Opis kierunku

Celem studiów jest wykształcenie testerów oraz osób odpowiedzialnych za automatyzację procesów związanych z rozwojem oprogramowania, np. testowaniem oraz integracją dla aplikacji mobilnych oraz serwerowych. W czasie kursu  nauczysz się m.in.: programować w języku Python, poznasz Selenium Webdriver, SQL-a, Jenkinsa i Docker-a, Jira oraz TestFLOW i platformy w chmurze. Poznasz pracę testera na przykładzie przykładowego projektu aplikacji mobilnej i webowej. Nauczysz się współpracować w zwinnych zespołach developerskich (Agile) stosujących Scrum/Kanban.

Certyfikaty

 • Po ukończeniu studiów otrzymasz nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia Tester oprogramowania. 
 • Będziesz mieć możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu testerskiego ISTQB Foundation Level w ramach egzaminu organizowanego przez WSB we Wrocławiu, we współpracy z testerzy.pl, za dodatkową (niższą niż standardowa) opłatą.

Co zyskujesz?

 • Program kierunku jest zorientowany na umiejętności praktyczne, w czasie każdych zajęć przynajmniej połowa czasu będzie poświęcana rozwijaniu umiejętności programistycznych. 
 • Część zajęć będzie poświęcona programowaniu w języku Python. Dzięki zdobytej wiedzy i praktyce i będziesz mieć realny wpływ na poprawę jakości oprogramowania oraz zmniejszenie czasu jego wytwarzania. 

Dla kogo?

 • Studia adresowane są do osób planujących rozwijanie swojej kariery w branży IT. 
 • Pomocna będzie podstawowa znajomość programowania w dowolnym języku programowania. Polecamy na początek Ruby, Python albo Golang. 
   

Studia podyplomowe na kierunku Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych dają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z pogranicza IT i biznesu. Zajęcia prowadzą eksperci, którzy dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu ilustrują teorię ciekawymi przykładami. Poziom zajęć dostosowany 
jest do grupy, więc nawet laik jest w stanie przyswoić materiał. Polecam kierunek wszystkim, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z IT!

Katarzyna Kasprzak

Słuchaczka kierunku Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, wypełnij formularz rejestracyjny i zgłoś się na studia już dziś.

do 30 września
550 zł
taniej

Zapisując się do 30 września, zyskujesz 550 zł:

 • 300 zł dzięki zniżce w czesnym
 • 250 zł dzięki promocji we wpisowym

Jeśli jesteś absolwentem WSB studiujesz 900 zł taniej, zyskujesz:

 • 500 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.
   

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych w WSB we Wrocławiu.

 • 85% w formie ćwiczeń realizowanych w pracowni komputerowej.
 • 15% w formie wykładu
   
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2

Wykładowcy

mgr inż. Adam Przybyła
Łukasz Złocki
dr inż. Tatsiana Viarbitskaya

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Kierowała zespołem Test i SW Architektów w dziale SmartRadio Nokia. Autor i prelegent artykułów dotyczących cyfrowego przetwarzaniu sygnałów również na międzynarodowych konferencjach.

mgr inż. Wojciech Barczyński

Wykładowca SAP w WSB we Wrocławiu, Inicjator SAP next-gen Labs.Leader teamu deweloperskiego w SMACC, wiodącym startup FinTech w Niemczech. SMACC z pomocą sztucznej inteligencji automatyzuje procesy księgowe dla małych i średnich firm. Wcześniej jako system inżynier w LykeHQ, 1 z 10...

mgr inż. Adam Przybyła

Linux System Engineer w jednej z wrocławskich korporacji, zajmujący się rozwojem narzędzi wspomagających procesy budowy aplikacji oraz adaptacją dystrybucji Linuxa pod wymagania aplikacji i docelowej platformy. Prowadzi szkolenia na temat testowania, Pythona czy Openstacka. 

mgr inż. Karol Kolański

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od początku kariery pracownik centrów badawczo-rozwojowych. Zawodowo związany z projektowaniem oraz programowaniem systemów wbudowanych. Posiada doświadczenie w pracy jako inżynier testów (embedded, web...

Grzegorz Mazur

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (Nowoczesne technologie Webowe i Mobilne) oraz  studiów podyplomowych (Android i iOS) na Politechnice Wrocławskiej. Pracował w międzynarodowej firmie budującej oprogramowanie w branży...

mgr inż. Jarosław Grząślewicz

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Obecnie inżynier programista ( konsultant techniczny ABAP )  w międzynarodowej firmie konsultingowej. W przeszłości także prowadzący zajęcia dla studentów  z matematyki oraz informatyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki...

Łukasz Złocki

Absolwent informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Od kilkunastu lat pracuje w branży IT i od początku swojej kariery jest związany z projektowaniem i rozwojem zaawansowanych aplikacji internetowych. W trakcie swojej kariery pracował jako programista, tester i kierownik testów zdobywając w...

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Pobierz stronę do PDF