Opis kierunku

Nauczysz się wspomagać biznes w czasie rzeczywistym dzięki SAP S/4 HANA, inteligentnemu pakietowi ERP stworzonemu z myślą o przetwarzaniu in-memory. SAP S/4 HANA to podstawa cyfrowa, która łączy przedsiębiorstwo z klientami, sieciami biznesowymi, Internetem Rzeczy, Big Data i nie tylko. Jeśli chcesz wykorzystać swoje atuty, naucz się kontrolować i zarządzać przedsiębiorstwem w czasie rzeczywistym dzięki SAP S/4 HANA i wykorzystaj możliwości, jakie daje technologia IT na świetnie rozwijającym się rynku pracy w Polsce. Studia są nowością w naszym kraju. Celem studiów jest profesjonalne przygotowanie Cię do praktycznego wykorzystania systemu SAP S/4 HANA jako narzędzia pracy na stanowiskach użytkownika kluczowego odpowiedzialnego za SAP czy konsultanta wspierającego system SAP w firmie. Atutem będzie posiadanie wiedzy z zakresu procesów biznesowych dostępnych w systemie SAP R3 ECC.

Co zyskujesz?

 • Masz możliwość wyboru pomiędzy studiami online a formą niestacjonarną. Zajęcia można realizować w formie niestacjonarnej (w sali wykładowej) jak i w formie zdalnej z wykorzystaniem systemów wideokonferencji z dowolnego miejsca nie świecie. Sam wybierasz, która forma studiowania będzie dla Ciebie korzystniejsza w danym czasie. 
 • Zdobędziesz wiedzę biznesową oraz techniczną i umiejętności z zakresu funkcjonowania poszczególnych modułów funkcjonalnych systemu SAP S/4 HANA, które zostały zmodyfikowane w stosunku do poprzedniej wersji systemu (SAP R/3 ECC 6.0). 
 • Otrzymasz indywidualne konto do systemu SAP S/4 HANA z możliwością logowania 24 h na dobę, abyś mógł szkolić się i uczyć także w domu. Logowanie będzie możliwe poprzez zainstalowanie programu SAPlogon lub przez SAP FIORI. 
 • SAP to światowy lider wśród dostawców rozwiązań biznesowych dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i gałęzi gospodarki. Oferuje najbogatszy na rynku zakres funkcjonalności wspierających firmę w podejmowaniu decyzji zarządczych. Znajomość tego systemu daje szanse rozwoju zawodowego dzięki możliwości podjęcia pracy jako m.in. specjalista z obszarów logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowań dostaw zewnętrznych, dystrybucji  i sprzedaży, kontrola i zapewnienie jakości, produkcja, finanse, kontroling finansowy, konsultant wdrożeniowy, architekt procesów businessowych i wiele innych.
 • Zajęcia realizowane są na najnowszej platformie informatycznej firmy SAP w formie laboratoriów komputerowych prowadzonych przez doświadczonych konsultantów i doradców biznesowych.
 • Główny nacisk kładziemy na to, abyś dzięki zajęciom zdobył techniczną i praktyczną wiedzę na temat procesów biznesowych dostępnych w produkcie SAP S/4 HANA będącym rozwinięciem dotychczasowego systemu SAP R3 ECC.
 • Otrzymasz dostęp do książek z wydawnictwa SAP PRESS (ponad 80 pozycji w bibliotece WSB we Wrocławiu).

Certyfikat

Po ukończeniu studiów otrzymasz nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia SAP S/4 HANA wydany przez WSB we Wrocławiu we współpracy z SAP UA oraz SAP Next - Gen.

Dla kogo?

 • Osoby, które chcą pogłębić wiedzę związaną z systemem SAP.
 • Osoby zajmujące się realizacją procesów biznesowych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem zintegrowanych systemów informatycznych.
 • Pracownicy firm wdrażających lub rozwijających system SAP, jak i osoby planujące rozwój kariery w środowisku IT w kierunku SAP S/4 HANA.
 • Osoby, które chcą rozpocząć karierę zawodową z systemem SAP ECC 6.O i SAP S/4 HANA.
 • Kadra kierownicza, w tym kierownicy modułowi, kierownicy projektów, kierownicy funkcyjni oraz menedżerowie firm i organizacji, w tym administracji publicznej, które planują wdrożenie lub już korzystają z systemu informatycznego klasy ERP.
 • Osoby, które wykorzystują lub będą wykorzystywać w swojej pracy system SAP S/4 HANA.
   

SAP Next-gen

W styczniu 2018 roku WSB we Wrocław jako pierwsza uczelnia wyższa w Polsce dołącza do programu SAP Next-Gen. SAP Next-Gen jest platformą dla ekosystemu SAP (firm i partnerów) wokół uczelni wyższych dla wspólnych projektów innowacyjnych studenckich i naukowych. Łączymy trzy elementy: wiedzę praktyczną, pomysłowość i energię środowiska akademickiego WSB oraz technologię i doświadczenia SAP, aby budować innowacyjne rozwiązania na przyszłość i podejść do obecnych problemów w zupełnie nowy sposób. W ramach SAP Next-Gen studenci WSB będą mieli dostęp do oprogramowania SAP, nie tylko SAP HANA czy SAP Cloud, oraz również SAP Leonardo, pozwalającej kreować innowacyjne z użyciem:  Internetu Rzeczy, Sztucznej Inteligencji i Uczenia Maszynowego, Predykcji, Big Data, oraz Blockchain.

Wymagania

Studia skierowane są do osób, które ukończyły studia podyplomowe na kierunku zintegrowane systemy informatyczne SAP ERP lub posiadają dobrą znajomość systemu SAP ERP na poziomie modułowym.

SAP to ciągle światowy lider wśród dostawców rozwiązań biznesowych ERP dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i gałęzi gospodarki, który nie zwalnia tempa. Będąc od ponad 30 lat liderem na płaszczyźnie systemów ERP, SAP rozszerza swoje portfolio o system S/4 HANA zbudowany na szkielecie nowoczesnej wyjątkowo szybkiej bazy danych, promuje nowoczesny interface Fiori i umożliwia łatwe łączenie systemu z nowoczesnymi narzędziami wspierania m.in. sprzedaży, planowania. Studia na kierunku: SAP S/4 HANA - nowoczesny system ERP w WSB we Wrocławiu pozwalają posiąść wiedzę z zakresu SAP S/4 HANA i przemodelować swoją karierę w dynamicznie rozwijającym się obszarze IT. 

Bartosz Szubzda

Wykładowca kierunku | Konsultant wdrożeniowy SAP modułów logistycznych z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych projektach wdrożeniowych i serwisowych.

Na polskim rynku pracy w branży IT widoczny jest ciągły deficyt specjalistów ds. wspierania i wdrażania systemów ERP. Dobra znajomość systemu SAP S/4 to niepodważalny atut, który odpowiednio wykorzystany, stwarza bardzo dużą przewagę na rynku pracy. Wśród pracodawców oferujących stanowiska konsultantów, programistów czy specjalistów z różnych modułów funkcyjnych systemu SAP znajdują się zarówno uznane firmy polskie, jak i międzynarodowe, dla których największym problemem jest znalezienie pracownika o odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu i znajomości realiów branży.

Sebastian Sobczyk

Kierownik merytoryczny kierunku | Konsultant wdrożeniowy SAP modułów logistycznych

Słyszałem sporo dobrego na temat kierunku SAP ERP S/4 HANA w WSB od moich kolegów, którzy już od lat mają styczność z systemami SAP. W związku z tym, że wcześniej uczyłem się już modułu sprzedażowego w Stanach Zjednoczonych, postanowiłem poświęcić swój czas na rozwój w świecie IT. Wybrany kierunek  pozwala odnaleźć się w branży systemów ERP, jak również zdobyć bardzo cenną wiedzę na temat najnowszych rozwiązań S/4, gdzie nie łatwo znaleźć tak dobrze przygotowany pakiet dla uczestników. Studia prowadzone są w bardzo dobry, profesjonalny i praktyczny sposób. Uczą znajomości aż 10 różnych modułów, jak również pozwalają mieć kontakt z osobami, które już dłużej pracują w tej dziedzinie. Zdecydowanie poleciłbym ten kierunek moim znajomym.

Aleksander Szlachcic

Absolwent kierunku SAP S/4 HANA – nowoczesny system ERP

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!

do 31 lipca
studia
700 zł
taniej

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej!
Twoja zniżka wyniesie 900 zł:

 • 500 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku SAP S/4 HANA - nowoczesny system ERP w WSB we Wrocławiu (IV edycja).

 • 85% w formie ćwiczeń - będziesz wykonywał zadania i ćwiczenia w pracowni komputerowej na najnowszej wersji systemu SAP S/4 HANA oraz SAP Fiori
 • 15% w formie wykładu...
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 192
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Witalij
Barczyński
WSB Wrocław. Mężczyzna w niebieskiej koszuli siedzący przy laptopie.
Mariusz Bubeła
Kamil Krasiński
Krzysztof Szczepaniec
mgr inż. Witalij Rudnicki

Architekt w globalnym zespole Developer Relations w firmie SAP. W centrum zainteresowań: rozwiązania Big Data i Fast Data, analityka oraz Internet Rzeczy. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant technologiczny najpierw w Polsce, potem w USA w...

mgr inż. Bartosz Szubzda

Pracownik międzynarodowej firmy konsultingowej. Kierownik zespołu konsultantów z obszaru SCM. Ekspert SAP w dziedzinie modułów funkcjonalnych: QM, MM, LE, PP z naciskiem na QM. Silne umiejętności w dziedzinach: WM / LE. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle...

Bartłomiej Socha

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Konsultant wdrożeniowy modułów logistycznych SAP, ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz...

mgr inż. Paweł Woźniak

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Konsultant SAP w modułach: MM / WM / QM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów logistycznych w wiodących zakładach przemysłu chemicznego w Polsce. Doradca w zakresie wykorzystywania...

Wojciech Kowalski

Niezależny konsultant ds. systemu SAP S/4 HANA oraz ECC w obszarze Finansów, Controllingu oraz Systemu Projektowego (PS). Ponad 15 lat doświadczenia w realizacji Projektów  SAP w powyższych obszarach  w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Specjalizacja w sektorach: Manufacturing,...

mgr inż. Wojciech Barczyński

Dyrektor Infrastruktury w Codility, programista i system inżynier. W Codility buduję wiodącą platformą dla zdalnego zatrudniania, która pomaga obiektywnie ocenić kandydatów na podstawie ich umiejętności. Wcześniej Head of Engineering w dwóch siostrzanych startupów Machine Learning...

mgr inż. Bartłomiej Trojan

Absolwent Politechniki Wrocławskiej z zakresu Inżynierii górniczej i warszawskiej SGH o specjalizacji Zarządzanie projektami. Obecnie pracuje dla globalnej firmy z sektora FMCG w obszarze integracji systemów ERP i MES dla wszystkich zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym...

mgr inż. Sebastian Sobczyk

Menedżer kierunku studiów informatyka w WSB we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener systemu SAP ERP oraz SAP S/4 HANA. Konsultant wdrożeń i wsparcia rozwiązań...

mgr inż. Kinga Moska

Absolwentka studiów Informatyka w biznesie, o specjalności Menadżer systemów informatycznych na Wydziale Finansów, Informatyki i Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Konsultant SAP Business Warehouse(BW), Business Objects(BO) i Business Planning and Consolidation(BPC),...

Mariusz Bubeła

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Konsultant wdrożeniowy i serwisowy modułów logistycznych SAP. Ekspert biznesowy w zakresie walidacji systemów zinformatyzowanych oraz zarządzania projektami. Brał udział w wielu wdrożeniach SAP na polskim rynku oraz w projektach międzynarodowych. W...

Paweł Kiesz

Absolwent Informatyki i Ekonometrii na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Konsultant  wdrożeń i wsparcia  rozwiązań informatycznych w firmach w zakresie modułów SAP BI, HCM. Administracja systemami SAP BI, BW, HCM (PA, PY, TM, OM). Zarządzanie uprawnieniami, wymiana elektroniczna...

Kamil Krasiński

Konsultant SAP w obszarach Sales and Distribution i Materials Management, łączący wiedzę funkcjonalną w procesach logistycznych i techniczną programowania ABAP. Przez ponad 10 lat współpracował z międzynarodowymi organizacjami na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii, uczestnicząc w...

mgr inż. Krzysztof Szczepaniec

Absolwent Politechniki Opolskiej i Politechniki Śląskiej. Konsultant SAP w modułach: PM / PP w obszarze funkcjonalnym, technicznym oraz na płaszczyźnie procesów w zakładach przemysłowych w Europie. Doświadczenie zawodowe obejmuje ponad 10 lat pracy w branży produkcyjnej, od specjalisty...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, p.100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF