektów Six Sigma w różnych rolach: od...

Bartłomiej Mazurkiewicz-Bylok

Praktyk projektowania i doskonalenia rozwiązań oraz procesów dla polskich i międzynarodowych organizacji z sektora usługowego. Lider zespołu robotyzacji w banku. Zajmuje się analizą biznesową, doskonaleniem procesów oraz tworzeniem architektury korporacyjnej. Współautor materiałów...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku.

bud. A, p.100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn: 09:00-16:00
 • wt: 08:00-14:00
 • śr: 09:00-16:00
 • cz-pt: 08:00-14:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF