Opis kierunku

Rzeczoznawcy majątkowi są bardzo poszukiwanymi specjalistami, których pomoc w transakcjach mających za przedmiot nieruchomości jest nieodzowna. Rynek nieruchomości bez rzeczoznawcy nie może prawidłowo funkcjonować. Z ich pomocy korzystają banki, sądy, gminy, Skarb Państwa i, przede wszystkim, inwestorzy kupujący nieruchomości oraz spółki, do których nieruchomości są wnoszone jako aporty. Kilka lat temu pojawiło się nowe pole działania rzeczoznawców – wycena nieruchomości w procesie przekształcania użytkowania wieczystego we własność.

 

Studia są pierwszym wymaganym prawem krokiem do zdobycia uprawnień rzeczoznawcy majątkowego z zakresu szacowania nieruchomości. Po ich ukończeniu będziesz mógł podjąć praktykę, i następnie przystąpić do państwowego egzaminu.

 

Studia realizowane w formie niestacjonarnej (hybrydowej).

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym po cześci w salach wykładowych, a po części w formie online na platformie MS Teams, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

sposób realizacji hybrydowy hybryda nowy

Co zyskujesz?

  • Poznasz najnowsze uregulowania prawne, zagadnienia ekonomiczno-finansowe, wybrane elementy budownictwa i kosztorysowania oraz szacowania nieruchomości. 
  • Nauczysz się sporządzać operaty szacunkowe niezbędne do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego. 
  • Ukończenie studiów otworzy przed Tobą drogę do zdobycia zawodu rzeczoznawcy majątkowego z zakresu szacowania nieruchomościami. 
     

Dla kogo?

  • Studia skierowane są do pracowników biur rzeczoznawców majątkowych, banków, i innych instytucji finansowych, biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i biur zarządców nieruchomości oraz, przede wszystkim, osób pragnących w przyszłości samodzielnie wykonywać te zawody.
  • Te studia podyplomowe adresowane są przede wszystkim do osób posiadających wykształcenie politechniczne, ekonomiczne lub prawnicze. Osoby, które ukończyły inne kierunki studiów mogą z powodzeniem studiować na tym kierunku, ponieważ program zajęć jest tak skonstruowany, aby każdy mógł zdobyć konieczną dla zawodu rzeczoznawcy wiedzę i umiejętności.

Dokument ukończenia studiów

Jako absolwent naszej uczelni otrzymasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z przepisami, jakie zostały określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Bezpłatne szkolenia biznesowe

Uczestnikom naszych studiów podyplomowych i naszym absolwentom dajemy możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 4 bezpłatnych szkoleniach biznesowych (tematyka szkoleń podawana jest w II semestrze).

 

Udział w szkoleniach potwierdzany jest certyfikatami, które wydawane są wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych. Szkolenia realizowane są zazwyczaj w wybrany weekend majowy.

 

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zasady rekrutacji

Pamiętaj, że studia podyplomowe możesz zacząć, jeśli masz wykształcenie wyższe (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Oznacza to, że nie musisz posiadać dyplomu magistra i już po studiach I stopnia możesz zacząć studia podyplomowe. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz konieczność złożenia kompletu dokumentów i spełnienia wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

Pierwszym krokiem do zapisów na studia jest wypełnienie internetowego formularza rekrutacyjnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną zasada rekrutacji, na której krok po kroku przeprowadzimy Cię przez formularz rekrutacyjny. Na stronie znajdziesz też regulaminy oraz wzory dokumentów do druku.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI REKRUTACJI

 

Zastrzegamy sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń.

Jako absolwentka planowania przestrzennego długo zastanawiałam się nad specjalizacją, w której chcę się realizować, równie długo myślałam nad wyborem odpowiedniej uczelni. Nie zawiodłam się, uczelnia w pełni sprostała moim oczekiwaniom, zajęcia były prowadzone w sposób interesujący, otaczałam się tutaj ludźmi o różnych zawodach, zainteresowaniach, motywacjach do studiowania tego kierunku. To była bardzo inspirująca przestrzeń do nauki.

Magdalena Sacała

Absolwentka WSB (obecnie Uniwersytet WSB Merito)

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku wycena nieruchomości na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 290
Liczba zjazdów: 18
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

WSB Wrocław, wykładowca, stojący mężczyzna w garniturze.
dr inż. Edward Sawiłow
Marcin Kląskała
r.pr. dr Tomasz Gaweł

Radca prawny. Od 2007 adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito), w latach 2007-2010 dziekan Zamiejscowego Wydziału Ekonomicznego w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej (obecnie Uniwersytet WSB Merito), wcześniej adiunkt na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu...

dr inż. Edward Sawiłow

Rzeczoznawca majątkowy, matematyk, geodeta uprawniony, pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Doświadczony praktyk, znawca wrocławskiego i krajowego rynku nieruchomości, znakomity dydaktyk.

Marcin Kląskała

Sędzia sądu rejonowego, były radca prawny i doświadczony pośrednik w obrocie nieruchomościami; znawca wrocławskiego i krajowego rynku nieruchomości.

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, pok. 100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wroclaw.merito.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00 - 16:00
Pobierz stronę do PDF