Opis kierunku

Podczas studiów rozwiniesz kompetencje zawodowe odpowiadające aktualnym potrzebom społecznym w zakresie edukacji żywieniowej dzieci i dorosłych, wspomagania leczenia zaburzeń odżywiania, nadwagi i otyłości, żywienia w jednostkach chorobowych oraz kształtowania nawyków żywieniowych dzieci i dorosłych. 

Co zyskujesz?

 • Studia bazują na interdyscyplinarnym podejściu do zmiany zachowań zdrowotnych i dzięki temu zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które umożliwią Ci zarówno efektywniejszą pracę w ramach swojego zawodu, jak również sprawną współpracę z innymi specjalistami.
 • Zdobędziesz umiejętności diagnozowania zaburzeń żywieniowych u dzieci i dorosłych oraz opracowywania bilansu dietetycznego dla dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych.
 • Poznasz czynniki natury psychologicznej mających wpływ na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz metody, które mogą im przeciwdziałać i dają możliwość skutecznego oddziaływania na zmianę zachowań w zakresie żywienia oraz sposobów motywowania dzieci/dorosłych/pacjentów.
 • Na zajęciach będziesz wykorzystywał nowoczesne technologie informacyjne w zakresie systemu wsparcia w dietetyce. 
 • Uzyskana wiedza z zakresu psychodietetyki w szczególny sposób uzupełni warsztat pracy nauczycieli, pedagogów, psychologów, psychoterapeutów, fizjoterapeutów, trenerów, doradców zawodowych oraz osób zainteresowanych psychodietetyką.
 • Szczególny nacisk położony będzie na promocję zdrowego stylu życia, w tym świadomego odżywiania się jako profilaktyka przeciw chorobom psychosomatycznym.

Certyfikat

Oprócz merytorycznej i profesjonalnej wiedzy dostaniesz certyfikat "Dietetyka i suplementacja".

Dla kogo?

 • Studia skierowane są do absolwentów szkół wyższych oraz licencjackich - psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, fizjoterapeutów, trenerów, pielęgniarek, dietetyków osób wykonujących działalność coachingową, doradczą, diagnostyczną i terapeutyczną.
 • Osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę w zakresie psychologicznych aspektów odżywiania się i zmian nawyków żywieniowych. 

Studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne w salach wykładowych.

W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami w murach uczelni. W przypadku decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych, zajęcia dydaktyczne będą prowadzone zdalnie.

Psychodietetyka to dziedzina łącząca wiedzę psychologiczną z osiągnięciami naukowymi dietetyki. Studia bazują na interdyscyplinarnym podejściu do zmiany zachowań zdrowotnych. Bardzo ważna jest umiejętność wspomagania dzieci/dorosłych w różnych stanach chorobowych oraz na różnych poziomach motywacji za pomocą trafnie dostosowanej diety, narzędzi psychologicznych a także umiejętności interpersonalnych. Studia promują zdrowy styl życia, w tym świadome odżywianie jako profilaktykę przeciw chorobom psychosomatycznym.

Dorota Turska – Czyż

Wykładowca kierunku | Psycholog, specjalista psychologii klinicznej

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!

do 30 września
studia
700 zł
taniej

Zapisując się do 30 września, zyskujesz 700 zł:

 • 300 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz więcej!
Twoja zniżka wyniesie 900 zł:

 • 500 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka dla dzieci i dorosłych w WSB we Wrocławiu.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 200
Liczba zjazdów: 13
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Marek Kochajkiewicz
Ewa Ledwoń
Dorota Turska – Czyż

Psycholog o specjalności klinicznej (Uniwersytet SWPS Katowice). Specjalizuje się w terapii osób z zaburzeniami odżywiania, prowadzi warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowego stylu życia (healthcoaching). Pracowała m.in. w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Zajmowała się osobami z...

Marek Kochajkiewicz

Specjalista, dietetyk kliniczny, instruktor Rekreacji Ruchowej, ukończył kurs dietetyki sportowej. Aktywnie promuje zdrowy styl życia prowadząc wykłady, szkolenia i pogadanki w różnych grupach wiekowych i społecznych. Częsty gość w audycjach  „Złap formę” i „Rajskie smaki” w...

Ewa Ledwoń

Z wykształcenia mgr pielęgniarstwa, pedagog i terapeuta, edukator diabetologiczny, certyfikowany trener pompowy. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Uniwersytetu Opolskiego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Stale się dokształca biorąc udział w...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - studia podyplomowe

bud. A, p.100
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław

E-mail: sp@wsb.wroclaw.pl
Tel.: +48 604 138 344 71 376 23 70
Infolinia: 71 758 22 30

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 09:00-16:00
 • cz-pt: 08:00-15:30
 • so: 09:00-13:00
Pobierz stronę do PDF