Katarzyna Rybczyńska

Kierownik merytoryczny kierunku, mgr psychologii, specjalista ds. komunikacji i PR. Wieloletni wykładowca z obszaru psychologii, komunikacji, radzenia sobie ze stresem, kreatywności i autoprezentacji. Od 2008 roku organizator i realizator zajęć dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Bankowej w Opolu (obecnie Uniwersytet WSB Merito). Posiada doświadczenie w budowaniu ścieżek kariery zawodowej i w kontaktach z przedstawicielami biznesu (dobór personelu, organizacja szkoleń). Pomysłodawca i realizator projektów prowadzonych wspólnie z przedsiębiorcami i jednostkami samorządu terytorialnego (m.in.: G.P.S., ROWER, MOZAIKA). 

Marek Lecko

Trener, doradca, coach z 20-letnim doświadczeniem menedżerskim w jednostkach prywatnych i publicznych. Stosuje wyjątkowe podejście do treningu, polegające na wykorzystywaniu w swoich programach szkoleniowych elementów analizy transakcyjnej oraz zwracaniu szczególnej uwagi na techniki zwiększające zasoby osobistego rozwoju. Głównymi obszarami zainteresowania są efektywne procesy komunikacyjne, wywieranie wpływu, autoprezentacja i … przewidywanie przyszłości – kierując się maksymą Petera Druckera – „jeżeli nie możesz przewidzieć przyszłości, spróbuj ją wykreować”. Współautor i prowadzący projekty szkoleniowe dla jednostek administracji państwowej, samorządów, podmiotów sektora prywatnego (MŚP) oraz dla placówek edukacyjnych w całym kraju. Prowadzi wykłady na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Piotr Spychała

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku zarządzanie. Od 1999 r. związany zawodowo z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito).  Pracownik naukowo dydaktyczny uczelni pracujący w katedrach zarządzania i marketingu, praktyk zarządzania. Od 2008 r. dyrektor generalny uczelni a od 2013 do 2020 r. wicekanclerz, współkierujący Wydziałem Finansów i Zarządzania WSB we Wrocławiu (obecnie Wydział Finansów i Zarządzania Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu). W ramach obowiązków odpowiadał za procesy obsługi studenta oraz pracował nad rozwojem uczelni, odpowiadał za sprzedaż produktów uczelni, współpracował przy procesach komunikacji zewnętrznej, współtworzył działalność marketingową uczelni, administrował mieniem uczelni, koordynował procesy informatyzacji oraz kreował realizację projektów, w tym z dofinansowaniem ze środków UE realizowanych przez uczelnię. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu strategii komunikacji oraz negocjacji jak również, prowadząc procesy negocjacyjne uczelni, posiada doświadczenie operacyjne w realizacji działań negocjacyjnych. Obecnie prowadzący zajęcia w ramach studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania, marketingu, negocjacji, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, zagadnień pracy zespołowej, wykorzystania narzędzi IT w pracy zespołowej. Prywatnie, pasjonat historii i kultury bałkańskiej, miłośnik podróży i odkrywania nowych kultur, zapalony kibic i zwolennik surrealizmu oraz malarstwa impresjonistów.

Tomasz Krzemienowski

Absolwent prawa. Zastępca Dyrektora  jednostki lokalnej państwowej instytucji  kontrolnej obejmującej swym zasięgiem województwo opolskie. W latach 2006 -2014 kierował Sekcją Prawną ww. instytucji. W latach 2007 - 2010 nadzorował ponadto kwestie dotyczące legalności zatrudnienia obywateli polskich oraz obcokrajowców. Doświadczony praktyk, autor publikacji z zakresu prawa pracy, od wielu lat związany także z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet WSB Merito), jako jej wykładowca i kierownik naukowy kierunku.

Joanna Nogieć władze
dr Joanna Nogieć

Kanclerz Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, wcześniej Wicekanclerz oraz Dyrektor Departamentu Dydaktyki i długoletni wykładowca marketingu. Ma za sobą doświadczenia pracy w domu mediowym oraz w agencji reklamowej, główne w obszarze badań marketingowych, planowania mediów i tworzenia strategii marketingowych dla klientów. Uczestniczyła w kilku pobytach naukowo-badawczych we Franklin University, USA, a także stażach naukowych w Hiszpanii, Francji i Słowenii. Od kilku lat współpracuje z włoskimi uniwersytetami w zakresie studiów podyplomowych. Ma doświadczenie w realizacji projektów prowadzonych przez uczelnię, w tym dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Naukowo interesuje się zagadnieniami fair trade oraz zrównoważonego rozwoju, prywatnie miłośniczka literatury oraz malarstwa impresjonistycznego.