Opis kierunku

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę na temat efektywnego zastosowania prawa zamówień publicznych tak, aby zamawiający wydał swoje pieniądze celowo i oszczędnie, a wykonawca nauczył się sięgać po zamówienia publiczne, stając się skuteczniejszym na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Nauczysz się również praktycznego i skutecznego rozwiązywania problemów wykonawcy i zamawiającego. 

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz szeroką wiedzę – nie tylko z zakresu zamówień publicznych, ale także prawa cywilnego, administracyjnego, handlowego i gospodarczego. 
 • Niemal wszystkie wykłady i ćwiczenia prowadzone są przez członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, dzięki czemu w sposób praktyczny opanujesz zasady prawa zamówień publicznych nie tylko dla zamawiających, ale i dla wykonawcy. 
 • Będziesz mógł samodzielnie wykonywać czynności związane ze stosowaniem prawa zamówień publicznych u wykonawcy i zamawiającego.
 • WSB we Wrocławiu – jako jedyna uczelnia w Polsce – zapewnia Ci dostęp online do profesjonalnej bazy orzeczeń w wyszukiwarce SzuKIO.pl przez cały okres trwania studiów. Wiedza zawarta w ponad 20 tysiącach wyroków pozwoli poznać praktyczne przykłady naruszeń wraz z uzasadnieniem obu stron sporu, co istotnie przyspieszy proces uczenia się. Narzędzie to z powodzeniem stosowane jest przez praktyków zamówień publicznych instytucji realizujących przetargi, firm wykonawczych i doradczych.
 • Doświadczeni inżynierowie wyjaśnią w sposób przystępny zarówno dla osób z wykształceniem budowlanym, jak i mających inne specjalności nowe aspekty przygotowywanego przez rząd kodeksu urbanistyczno-budowlanego zastępującego prawo budowlane. 
 • Dowiesz się, jak praktycznie wykorzystywać nowe zapisy prawa w zakresie robót budowlanych w zamówieniach publicznych i jakie konsekwencje są np. związane z powrotem zawodu urbanisty. 
 • W ramach czesnego udostępnimy Ci aplikację przygotowaną zgodnie z wytycznymi Urzędu Zamówień Publicznych, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Cyfryzacji, abyś na własnym przykładzie mógł sprawdzić, jak działa portal e-usług, z którego będą musieli korzystać wszyscy zamawiający i wykonawcy. Jest to rozwiązanie niestosowane na jakimkolwiek innym kierunku zamówień publicznych w Polsce.  
 • Na warsztatach będziesz ćwiczył, jak samodzielnie napisać specyfikację istotnych warunków zamówienia, protokół z postępowania czy jak praktycznie wykorzystać elektroniczne wspomaganie udzielania zamówień publicznych.
 • Będziesz miała możliwość członkostwa w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Konsultantów Zamówień Publicznych, po spełnieniu poniższych warunków:
  • Złożenie deklaracji przystąpienia do stowarzyszenia – deklarację można uzyskać, składając prośbę o nią na adres: biuro@oskzp.pl lub jwysocki@oskzp.pl
  • Udokumentowanie min. 2-letniej praktyki w obszarze zamówień publicznych
  • Ukończenie studiów podyplomowych zamówienia publiczne w WSB we Wrocławiu lub zamiennie: udział w min. dwóch szkoleniach prowadzonych przez członków OSKZP. W razie wątpliwości co do członkostwa w OSKZP wykładowcy informację można otrzymać od kierownika merytorycznego studiów – Jerzego Wysockiego (jwysocki@oskzp.pl)
  • Rozmowa kwalifikacyjna z zarządem OSKZP.
    

Dla kogo?

 • Studia skierowane są nie tylko do pracowników komórek, biur zamówień publicznych, ale i osób merytorycznie odpowiedzialnych za opis przedmiotu zamówienia i warunków udziału w postepowaniu. 
 • Uczestnikami zajęć mogą być także pracownicy-wykonawcy, którzy odpowiadają za przygotowanie oferty lub sami wykonawcy zainteresowani korzystaniem ze środków publicznych. 
 • Zamówienie publiczne to propozycja studiów dla osób, które nigdy nie brały udziału w procedurach zamówień publicznych, a chcą uzyskać nowe umiejętności umożliwiające zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy.
   

Studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne w salach wykładowych.

W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami w murach uczelni. W przypadku decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, zajęcia dydaktyczne będą prowadzone zdalnie.

Wybrałam kierunek zamówienia publiczne, ponieważ zostały one wpisane w mój zakres obowiązków służbowych. Przeglądając oferty kilku uczelni, wybrałam właśnie WSB, ponieważ wiedziałam, że jest to uczelnia dla ludzi w każdym wieku, a wykładowcy są kompetentnymi, rzeczowymi fachowcami. Z przyjemnością przyjeżdżam na każde zajęcia, mimo że ich tematyka bywa dla mnie bardzo trudna. Na pewno będę polecała tę uczelnię moim znajomym i współpracownikom.

Ewa Szydło

Absolwentka kierunku zamówienia publiczne

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!

do 30 września
studia
700 zł
taniej

Zapisując się do 30 września, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej!
Twoja zniżka wyniesie 900 zł:

 • 500 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku zamówienia publiczne w WSB we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 188
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Jerzy Wysocki
Magdalena Michałowska
Elżbieta Sobczuk
Jacek Jerka
Iwona Ziarniak
Piotr Pieprzyca
Jerzy Wysocki

Wieloletni członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych obecnie jest przewodniczącym komisji rewizyjnej OSKZP. W ramach projektu KIGNET - izbowy system wsparcia konkurencyjności polskich przedsiębiorców uzyskał certyfikat eksperta ds. zamówień...

Magdalena Michałowska

Członek Grupy Ekspertów Zainteresowanych Stron ds. Zamówień Publicznych przy Komisji Europejskiej. Doradca z zakresu zamówień publicznych, Ekspert ds. elektronizacji procedur o udzielenie zamówienia publicznego. Zajmuje się  zamówieniami współfinansowanymi ze środków unijnych....

Elżbieta Sobczuk

Redaktor Naczelna miesięcznika Przetargi Publiczne.pl, Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, W ramach projektu KIGNET - izbowy system wsparcia konkurencyjności polskich przedsiębiorców uzyskała certyfikat eksperta ds. zamówień publicznych w...

Jacek Jerka

Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, Członek Rady Zamówień Publicznych przy Prezesie UZP, były Zastępca Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, były pracownik Departamentu Prawnego UZP, uczestnik prac komisji sejmowych rozpatrujących projekty...

Iwona Ziarniak

Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień. Od 1998 r. zajmuje się problematyką zamówień publicznych; posiada bogate doświadczenie w zakresie  udzielania i ubiegania się o  złożone zamówienia informatyczne; specjalistka w zakresie kontroli prawidłowości...

Piotr Pieprzyca

Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, doktorant na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego. Arbiter na liście arbitrów rozpatrujących...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, p.100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 09:00-16:00
 • cz-pt: 08:00-15:30
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF