Opis kierunku

Zarządzanie projektami jest szczególnie istotne w branży IT, gdzie z jednej strony występuje olbrzymia dynamika zmian technologii, potrzeb klientów i ekspansji na rynku, a z drugiej wypracowano wiele dobrych praktyk i standardów, jak choćby najpopularniejsze Scrum Master i PMBOK® Guide. Osoby kierujące projektami informatycznymi są coraz bardziej poszukiwane na rynku pracy.

Certyfikaty

 • Studia nie tylko zapewniają transfer wiedzy, ale i umiejętności jej wykorzystania w praktyce dzięki włączeniu do programu wielu gier symulacyjnych i warsztatów, jak i gruntowne przygotowanie do zdania egzaminów certyfikacyjnych w dwóch uzupełniających się standardach: PMP i Agile. W ramach zajęć weźmiesz udział w egzaminach próbnych na poziomie PMP, PMI-ACP oraz Scrum Master. 
 • Przygotowujemy do certyfikatu PMI Agile Certified Practitioner.

Co zyskujesz?

 • Studia kończą się zdobyciem kwalifikacji do kierowania projektami w branży IT.
 • Uzyskają nieodpłatny dostęp do portalu wiedzy  Octigo, który zawiera m.in. próbne testy, w tym ponad 500 pytań z obszaru PMP, PgMP, Scrum, Six Sigma Green Belt, kilkaset artykułów oraz lekcji na temat zarządzania projektami. Celem portalu jest przedłużenie kontaktu z wiedzą również po zakończeniu studiów oraz ułatwienie przygotowywania się do egzaminów końcowych i certyfikacji. 
 • Aż połowa czasu studiów to praktyczne zajęcia, takie jak gry szkoleniowe i warsztaty oraz udział w grach szkoleniowych, umożliwiających praktyczne poznanie funkcjonowania zespołu projektowego w symulowanych sytuacjach:
  • Massawa – PMI Award 2007, najlepszy warsztat interaktywny – ISAGA 2014, komunikacja i współpraca w projekcie.
  • Scrum Droid – PMI Award 2014, zarządzanie zwinnym projektem.
  • Mayday Mayday – PMI Award 2009, zarządzanie ryzykiem w projektach.
  • Podróż dookoła świata – zarządzanie integralnością projektu.
    

Dla kogo?

 • Studia adresowane są przede wszystkim do kierowników projektów, członków zespołów projektowych oraz pracowników biur projektowych, jak i osób, które pragną zdobyć nowe kompetencje w interesującym obszarze biznesowym. 
 • Mile widziani są nie tylko pracownicy działów i firm IT od startupów do dużych korporacji, ale również ludzie, którzy zlecają prace zespołom informatyków (tzw. biznes czy product ownerzy).
   

Zdecydowałam się na studia podyplomowe, aby zwiększyć kompetencje zawodowe w zakresie zarządzania projektami. Wybierając uczelnię, zwracałam uwagę przede wszystkim na kadrę prowadzącą zajęcia. Renoma firmy Octigo, doświadczenie w pracy przy projektach, w prowadzeniu szkoleń, a także tworzeniu gier symulacyjnych, odnoszących sukcesy na świecie, przekonały mnie do studiów w WSB. Nie zawiodłam się: zajęcia są ciekawe, wymagają zaangażowania i jestem w stanie odnieść je do sytuacji, które faktycznie pojawiają się w mojej pracy.

Joanna Taciak

Słuchaczka kierunku Zarządzanie projektem informatycznym

Po 8 latach pracy u jednego pracodawcy podjęłam niełatwą decyzję o przebranżowieniu się i idąc za ciosem, zdecydowałam się rozpocząć studia w WSB na kierunku Zarządzanie projektem informatycznym. Wybór studiów był dla mnie strzałem w dziesiątkę! Wykładowcami były osoby z ogromnym doświadczeniem na rynku usług IT, które jednocześnie miały niezwykłą łatwość w prowadzeniu zajęć warsztatowych, co bezpośrednio wpłynęło na szybsze i przyjemniejsze przyswajanie wiedzy.

Anna Karnafel

Absolwentka kierunku Zarządzanie projektem informatycznym

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 12 sierpnia
studia
700 zł
taniej

Zapisując się do 12 sierpnia zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł dzięki zniżce w czesnym
 • 400 zł dzięki promocji we wpisowym.

Jeśli jesteś absolwentem WSB zyskujesz więcej, aż 1200 zł:

 • 800 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.
   

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie projektem informatycznym w WSB we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 128
Liczba zjazdów: 8
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Marcin Żmigrodzki
Paweł Gąsowski
Jerzy Łukomski
Bartłomiej Mazurkiewicz-Bylok
dr Marcin Żmigrodzki

Kierownik merytoryczny kierunku oraz studiów podyplomowych WSB we Wrocławiu "Zarządzanie Projektem Informatycznym", PgMP, PMP, zdobywca nagród PMI Award 2007, 2009, 2010, 2013, 2014 i PMI Poland 2010 Product Award, Microsoft .NET Initiative 2003, praktyk z ponad 10-letnim doświadczeniem w...

Paweł Gąsowski

Trener biznesu i coach. Koordynator i kierownik programów unijnych POKL. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu i Szkoły Coachingu MODERATOR. Członek Toastmasters Polska. Specjalizuje się w szkoleniach z zarządzania personelem, wystąpień publicznych i miękkich aspektów zarządzanie...

Jerzy Łukomski

Z branżą usług finansowych związany od 2003 roku, od 2009 bierze aktywny udział w optymalizacji oraz wdrażaniu architektury procesów dla dużego banku (współautor programu szkoleniowego na poziomie Green Belt). Zrealizował kilkadziesiąt projektów Six Sigma w różnych rolach: od...

Bartłomiej Mazurkiewicz-Bylok

Praktyk projektowania i doskonalenia rozwiązań oraz procesów dla polskich i międzynarodowych organizacji z sektora usługowego. Lider zespołu robotyzacji w banku. Zajmuje się analizą biznesową, doskonaleniem procesów oraz tworzeniem architektury korporacyjnej. Współautor materiałów...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

15.08.2020r. Biuro rekrutacji będzie nieczynne

bud. A, p.101
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-14:00
 • wt: 09:00-16:00
 • śr: 08:00-14:00
 • cz: 09:00-16:00
 • pt: 08:00-14:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF